این‌گونه به جنگ کلسترول و سکته قلبی بروید
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ادیب_1
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۷۴۶۵۵
۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۵
۷۸۸۳۶
حالا دیگر همه ما از این موضوع باخبر هستیم که مسیرِ برخورداری از عمر طولانیِ همراه با سلامتی از برنامه غذایی هوشمندانه و توجه به فاکتورهای دیگری از سبک زندگی‌مان می‌گذرد.

برترین‌ها - آرمان رمضانی: حالا دیگر همه ما از این موضوع باخبر هستیم که مسیرِ برخورداری از عمر طولانیِ همراه با سلامتی از برنامه غذایی هوشمندانه و توجه به فاکتور‌های دیگری از سبک زندگی‌مان می‌گذرد. بر همین اساس در این مقاله با هم درکنار بررسی تعدادی ماده غذایی و البته نوشیدنی‌هایی بر اساس آن‌ها که در راهِ از میان برداشتنِ کلسترولِ مضر و کاهش شانس ابتلا به برخی از دیگر بیماری‌ها به ما کمک قابل توجهی خواهد کرد، همچنین به فاکتور‌هایی در زندگی روزانه‌مان خواهیم پرداخت که به دلیل داشتن نقشی پررنگ در سلامتی شایسته برخورداری از توجهِ بیشترِ ما هستند.

با مصرف کدام میوه‌ها به جنگ کلسترول مضر برویم؟

بر اساس بخش سلامت دانشگاه هاروارد، بهترین راه برای مدیریت و کنترل التهاب‌های مزمن، ایجاد تغییرات در برنامه غذایی روزانه است.

بر همین اساس برای نمونه فدراسیون پزشکی اروپا تاکید می‌کند:" انواع محصولات برگرفته از گوجه فرنگی به دلیل برخورداری از ماده لیکوپین، تاثیر شگرفی در کاهش شانس ابتلا به انواع بیماری‌های مزمن و خطرناک بازی می‌کند. " منظور از بیماری‌های مزمن در بیانیه فدراسیون پزشکی اروپا، سرطان و انواع بیماری‌های قلبی و عروقی است.

این‌گونه به جنگ کلسترول و سکته قلبی بروید

ماده غذایی دیگری که در راه داشتن بدنی سالم، اهمیت زیادی دارد میوه‌ای است که کم‌و‌بیش (باتوجه به کم شدن یا زیاد شدن قیمتش) در دسترس ما ایرانی‌هاست. بر اساس تحقیقاتِ پژوهشگران دانه‌های انار سرشار از آنتی اکسیدان است و بر همین اساس نوشیدن آبِ این میوه می‌تواند کلسترولِ مضرِ خون شما را کاهش دهد.

براساس یافته‌های پژوهشی دیگر، نوشیدن روزانه ۵۰ میلی لیتر آبِ انار علاوه بر کاهش دادن کلسترولِ خون با بهبود جریانِ خونِ ورودی به قلب، شانس سکته قلبی را به شدت کاهش می‌دهد.

مشابه انار، میوه بلوبری هم سرشار از آنتی اکسیدان است و علاوه بر برخورداری از تاثیر مشابه انار در کاهش کلسترول، آنتوسیانیدینِ موجود در انواع میوه‌های خانواده تمشک نقش بسزایی در کمک به سیستم قلب و عروق ما دارد.

اگر می‌خواهید سالم باشید به این فاکتور‌ها در سبک زندگیتان بیشتر توجه کنید

همان‌گونه که پیش‌تر هم گفته شد در کنار برنامه غذایی، فاکتور‌های دیگری در سبک زندگی شما بر میزان سلامتیتان موثر است و یکی از این فاکتور‌های پراهمیت تناسب اندام و داشتن وزن مناسب است. بر اساس یافته‌های NHS (سرویس ملی سلامت در بریتانیا) داشتن اضافه وزن شانس ابتلا به سرطان، بیماری‌های قلبی و همچنین انواع سکته را افزایش می‌دهد.

NHS توضیح می‌دهد" به همین دلیل ما به همه کسانی که با اضافه وزن درگیر هستند توصیه می‌کنیم با مشورت گرفتن از پزشکان متخصص، راهی سالم برای کاهش وزن پیدا کنید. "

" در کنار مشورت با پزشک توجه داشته باشید که استفاده از انواع میوه‌های کامل به صورت تازه علاوه بر کاهش دادن وزن، تمام مواد مغذی مورد نیاز بدنتان را تامین می‌کند. "

این‌گونه به جنگ کلسترول و سکته قلبی بروید

بر اساس توصیه‌های پزشکان تغذیه باید در برنامه غذایی روزانه‌تان دستِ کم ۵ وعده متشکل از میوه و سبزی وجود داشته باشد. همچنین همان‌گونه که بدیهی به نظر می‌رسد توصیه می‌شود از خوراکی‌های حاوی چربی‌های اشباع شده و چربی‌های ترانس و البته نمک و شکر دوری کنید و بهتر است سراغ مواد غذاییِ متشکل از افزودنی‌ها و طعم دهنده‌های مصنوعی هم نروید.

فاکتور دیگری که در سبک زندگیتان می‌تواند سلامتی شما را به خطر بی‌اندازد، مصرف زیاد الکل است. شاید مانند مضر بودن استعمالِ دخانیات کمتر کسی از این موضوع بی‌خبر باشد، اما تحقیقات زیادی ثابت می‌کند مصرف زیاد نوشیدنی‌های الکلی به صورت روزانه، تقریبا شانس ابتلا به بیشتر بیماری‌های مزمن و خطرناک را به شدت افزایش می‌دهد.

در کنار تمام این فاکتورها، پژوهش‌گرانِ سلامت عقیده دارند تمام افراد بالغ باید روزانه دست‌کم یک نوع فعالیت فیزیکی داشته باشد و در کنار این فعالیت فیزیکی روزانه، یک یا دو بار ورزش کردن در هفته می‌تواند شانس ابتلا به بیماری‌های قلبی و سکته را به شدت کاهش دهد.

این‌گونه به جنگ کلسترول و سکته قلبی بروید

موضوعی که در زمینه فعالیت‌های فیزیکی و جلسات ورزشی باید بدانید تفاوت میان فعالیت فیزیکی متوسط و شدید است. پزشکان عقیده دارند ۷۵ دقیقه فعالیت ورزشی شدید (که باعثِ تنفس سریع‌تر و عمیق‌تر می‌شود) یا ۱۵۰ دقیقه فعالیت ورزشی متوسط (که باعث می‌شود اندکی سریع‌تر نفس بکشید و احساس گرما کنید) در هفته می‌تواند نیاز بدن شما به فعالیت را تامین کند. البته متخصصانِ این زمینه معتقدند در صورتی که فعالیت شدید فیزیکی برای سلامتیتان ضرری نداشته باشد، می‌تواند فایده بیشتری نسبت به فعالیت فیزیکی متوسط به بدن شما برساند.

همچنین اگر قانع شده‌اید که به دلیل تاثیر فراوان روی سلامتیتان و البته کم هزینه بودن، برای داشتن بدنی سالم از همین هفته فعالیت فیزیکی را آغاز کنید در خاطر داشته باشید که بهتر است ۱۵۰ دقیقه فعالیت ورزشی متوسط در هفته را در ۵ روز و هر روز ۳۰ دقیقه انجام دهید و فعالیت فیزیکی شدید در ۵ جلسه ۱۵ دقیقه‌ای انجام شود.

پزشکان در این زمینه همچنین یادآوری می‌کنند که ماهیچه‌های آسیب دیده از فعالیت ورزشی، دستِ کم به ۴۸ ساعت زمان برای بازیابی، ترمیم و بازسازی نیاز دارند. " اگر حسابی مشغول تمرین کردن هستید و زمانی برای استراحت بدنتان در نظر نمی‌گیرید و یا مواد غذایی مورد نیاز را مصرف نمی‌کنید، نه تنها به نتیجه مورد نظرتان نخواهید رسید بلکه مشغول صدمه زدن به بدنتان هم هستید. "

این‌گونه به جنگ کلسترول و سکته قلبی بروید

در نهایت برای تاکید دوباره بر تاثیر برخورداری از بدنی سالم در داشتن عمری طولانی لازم است بدانید پژوهشگرانِ سلامت عقیده دارند داشتن بدنِ سالم (برنامه غذایی روزانه صحیح و کنترل فاکتور‌های متفاوت در سبک زندگی) شانس مرگِ زودهنگام را تا ۳۰ درصد کاهش می‌دهد.

این پژوهشگران اضافه می‌کنند:" به عنوان یک محقق در زمینه سلامتی اگر بخواهم با همه شما صادق باشم باید بگویم داروی شفا دهنده و معجزه‌گری که در حال حاضر در دسترس همه ماست، ورزش و فعالیت فیزیکی مناسب است. با این وجود، اما بسیاری از ما با بی‌توجهی به این راهِ در دسترس و کم هزینه برای داشتن بدنی سالم، شانس مرگِ زودهنگام و ابتلا به انواع بیماری‌های مزمن مانند سرطان، بیماری‌های قلبی و انواع سکته را برای خودمان افزایش می‌دهیم. "

برچسب ها:
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:5
Iran (Islamic Republic of)
12:15 - 1400/09/12
شما بگین با این حقوقها پولش از کجا بیارم
Iran (Islamic Republic of)
15:04 - 1400/09/12
نهایتش سکته هم بکنیم . با این همه مشکلات یه نفسی میکشیم .
Iran (Islamic Republic of)
15:59 - 1400/09/12
خیلی ممنون خیلی مطالب مفیدیه
Iran (Islamic Republic of)
16:12 - 1400/09/12
حرفهاوتوصیه های پزشکی بسیارخوبا اما اکثریت مردم یک وعده میوه وسبزی روهم نمیتونن بخرن سفره مردم انقدر خالی شده که نون روهم باید بااحتیاط بخرن البته منهای لبنیات وبقیه ضروریات زنده ماندن!!!
بله این نسخه ها برای میلیونی بگیر ها بسیارخوبه.......
Iran (Islamic Republic of)
18:17 - 1400/09/12
حالا بفرمایید داشتن عمر طولانی در کشوری با شرایط ایران چه لذتی داره؟
Iran (Islamic Republic of)
18:44 - 1400/09/12
باسلام اگر بیشتر در مورد مشکلات مغزی وعروقی توضیح به دهیدتاکسانیکه مریضی قلبی وعروقی دارند آگاه بشوند ممنون از برنامه خوبتان
Iran (Islamic Republic of)
22:53 - 1400/09/12
خیلی ممنون مطلب مفیدی بود .ورزش بهترین و سالم ترین و کم هزینه ترین گزینه برای سلامتی وطول عمر است که میتوان در منزل انجام داد واز تاثیر مفید آن بهره مند شد
Iran (Islamic Republic of)
23:05 - 1400/09/12
سلام اخر برادر من از روزی اینترت و گوشی و رسانه مجازی امد فرهنگ زندگی رو نسل دهه ۸۰ به بعد عوض کردن همش شده ارایش و طاهر سازی به سبک که خواستن جوانان را غربی ها عوض کردن دنبال تغذیه نیستن دنبال ظاهر ساری هستن...وبس
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_2
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_تزریق چربی موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
اورانوس_فوتر2
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر