دلیل منع واردات محصولات ایران از سوی روسیه
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
لاله زار مال_1
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۷۴۸۸۵
۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۸
۴۳۵۳
وزارت جهاد دلیل ممنوعیت واردات محصولات کشاورزی را از سوی روسیه اعلام و عنوان کرد قبلا در این زمینه به سازمان غذا و دارو که مسئول این موضوع است، تذکر داده شده بود.

مهر: وزارت جهاد دلیل ممنوعیت واردات محصولات کشاورزی را از سوی روسیه اعلام و عنوان کرد قبلا در این زمینه به سازمان غذا و دارو که مسئول این موضوع است، تذکر داده شده بود.

طی روزهای گذشته مباحثی مبنی بر ممنوعیت صادرات برخی از محصولات کشاورزی ایران به سوی کشور روسیه مطرح و گمانه زنی‌های زیادی در این زمینه انجام شده است. برخی بحث باقی مانده سموم را علت این مساله عنوان کرده بودند و برخی دیگر نیز گفته بودند که نفوذ رژیم صهیونیستی در روسیه از دلایل این مسأله بوده که البته وزارت جهاد کشاورزی این موضوع را بعید ندانست اما علت اصلی آن را بحث باقی مانده سموم اعلام کرد.

دلیل ممنوعیت واردات محصولات کشاورزی از سوی روسیه

در همین زمینه مسعود بصیری، سرپرست دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به ممنوعیت صادرات محصولات کشاورزی به روسیه اظهار داشت: روسیه به علت وجود باقی مانده سموم در برخی محصولات کشاورزی از جمله فلفل دلمه‌ای، این محصولات را برگشت زده است.

وی درباره اینکه آیا این محصولات فقط شامل فلفل دلمه‌ای بوده یا محصولات دیگری را نیز شامل می‌شود، گفت: این محصولات شامل انواع فلفل‌های رنگی بوده است.

این مقام مسئول تاکید کرد که سازمان غذا و دارو موظف به نظارت بر این موضوع است که تاکنون اقدامی در این زمینه انجام نداده است.

بصیری درباره اینکه عده‌ای عنوان می‌کنند این اقدام به دنبال نفوذ رژیم صهیونیستی در روسیه اتفاق افتاده است، تصریح کرد: البته بعید نیست ولی لازم است که ما محصولات مناسب و با استانداردهای لازم تهیه کنیم که بنده مدتی پیش این موضوع را پیگیر بودم.

وی اضافه کرد: در این زمینه معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی مکاتبه‌ای با رئیس سازمان غذا و دارو انجام داده است.

نامه وزارت جهاد به رئیس سازمان غذا و دارو

بر اساس این گزارش در نامه عباس عسکرزاده، معاون وزیر جهاد کشاورزی به رئیس سازمان غذا و دارو که مربوط به چهارم آذر ماه ١۴٠٠ است، آمده است: احتراماً به استحضار می‌رساند با صادرات سالیانه حدود ٧٠٠ هزار تن انواع محصولات کشاورزی به فدراسیون روسیه، این کشور یکی از بازارهای مهم صادراتی بخش کشاورزی بوده و شایسته است از ظرفیت کشور، جمهوری اسلامی ایران حداکثر استفاده را نماید و پیش بینی می‌گردد سقف صادرات به این کشور تا پایان سال‌جاری به حدود ١.۵ میلیون تن افزایش یابد.

اما متأسفانه حسب گزارشات میدانی و سایر منابع اطلاعاتی واصله از جمله تجار کشور روسیه در پی اعمال تغییرات در قانون استفاده ایمن از آفت کش‌های گیاهی و مواد شیمیایی، علاوه بر اعمال ضوابط قرنطینه گیاهی، خواستار بررسی محصولات وارداتی به این کشور شامل انواع سبزی و میوه از نظر میزان بقایای سموم، نیترات و فلزات سنگین شده و همچنین تاکید نموده از واردات محصولاتی که میزان بقایای مواد ذکر شده در آنها بیش از حد تعیین شده باشد، جلوگیری خواهد نمود. در جریان ماه گذشته گزارشاتی مبنی بر مرجوع نمودن مقادیر قابل توجهی از محصولات کشاورزی شامل فلفل، سیب درختی، خیار، هلو …صادراتی ایران به کشور روسیه به این معاونت واصل شده است.

