شیشه عمر فرهاد در دست یحیی؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
ادیب_3
لاله زار مال_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۷۴۴۷۴
۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۱
۹۰۴
شکست در داربی می‌تواند برای سرمربی استقلال خیلی گران تمام شود

روزنامه همشهری: می‌دانیم که تازه داریم وارد مسابقات هفته هشتم لیگ می‌شویم، می‌دانیم که فرهاد مجیدی به تازگی قراردادش را برای 3 فصل دیگر با استقلال تمدید کرده است، حتی این را هم می‌دانیم که او بین هواداران سخت محبوب است و به این سادگی جایگاهش را از دست نمی‌دهد، اما واقعا شرایط داربی پیش روی تهران طوری است که اگر استقلال در آن بازنده شود، اوضاع برای مجیدی سخت خواهد شد؛ خیلی سخت.

صد البته بین هواداران پرسپولیس هم کم نیست تعداد کسانی که از کیفیت تیم یحیی گل‌محمدی در این فصل راضی نیستند، اما هر طور که به ماجرا نگاه کنیم شهرآورد شنبه برای کادرفنی استقلال خطرناک‌تر است. یحیی تیمش را قهرمان ایران کرده و به فینال آسیا برده؛ اما مجیدی چه کرده که قرار باشد در پناه آن دمی بیاساید؟

پوکر تلخ مساوی‌ها

فرهاد مجیدی بعد از 4 مساوی پیاپی گام به داربی تهران می‌گذارد. تیم او فصل را با 3 پیروزی شروع کرد و خیلی‌ها در آن فضا دم از رکوردشکنی و این حرف‌ها می‌زدند، اما فجرسپاسی تازه‌وارد ترمز استقلال را کشید و پس از آن هم این تیم برابر نساجی، گل‌گهر و نفت آبادان متوقف شد. در سیستم 3 امتیازی، 4 مساوی تقریبا یعنی 3 شکست. استقلال 8امتیاز کلیدی از دست داده که اگر نیمی از آنها را می‌گرفت، الان صدر جدول بود.

پوکر تساوی‌های این تیم حتی برابر رقبای گردن‌کلفتی هم رقم نخورده است. بین 4 تیمی که اخیرا از استقلال امتیاز گرفتند، شاید فقط گل‌گهر سیرجان حریف نامداری بود که این تیم هم در فصل جدید واقعا کیفیت قابل دفاعی ندارد. با این رویه اگر قرار باشد تعداد بازی‌های دور از برد استقلال به عدد 5 برسد و به‌ویژه اگر این تیم برابر پرسپولیس شکست بخورد، هواداران به آسانی از مجیدی نخواهند گذشت. این را مطمئن باشید.

صدای انتقادها را می‌شنوید؟

نتایجی که اخیرا استقلال به‌دست آورده، حتی صدای برخی پیشکسوتان خودی را هم درآورده است. آنها سبک بازی تیم را نمی‌پسندند. شاید تنها بازی قابل دفاع استقلال در این فصل، دیدار اخیر آنها با نفت آبادان بود، اما فراموش نکنید پرسپولیس هم برابر همین نفت فوتبال خوبی بازی کرد و ممکن است اشکال از تیم رده سیزدهمی علیرضا منصوریان باشد.

یکی از پیشکسوتان استقلال با انتقاد از نمایش این تیم گفته حتی تیم نوجوانان باشگاه هم می‌توانست نفت را ببرد. قطعا این ادعا اغراق‌آمیز است، اما نشان از عمق نارضایتی در مجموعه استقلال دارد. خیلی مواقع از این غرولندها بین قدیمی‌های فوتبال ایران داریم، اما صدای اعتراض‌ها در اردوگاه آبی مدام بلند و بلندتر می‌شود.

نه فرصت دارد، نه عذر و بهانه

حالا دیگر فرهاد مجیدی یک مربی تازه‌وارد نیست که لازم باشد زمان بیشتری در اختیار او قرار بگیرد. این سومین مقطع مربیگری مجیدی در استقلال است. این فصل از تیم او هیچ توقعی جز قهرمانی نمی‌رود و البته که حضور پرسپولیس و سپاهان در کورس، کار را برای آبی‌ها سخت کرده است.

سپاهان کمی فاصله گرفته و اگر قرار باشد پرسپولیس هم با فتح داربی خودش را بالا بکشد، استقلال عمیقا دچار بحران خواهد شد. به علاوه مجیدی در دوره فعلی بهانه خاصی هم ندارد. همه‌‌چیز برای او فراهم شده؛ از مدیرعامل همسو تا بازیکنان خارجی و دستیار ایتالیایی. این بار دوره مدارا با او کوتاه‌تر خواهد بود.

خارجی‌بازی به نام آجورلو

شاید اینطور به‌نظر برسد که فرهاد مجیدی آلترناتیو جدی ایرانی ندارد و تحت هر شرایطی به کارش در استقلال ادامه خواهد داد، اما از یاد نبرید منع جذب مربیان خارجی برطرف شده و مصطفی آجورلو هم همیشه علاقه شدیدی به استفاده از این دست مربیان داشته است.

او در پاس مصطفی دنیزلی را به ایران آورد، در استیل‌آذین تومباکوویچ را سرمربی کرد و در تراکتور با تبلیغات فراوان آرطغرول ساغلام را روی نیمکت سرخ‌های تبریز نشاند. بنابراین مجیدی برای مساوی کردن و امتیاز دادن، تا ابد وقت نخواهد داشت.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر صالحی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
پارسیان طب - فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
تنورستان_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
روشا فارمسی_فوتر