علت اصلی برگشت خوردن طرح ضداینترنت مجلس
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
لاله زار مال_3
ادیب_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۷۴۰۵۸
۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۳
۱۵۹۲
عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی ابعاد مختلفی دارد که بایستی تصمیمات در این خصوص موشکافانه و با پشتوانه علمی باشد، گفت: هدف مجلس از بازگشت طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی دفاع از حقوق مردم است.

خبرگزاری فارس: حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیأت رئیسه مجلس بعد از بازگشت طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی به مرکز پژوهش‌های مجلس در گفت‌وگویی تلویزیونی، اظهار داشت: طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی ابعاد مختلف دارد که می‌توانم به ابعاد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی اشاره کنم. لذا برای آنکه همه این اهداف به صورت موشکافانه و دقیق مورد بحث و بررسی قرار گیرد اعضای کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی با بازگشت این طرح به مرکز پژوهش‌های مجلس موافقت کردند.

علت اصلی برگشت خوردن طرح ضداینترنت مجلس چه بود؟

وی افزود: تصمیم‌گیری‌های صورت گرفته درباره طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی در کسب و کارهای ده‌ها هزار نفر از مردم تأثیرگذار است. لذا تمامی این تصمیمات بایستی دارای پشتوانه علمی و دقیق باشد.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بایستی تمامی مواد و تبصره‌های طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی با موشکافی دقیق و پژوهش بیشتر و با بررسی ابعاد متفاوت تصمیم‌گیری شود.

سلیمی گفت: کمیسیون مشترک بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی مقرر کرده که مرکز پژوهش‌های مجلس با بررسی‌های دقیق‌تری و با جمع‌بندی نظرات کارشناسان مختلف راه را برای تصمیم‌گیری بهتر نمایندگان مجلس فراهم کنند.

علت اصلی برگشت خوردن طرح ضداینترنت مجلس چه بود؟

وی خاطرنشان کرد: مجلس یازدهم به هیچ وجه بنای محدودسازی فضای مجازی را ندارد این در حالی است که ما شاهد دو بخش رسمی و غیر رسمی در فضای مجازی هستیم که امروز متأسفانه رسانه‌های غیر رسمی در پاره‌ای از اوقات زمام امور را در دست گرفته و مدیریت افکار عمومی در دست فضای غیر رسمی است.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت:‌ بنا داریم تمامی بخش‌های مختلف فضای مجازی را قانونمند کنیم و فعالین فضای مجازی در چارچوب قانون به فعالیت خود ادامه دهند؛ برای آنکه بازخورد تصمیمات مجلس در فضای مجازی را داشته باشیم جلسات مستمر و زنده کمیسیون مشترک بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی پخش شد تا همه افکار عمومی که با این حوزه مرتبط هستند لحظه به لحظه با اخبار این کمیسیون مشترک و تصمیمات آن مطلع شوند.

سلیمی عنوان کرد: بخشی از بازخوردهای افکار عمومی درباره بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی به کمیسیون مشترک رسیده است و حتی مجلس و مرکز پژوهش‌ها به صورت میدانی بخشی از بررسی‌ها را انجام داده است.

وی افزود: عدم استفاده از پشتوانه علمی و بررسی‌های مرکز پژوهش‌های مجلس درباره فضای مجازی قطعاً آسیب‌زا است و بر همین اساس بنا داریم مسائل بیشتری را مورد بررسی قرار دهیم. پیش‌تر عنوان شده بود مجلس بنا دارد در خفا، پشت پرده و درب‌های بسته درباره فضای مجازی تصمیم‌گیری کند اما با پخش زنده جلسات کمیسیون مشترک بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی اقدام بی‌نظیری در این باره از خود نشان دادیم. این در حالی است که بر اساس اصل 85 قانون اساسی و از طریق کمیسیون مشترک صورت گرفت.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تصمیم‌گیری مجلس پشت‌درهای مجلس در مورد فضای مجازی شایعه بوده و واقعیت ندارد. این در حالی است که مجلس به دنبال آن است که از حقوق عامه مردم دفاع کند.

وی در پایان گفت: مجلس شورای اسلامی به محض دریافت نظرات مرکز پژوهش‌های مجلس در خصوص طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی بررسی‌های خود را از طریق کمیسیون مشترک درباره این طرح پیگیری خواهد کرد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
روشا فارمسی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
تنورستان_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
پارسیان طب - فوتر
شفا_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر لاجوردی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر