توئیتر با مدیرعامل تازه به کجا می‌رود؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ادیب_3
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۷۴۰۸۷
۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۰
۷۶۹
توییتر حالا یک مدیر عامل تازه دارد: پاراگ آگراوال ۳۷ ساله هندی‌تبار جانشین جک دورسی، یکی از بنیانگذاران و با تجربه‌ترین مدیر عامل این شرکت، شده است. آگراوال شناخته شده‌ترین نام در داخل یا خارج از توییتر نیست. با این حال، او بیش از یک دهه در این شرکت بوده است و از یک مهندس ساده تا تبدیل شدن به مدیر ارشد آن شرکت (و دوست نزدیک دورسی) راهی طولانی را پیموده است.

روزنامه اینترنتی فراز: توییتر حالا یک مدیر عامل تازه دارد: پاراگ آگراوال ۳۷ ساله هندی‌تبار جانشین جک دورسی، یکی از بنیانگذاران و با تجربه‌ترین مدیر عامل این شرکت، شده است.

آگراوال شناخته شده ترین نام در داخل یا خارج از توییتر نیست. با این حال، او بیش از یک دهه در این شرکت بوده است و از یک مهندس ساده تا تبدیل شدن به مدیر ارشد آن شرکت (و دوست نزدیک دورسی) راهی طولانی را پیموده است.

آگراوال اولین بار در اکتبر ۲۰۱۱ در توییتر با تمرکز بر محصولات تبلیغاتی شروع به کار کرد و اولین دریافت کننده عنوان «مهندس ممتاز» این شرکت شد. او بعداً در اکتبر ۲۰۱۷به عنوان مدیر ارشد فناوری منصوب شد، در این مدت او برای رسیدگی به مشکلات همه‌گیر آن روزهای توییتر (مانند مشکل امنیت رمز عبور ) و برخی از ابتکارات جسورانه‌تر شرکت (مانند تمرکززدایی) وارد عمل شد. اما با وجود این دوره طولانی، آگراوال که ۳۷ سال دارد، در افکار عمومی چندان شناخته شده نیست - چیزی که بلافاصله با نقش جدید او تغییر خواهد کرد.

توئیتر با مدیر عامل تازه به کجا می‌رود؟

با این اوصاف، چند سرنخ از تاریخچه کاری آگراوال در توییتر وجود دارد که می تواند نشان دهد که توییتر با رهبری او به کجا می رود. آگراوال پس از دورسی (که شرکت را از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸ و بار دیگر از سال ۲۰۱۵ تا کنون رهبری کرد)، ایوان ویلیامز (که در کنار دورسی توییتر را تأسیس کرد و از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ مدیرعاملی شرکت را بر عهده داشت) و دیک کاستولو (از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ مدیر عامل توییتر بود) چهارمین فردی است که زمام امور توییتر را بر عهده گرفت.

یکی از بزرگتر ین پروژه‌های آگراوال در زمانی که مدیر ارشد بخش فناوری توییتر بود، نظارت بر پلتفرم غیرمتمرکز Bluesky این شرکت بود که برای اولین بار در دسامبر ۲۰۱۹ رونمایی شد. این پروژه به عنوان یک «زیرساخت باز و غیرمتمرکز برای رسانه های اجتماعی» در نظر گرفته شده است که خود توییتر در نهایت می‌تواند به استفاده کننده آن تبدیل شود. Bluesky یکی از ایده های دراماتیک برای آینده توییتر به شمار می‌رود.

Bluesky در چند ماه گذشته پس از یک دوره طولانی سکوت رادیویی، خبرساز شده است: این گروه در ابتدای سال، بررسی خود را از سیستم‌های غیرمتمرکز رسانه‌های اجتماعی موجود منتشر کرد و سرانجام جی گرابر، توسعه‌دهنده ارزهای دیجیتال، در ماه اوت، مسئول Bluesky شد. انتظار می‌رود توسعه Bluesky - و تأثیر بالقوه آن در جایگزینی زیربنای پلتفرم توییتر - یکی از اولویت‌های آگراوال در مقام مدیر عاملی توییتر هم خواهد بود.

به‌علاوه، تیم تازه‌تاسیس «کریپتو توییتر» به رهبری «تس راینارسون» نیز مستقیماً به آگراوال گزارش می‌دادند، اگرچه مشخص نیست که پس از ارتقاء او به سمت مدیرعاملی نیز این وضعیت ادامه خواهد داشت یا نه. این تیم همچنین قرار است با Bluesky همکاری نزدیک داشته باشد. ه ردوی این‌ها - همراه با علاقه آگراوال به پلتفرم های غیرمتمرکز Web3 - نشان‌دهنده جهت‌گیری احتمالی آینده توییتر است.

این تجربه با Bluesky می تواند به خوبی با یکی دیگر از بزرگترین پروژه های آگراوال به عنوان مدیر ارشد فناوری توییتر همراه شود؛ تلاش چندین ساله او برای انتقال برخی از محصولات توییتر از سرورهای خود به خدمات ابری قوی‌تر از شرکت هایی مانند آمازون و گوگل. آگراوال در سال ۲۰۱۸ در تلاش برای کمک به سرعت بخشیدن به سرعت توسعه و استقرار ویژگی‌ها، تلاش برای پیشرفت فناوری داخلی توییتر را رهبری کرد. این امر منجر به تغییراتی مانند مشارکت توییتر با Google Cloud برای پردازش داده‌ها و تلاش مداوم برای تغییر تدریجی ویژگی خط زمانی توییتر به خدمات وب آمازون شد. تلاشی که انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۳ تکمیل شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت هوش و دانش سپهر_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تنورستان_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر صالحی_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
اورانوس_فوتر2
روشا فارمسی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تنورستان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیان طب - فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر