یحیی چیزی برای مخفی کردن ندارد
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۷۴۸۸۰
۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۱
۶۶۴
دیروز مربی پرسپولیس اعلام کرد سیدجلال حسینی و احسان پهلوان به دربی نمی‌رسند. این یعنی که پرسپولیس بدون محروم اما با دو بازیکن مصدوم به دربی 97 رسیده و یحیی همه نیروهایش را در اختیار ندارد.

ایران ورزشی: دیروز مربی پرسپولیس اعلام کرد سیدجلال حسینی و احسان پهلوان به دربی نمی‌رسند. این یعنی که پرسپولیس بدون محروم اما با دو بازیکن مصدوم به دربی 97 رسیده و یحیی همه نیروهایش را در اختیار ندارد. با غیبت این دو بازیکن در اردوی پرسپولیس احتمالاً لیست 20 نفره این تیم برای بازی امروز اینگونه خواهد بود: 1. حامد لک، 2. امید عالیشاه، 3. فرشاد فرجی، 5. علیرضا ابراهیمی، 6. علی نعمتی، 8. رضا اسدی، 9. مهدی ترابی، 10. میلاد سرلک، 11. کمال کامیابی‌نیا، 16. مهدی عبدی، 17. مهدی شیری، 18. محمد شریفی، 19. وحید امیری، 23. علی شجاعی، 40. حامد پاکدل، 44. بوژیدار رادوشویچ، 72. عیسی آل‌کثیر77. سعید آقایی، 88. سیامک نعمتی، 97. مهدی مهدی‌خانی.

البته مهدی‌خانی با وجود اینکه بیشتر از دو هفته است به تمرینات گروهی برگشته در بازی‌های قبلی به لیست نرسیده و شاید این بازی هم در لیست مسابقه نباشد که اگر اینگونه شد محمد عمری وینگر کوتاه‌قامت تیم با شماره 20 به فهرست پرسپولیس خواهد رسید و دربی را از روی نیمکت تجربه خواهد کرد. این بازی همچنین می‌توانست اولین حضور تاجیک‌های پرسپولیس روی نمیکت هم باشد اما این چهارمین مسابقه متوالی است که آنها همراه تیم هستند اما نمی‌توانند در لیست قرار بگیرند!

ارنج اصلی بدون ابهام

اما ترکیب اصلی پرسپولیس برای این مسابقه هم تا حدود زیادی قابل حدس است. با توجه به موفقیت خط دفاع پرسپولیس در دو بازی گذشته احتمالاً باز هم از زوج علی نعمتی- فرشاد فرجی در قلب میدان استفاده خواهد شد، شیری مدافع راست است و احتمالاً وحید امیری در دفاع چپ بازی می‌کند.

در خط میانی اگر مشکل کمال کامیابی‌نیا که روز پنجشنبه با مصدومیت جزئی روبه‌رو شد جدی نباشد او را مثل دو بازی قبلی کنار میلاد سرلک خواهیم دید. در این خط مهدی ترابی هافبک چپ و احتمالاً امید عالیشاه هافبک راست بازی می‌کند. در خط حمله هم به احتمال فراوان از زوج عبدی – آل‌کثیر استفاده می‌شود.

ترکیب پرسپولیس ابهام چندانی ندارد. تنها احتمالات آن هم با درصد پایین‌تر استفاده از سیامک نعمتی در ترکیب اصلی است چه به عنوان مدافع چه هافبک راست. اگر نعمتی هافبک راست بازی کند شانس رفتن عالیشاه به خط جلو و بازی به عنوان مهاجم سایه وجود دارد که در این شرایط عبدی روی نیمکت خواهد رفت اما عبدی هم سابقه گلزنی در دربی دارد هم در بازی قبلی گل زده.

احتمال بازی کردن سعید آقایی و رضا اسدی هم بسیار پایین به نظر می‌رسد و آنقدر جدی نیست که بتوان درباره‌اش گمانه‌زنی کرد مگر اینکه کمال به بازی نرسد و اسدی به ترکیب برگردد.

نگرانی‌هایی که دلواپسی می‌آورد

پرسپولیس در شرایط ایده‌آلی وارد این دربی نمی‌شود. برخلاف 5 فصل گذشته، قهرمان بلامنازع فوتبال ایران شروع خوبی در این فصل نداشت. این تیم با دو برد متوالی خفیف اخیر توانسته شرایطش را کمی بهبود بخشد اما هنوز جا نیفتاده است. هر چند پرسپولیس موفق شد با دو برد متوالی یک برصفر مقابل دو تیم خوزستانی و کلین‌شیت در این دو بازی هم از رقیب سنتی‌اش در جدول بالاتر باشد، هم به دو امتیازی تیم صدرنشین برسد و البته به میانگین دو امتیاز از هر بازی دست یابد اما شرایط کیفی این تیم هنوز با حد ایده‌آل فاصله دارد.

پرسپولیس در شرایطی وارد دربی می‌شود که طی بازی‌های گذشته نشان داده در فاز حمله دارای مشکلات جدی است و به سختی موقعیت گل ایجاد می‌کند. با اینکه هر سه مهاجم نوک پرسپولیس در 7 بازی گذشته موفق به گلزنی شده‌اند و حتی دو تا از گل‌های ایشان هم با اشتباهات داوری سوخت شده اما خط میانی پرسپولیس آنقدر که باید خوب کار نمی‌کند.

این شرایط باعث شد کادر فنی سیستم تیم را تغییر دهد تا ساخت بازی از عقب میدان شروع شود اما این تغییرات منجر به لطمه خوردن تیم در فاز دفاع شد و در نهایت پرسپولیس به همان سیستم قبلی برگشت.

افت فاحش ستاره‌های تأثیرگذار پرسپولیس مثل مهدی ترابی در هفته‌های گذشته هم در این مسأله دخیل بوده و همچنان مرکز زمین جایی نیست که بتواند خاستگاه حملات تیم باشد.

در دو بازی قبل شرایط میلاد سرلک، مهدی ترابی و وحید امیری البته بهتر شد و تیم تا حدودی راه افتاد اما شکل حرکتی تیم برای رسیدن به گل همچنان با وضعیت ایده‌آل فاصله دارد و تیمی که فصل قبل در مقاطعی طی هر مسابقه 9-8 موقعیت قطعی گل می‌ساخت حالا با وجود برتری در بازی مالکانه و بالا رفتن دقت پاس، طی دو بازی گذشته در نهایت 3 یا 4 شانس گل ساخته که این عدد می‌تواند مقابل استقلال تقلیل یابد.

غیر از این در ترکیب پرسپولیس چه در فاز حمله چه دفاع نگرانی‌هایی وجود دارد. مثلاً اینکه کمال کامیابی‌نیا هفته قبل بعد از شش ماه در ترکیب اصلی پرسپولیس بازی کرد و هنوز تا آن کامیابی‌نیای روی فرم فاصله زیادی دارد و اگر قرار بر فیکس بودن او باشد باید با نداشته‌هایش ساخت که اگر مقابل نفت مسجدسلیمان و صنعت نفتی که بیشتر دفاع می‌کردند دیده نشد، می‌تواند مقابل استقلال نگران‌کننده باشد.

همچنین امید عالیشاه مقابل نفت مسجدسلیمان بازی نکرده و بعد از یک مصدومیت خفیف آماده دربی شده که شاید این نکته در کیفیتش تأثیر بگذارد.

در ساختار خط دفاع هم بعد از رفتن شجاع و کنعانی حالا خبری از سیدجلال نیست و عنصر تجربه دربی به حداقل رسیده و زوج نعمتی – فرجی در مرکز این خط برای اولین بار چنین مسابقه بزرگ و پرفشاری را تجربه می‌کنند. فرجی البته در بازی حذفی سال قبل 75 دقیقه در دفاع راست دربی را شناخت اما نعمتی که فضای این مسابقه را لمس نکرده در سومین مسابقه‌ای که کنار فرجی در ترکیب اصلی بازی می‌کند باید مقابل خط حمله استقلال بایستد که این می‌تواند نگران کننده و همراه با ریسک بالا باشد.

کدام‌شان ستاره می‌شوند؟

جدا از خروج تیم از بحران سه هفته‌ای نرسیدن به پیروزی و بهبود شرایط روانی تیم، دربی برای بازیکنان حاضر در این نبرد آنقدر ویژه است که هر بازیکنی بهترین کیفیت فصلش را به این مسابقه خواهد آورد پس شاید تمام نگرانی‌های قبلی در مورد بازیکنان، ترکیب و مدل بازی تیم در این مسابقه رنگ ببازد تا جایی که ممکن است فرجی یا نعمتی ستاره این مسابقه شوند یا مهدی شیری که کسی از او توقع درخشش ندارد بهترین بازیکن میدان لقب بگیرد.

در عین حال بازیکنانی در ترکیب پرسپولیس حضور دارند که می‌توانند ستاره این بازی باشند و ورق را به سود تیم‌شان برگردانند.

در خط حمله عیسی آل‌کثیر و مهدی عبدی طعم شیرین گل سه امتیازی در این مسابقه را چشیده‌اند. این دو مهاجم در آخرین دربی (بازی حذفی تیرماه امسال) در جریان بازی بدشانس بودند که با مقاومت تیر دروازه و اختلاف میلیمتری توپ به گل نرسیدند و بدتر اینکه با خراب کردن پنالتی موجبات شکست‌شان را فراهم کردند پس همین می‌تواند انگیزه بزرگی برای درخشش دوباره آنها باشد بخصوص اینکه هر دو نفر از نظر بدنی و ذهنی در فرم خوبی قرار دارند.

وحید امیری بعد از دو بازی درخشان در تیم ملی طی دو بازی گذشته پرسپولیس همان حکم ستاره را ایفا کرده و مثل دربی برگشت فصل قبل می‌تواند در یک لحظه بازی را به نفع تیمش برگرداند. این مسأله در مورد میلاد سرلک هم مصداق دارد و بعد از افت مقطعی او نیز طی دو مسابقه قبلی آنقدر رو آمده که برخی پیشکسوتان درباره اینکه ستاره پرسپولیس در این بازی سرلک خواهد بود حرف می‌زنند.مهدی ترابی هم بازی قبلی پاس گل داد و این دربی بهترین مکان و زمان برای بازگشت به همان پوزیشن قبلی است. او می‌تواند با درخشش در این مسابقه هر آنچه درباره افتش نسبت به گذشته گفته می‌شد را به خاک بسپارد.حامد لک هم در آخرین دربی کلین‌شیت کرد و یک پنالتی گرفت. او طی سه دربی قبلی دو بار گل نخورده و در دو گلی هم که طی بازی رفت فصل قبل خورد تقصیر زیادی نداشت. تعصب لک به پرسپولیس در این بازی بیشتر از همیشه می‌تواند کمکش کند.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
Iran (Islamic Republic of)
09:00 - 1400/09/13
چه حرفی زدی الکی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
سفیر بار ساقدوش_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
روانشناسی مرهم_ فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیان طب - فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
تنورستان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی ثمین_فوتر
شفا_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
اورانوس_فوتر2