طبق قوانین احکام دائمی، قانون برنامه پنج‌ساله ششم و سایر مقررات وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، مسئول بررسی و جلوگیری از عرضه محصولات کشاورزی حاوی بقایای غیرمجاز از جمله مواد مذکور است. لذا با توجه به اهمیت موضوع و به منظور جلوگیری از هر گونه وقفه، مرجوعیت، محدودیت یا ممنوعیت برای صادرات محصولات کشاورزی به روسیه، خواهشمند است دستور فرمائید اقدام لازم و عاجلی در جهت بررسی محموله‌های کشاورزی به منظور اطمینان از عدم وجود بقایای مواد یاد شده در محموله‌های صادراتی به کشورهای هدف، بویژه روسیه به عمل آید و از نتیجه این معاونت را مطلع نمایند. ضمناً لازم به ذکر است لوح فشرده حد مجاز مواد ذکر شده که توسط روسیه تهیه و ارسال شده توسط سازمان حفظ نباتات وزارت متبوع به آن سازمان ارسال شده است.

بیانیه سفارت ایران در روسیه در خصوص ممنوعیت واردات محصولات کشاورزی ایرانی

این گزارش حاکی است سفارت کشورمان در روسیه در واکنش به اخبار منتشره پیرامون ممنوعیت صادرات برخی محصولات کشاورزی کشورمان به روسیه، بیانیه‌ای منتشر کرده است که در ادامه متن کامل آن را می‌خوانید:

تجارت محصولات کشاورزی و مواد غذایی بین کشورها دارای شرایط و مقررات خاص خود است و بسته به نوع کالا ممکن است سازمان‌های مختلف دو کشور در زمینه تنظیم استانداردها و همچنین نظارت بر اجرای آن استانداردها دخیل بوده و با یکدیگر در ارتباط باشند.

در رابطه با استاندارهای مربوط به تجارت محصولات دامی، لبنی و محصولات کشاورزی، مستمرا بین سرویس فدرال نظارت به بهداشت دامی و گیاهی روسیه با نهادهای متناظر ایرانی آن، شامل سازمان دامپزشکی و سازمان حفظ نباتات ایران به طور مستقیم و یا از کانال دیپلماتیک مکاتبه صورت می‌گیرد. در این مکاتبات، طرفین با اعلام دقیق موارد نقض مقررات قرنطینه‌ای و بهداشتی، از طرف مقابل درخواست می‌کنند ضمن نظارت دقیق‌تر بر اجرای استانداردها، اقدامات خود برای جلوگیری از تکرار نقض قوانین و مقررات بهداشتی در حوزه مربوطه را اعلام نمایند.

یکی از موانع موجود در سر راه مذاکرات مربوط به پروتکل پیشنهادی طرف روسی، آن است که موضوعات این سند صرفاً در حوزه صلاحیت این دو سازمان ایرانی و روسی نیست بلکه نهادهای دیگری همچون سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز باید هم در روند مذاکرات و هم در اجرای مقررات مشارکت و نظارت نمایند. متأسفانه طی ماه‌های گذشته، علیرغم پیگیری‌های مکرر این سفارت و وزارت امور خارجه کشورمان، هنوز سازمان‌هایی که حضور آنان در این روند ضروری است از خود مشارکت نشان نداده‌اند.

اعمال رژیم ممنوعیت موقت بر ورود برخی محصولات کشاورزی دیگر کشورها به روسیه توسط نهادهای ذیربط نظارتی این کشور، امری است که طی سال‌های گذشته شاهد آن بوده‌ایم. پیش از اعمال ممنوعیت بر واردات فلفل از ایران، ورود تعدادی از محصولات کشاورزی ترکیه نیز به روسیه ممنوع گردیده است و در خبر مربوط به آن، اعلام شده بود این ممنوعیت به دلیل خودداری کشور یادشده از امضا پروتکل استفاده بی خطر از سموم علفکش و آفتکش و وجود آثار سموم در این محصولات بوده است.

پیگیری‌های مستمر سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو برای جلوگیری از ممنوعیت واردات برخی از محصولات کشاورزی کشورمان به روسیه طی ماه‌های گذشته و هشدارهای مکرری که بارها به صورت کتبی در قالب نامه‌ها و گزارش‌ها به نهادهای ذیربط ارسال می‌شد، برای جلوگیری از ورود لطمه به تولیدکنندگان، تجار و تمامی افراد و بخش‌هایی است که به طور مستقیم یا غیر مستقیم از آن منتفع می‌شوند و در نهایت با هدف حفظ و گسترش حجم مبادلات تجاری ایران و روسیه بوده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 39
در انتظار بررسی:9
Iran (Islamic Republic of)
08:43 - 1400/09/13
خودشون اعتراف میکنن که سم داره بعد میگن نفوذ رژیم صهیونیستی باعث شده!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
خدا به داد مردم برسه که معلوم نیست چی به خورد ما میدهند !! تازه ناز و ادا هم دارند و با این قیمتهای گزاف این محصولات سمی که حتی دیگه عراق هم نمیخره رو به ما میدهند !! روسیه هم که همیشه خائن بوده
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
همش زیر سر اسرائیل است، زرنگ و باهوش است قصد نابودی محصولات کشاورزی و منابع طبیعی دارد
Iran (Islamic Republic of)
08:45 - 1400/09/13
به جهنم برگشت خورده درداخل همه آنها راباده برابرقیمت خریداری می کنیم.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
باقی مانده یم بر روی برخی مصولات کشاورزی ست
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
میفهی برا چی بگشت دادن؟؟ پراز سموم سرطان زابوده حالا برو با ده برابر قیمت بخر
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
توی ایران هیچ نظارتی روی موادغذایی نیست حالا سموم و افت کشها و کودهای شیمیایی یک طرف فقط روغن در نظر بگیرید تخمه افتاب گردون کیلوی 80 هزارتومان است بعد یک کیلو تخمه چقدر روغن می ده که روی روغن مایع که مشخص کاملا روغن پالم است نوشته روغن آفتاب گردون
اویسی
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
اونا برای سلامت مردمشون اهمیت قائل میشن.
Iran (Islamic Republic of)
08:46 - 1400/09/13
سمموم رو گرون تر میدن مردم
Iran (Islamic Republic of)
08:47 - 1400/09/13
به اسرائیل چه روسیه سم دیده خودتون هم میدونید
Iran (Islamic Republic of)
08:53 - 1400/09/13
همش سموم داره فقط به درد مردم بدبخت خودمان میخوره که گران هم بهشان میفروشید
Iran (Islamic Republic of)
08:53 - 1400/09/13
واین فلفل دلمه ای های زیبا و بقیه محصولات که سموم در آن باقی مانده را در داخل کشور سالها ست مصرف میکنیم و بجز سرطان هیچ عارضه دیگری از آن ندیدیم
Iran (Islamic Republic of)
08:55 - 1400/09/13
فکر کردند اونجا هم ایران که گوجه فرنگی رو با کلی سموم ب خورد مردم میدند کسی صداش در نمیاد.
Iran (Islamic Republic of)
08:56 - 1400/09/13
هرچکه اونا نمی خورند درعوضش ما می خوریم صبح نان بربري خریدم دادم مرغها نخوردن ولی ما میخوریم (شهرستان)
Iran (Islamic Republic of)
08:59 - 1400/09/13
به دلیل فشارلابی صهیونیست
Iran (Islamic Republic of)
08:59 - 1400/09/13
نتیجه اعتماد به روسیه و چین کم کم مشخص شد

قابل توجه کسانیکه مدام از غرب بد گویی می کنند و سنگ روسیه و چین را به سینه میزنند

نفت و گاز و ریای خزر و مای های خلیج فارس را مفت می گیرند و دست اخر هم خوب جواب شما ها را می دهند
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
این دو کشور هیچ وقت قابل اطمینان نبودند و در تاریخ ایران به وضوح دیدیم
ولی چه اصراری هست که باز هم بر خلاف منافع ملی ادامه بدهیم ؟؟
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
آره دیگه اگه اینها به آمریکا کانادا انگلیس فرانسه آلمان استرالیا صادر میشد اونا هم با به به و جه جه همشون رو ترخیص میکردند و میدادن به خورد مردمشان؟
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
احسنت
Iran (Islamic Republic of)
08:59 - 1400/09/13
خیلی خوشحالم که تجار در این زمینه متضرر شدند
چون اینها اصلا به فکر مردم ایران نیستند وفقط در فکر سود بیشتر ودر فکر صادرات مواد غذایی که مردم ما آنها را با چند برابر قیمت در میادین میوه خریداری میکنندهستند البته جای ناراحتی هم دارد حالا همین میوه ها ی عودت داده شده در ایران به خورد مردم عزیز داده میشود بدون کوچکترین کنترل اینها توسط نهادهای نظارتی.
Iran (Islamic Republic of)
09:03 - 1400/09/13
واقعا دستمریزاد به اون کسی که به فکر مردمه کشورشه جلی این کارو گرفت بعد مسیولین ما حتی داروی تقلبی هم وارد میکنن ککشونم نمیگزه که چی به سر ملت میاد
Iran (Islamic Republic of)
09:04 - 1400/09/13
تكذيب شروع شد
خبر روسيه رو بخونيد ببينيد چرا برگشت خورده
Iran (Islamic Republic of)
09:05 - 1400/09/13
حالا این محصولات سمی رو می دن به خورد مردم ایران
Iran (Islamic Republic of)
09:06 - 1400/09/13
خوب ببینیت چه کسی کوتاهی کرده خسارت ازش گرفته واخرجش کنید .
Iran (Islamic Republic of)
09:36 - 1400/09/13
این محصولات فقط بدرد ملت ایران میخوره
Iran (Islamic Republic of)
09:42 - 1400/09/13
یعنی پول بدهند اشغال بخرند کدام عقل سلیم قبول میکنه.
Iran (Islamic Republic of)
09:53 - 1400/09/13
خوب کاری کردند
هیچ سمی هم نداره و خیلی هم خوبه
این محصولات مال مردم ایران هستش و حق ماست
خدا رو شکر که خودمان مصرف کنیم
تا دست دلال هایی که محصولات م رو به خارج می فرستند کوتاه می کنیم
Iran (Islamic Republic of)
09:53 - 1400/09/13
ماشین محصولات کشاورزی بعلت ....برگشت میخورند قاتل جون مردم بی پناه میشود
Iran (Islamic Republic of)
10:02 - 1400/09/13
بی احترامی
پاسخ ها
خوزستان
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
این مرجوع کردن اجناس چیزه طبیعی برای همه کشورها با استانداردهای خاص خودشان وطبق توافق فی مابیت پیش میاد. قابل اصلاح،زیادبزرگش نکنید.
Iran (Islamic Republic of)
10:07 - 1400/09/13
هر جا که به مشکل میخورید یا گردن آمریکا بیندازد یا اسراییل مشکل داخلی است روسیه برای سلامتی مردمش ارزش قائل است همان فلفل دلمه که بعلت سموم برگشت خورده الان همان در بازار روزها در بسته 3 عددی به مردم فروخته میشود وهیچ ارزشی برای جان مردم قائل نیستند
Iran (Islamic Republic of)
11:48 - 1400/09/13
ارتباط ناکارامدی مسئولین ، به آمریکا و اسراییل ، اوج لاپوشانی بی دانشیها و بی مسئولیتها است !
Germany
12:22 - 1400/09/13
مگر مردم ایران هست که هر بدبختی سرملت میارن
Iran (Islamic Republic of)
12:40 - 1400/09/13
اصلا برای مصرف داخلی یا خارجی چرا وزارت جهاد اجازه تولید اینهمه محصول الوده را میده خیلی مضحک و مسخره است یعنی سموم و شته و هورمون برای مصرف داخل ایراد ندارد
Iran (Islamic Republic of)
13:19 - 1400/09/13
اگر وزارت کشاورزی تمام محصولاتلبنی میوه پروتئین را برای مردم خود از انواع الودگی نجات دهد دلیلی ندارد صادرات ما با ایراد مواجه شود وزارت کشاورزی هیچ نظارتی به کاشت داشت بر داشت ندارد الوده ترین در دنیا هستیم
Iran (Islamic Republic of)
13:53 - 1400/09/13
اینا رو بفرسن تو بازار برا مردم اگر ب فکر مون باشن
Iran (Islamic Republic of)
14:05 - 1400/09/13
در ایران بر تولید محصولات کشاورزی نظارت کافی نیست از سموم به مقدار زیاد استفاده می شود ودر موقع توزیع هم ازمایش یا نظارتی نیست
Iran (Islamic Republic of)
16:23 - 1400/09/13
ایران خانم برای آقا روسیه خوب میوه نمیشوره اونم دیگه نمیخوره. رابطه اینها کاملا مردسالارانه هستش
Iran (Islamic Republic of)
16:24 - 1400/09/13
دیگی که برای ما نجوشه سر سگ بجوشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
شرکت هوش و دانش سپهر_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
اورانوس_فوتر2
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
پارسیان طب - فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر