انتصاب‌های فامیلی، پاشنه آشیل دولت رئیسی
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۷۵۱۶۴
۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۷
۱۶۷۴
یکی از انتقادهایی که به دولت سیزدهم می‌شود بحث انتصاب‌های فامیلی است که در این دولت اوج گرفته، آنهم در حالی که رئیسی به عنوان رئیس جمهور بارها در این خصوص تذکر و به وزرا در این باره هشدار داده است که انتصاب فامیلی و رانتی در دولت ممنوع است.

آفتاب یزد: یکی از انتقادهایی که به دولت سیزدهم می‌شود بحث انتصاب‌های فامیلی است که در این دولت اوج گرفته، آنهم در حالی که رئیسی به عنوان رئیس جمهور بارها در این خصوص تذکر و به وزرا در این باره هشدار داده است که انتصاب فامیلی و رانتی در دولت ممنوع است.

اما گویا کسی به این مهم توجهی نمی‌کند که دامادهایشان را که حرف اول را در این انتصاب‌ها می‌زند روی کار می‌آورند. در تازه‌ترین انتصاب‌های فامیلی شاهدیم که محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور، دامادش یعنی محمدمهدی احمدی را روی کار آورده است و حالا او مدیرعامل جدید بانک شهر شده است.

هر چند این انتصاب در حوزه شهرداری تهران است اما به هر حال برخی به کنایه معتقدند که خبر خوشی که محسن رضایی قرار بود در آذرماه به مردم بدهد همین انتصاب دامادش بوده است! البته پیش از این از محمدمهدی احمدی، به‌عنوان مدیرعامل جدید بانک صادرات نام برده می‌شد که تکذیب شد. سایت خبر فوری توییت کاربری را منتشر کرد که نوشته بود: «از داماد آقای رضایی (احمدی) درمورد انتصابش به‌عنوان مدیرعامل بانک صادرات پرسیدم، در جوابم گفت: «سلام، استخاره کردم، بد آمد انصراف دادم».

به هر حال ایشان اولین مسئولی نیست که به دامادش پست می‌دهد. پیشتر هم علیرضا زاکانی شهردار تهران این کار را کرده بود و دامادش را به عنوان دستیار ویژه خود انتخاب کرده بود که البته با فشار افکار عمومی این انتصاب محقق نشد. شهردار تهران در یک انتصاب فامیلی دیگر، سعید کرمی باجناق داوود گودرزی رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران را به عنوان سرپرست مرکز حقوقی شهرداری تهران منصوب کرد.

ازسوی دیگر گفته می‌شود فاطمه حیدری همسر احمد علوی عضو شورای شهر تهران به‌عنوان سرپرست مدیرکل ماده ۱۰۰ منصوب شده است. به هر حال در نظام سیاسی، مقام، قدرت می‌آورد از همین رو انتصاب‌های فامیلی زیاد دیده می‌شود. حتی اگر رئیس جمهور مخالف آن باشد.

جالب اینجاست که برخی از این مقامات قبل از آنکه مسئولیتی را عهده دار شوند، می‌گویند صد در صد با انتصاب‌های فامیلی مخالفیم و با آن برخورد می‌کنیم اما به محض اینکه مسئولیت‌شان را می‌گیرند این گفته‌شان را فراموش می‌کنند. نکته اینجاست که این انتصابهای فامیلی دیر یا زود به پاشنه آشیل تبدیل خواهد شد و به دولت ضربه خواهد زد از همین رو باید به طور جدی با این موضوع برخورد شود.

 مدیران شهری باید خودشان هزینه انتصاب فامیلی را بدهند نه شورا همیشه این انتصاب‌ها با انتقادهایی روبرو بوده است.

در این راستا عضو شورای شهر تهران گفت: «برای نظارت بر انتصابات شهرداری طرحی در راستای رفع دغدغه کارکنان شهرداری در راه است تا براساس آن از بیرون نیرویی وارد نشود و بیشتر از نیروهای بدنه شهرداری استفاده شود.» ناصر امانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در گفت‌وگو با ایلنا در پاسخ به سوالی درباره‌عدم ارائه طرح تعارض منافع در صحن شورا که وعده ارائه آن در جلسه روز سه شنبه داده شده بود، اظهار کرد: «ما طرح خود را دادیم و باید اعلام وصول شود. به آقای چمران گفتم که تصمیم را شما بگیرید، اما همچنان به این موضوع اصرار داریم و پیگیری خواهیم کرد که هفته آینده در دستورکار جلسه شورا قرار گیرد.» عضو شورای شهر تهران در پاسخ به اینکه اعتراض شما به عضو شورایی که همسر او به جایگاه مدیریتی رسیده چه خواهد شد؟ گفت: «این انتصاب مربوط به شهرداری و مدیران شهرداری است و هزینه آن را خودشان باید بدهند.

ما نمی‌خواهیم به عنوان اعضای شورا هزینه یک انتصاب پرجنجال را پرداخت کنیم.» او ادامه داد: «علت موضع‌گیری ما در جلسه شورا نیز همین بود که بگوییم با این روند مخالف هستیم. حتی اگر حق قانونی شهرداری و ایشان باشد. نمی‌گوییم این کارغیرقانونی است، ما از حیثیت شورا دفاع می‌کنیم. حرف ما این است که ما شورای ارزشی هستیم و باید در مورد تعارض منافع از گذشته پایبندتر باشیم.» امانی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود به امضا‌کنندگان این طرح فشار می‌آوردند تا امضاهای خود را پس بگیرند، گفت: «از زمانی که این طرح را دادیم هیچ کس برای پس گرفتن امضا هیچ صحبتی با ما نکرده است.

این مسئله بیشتر به شوخی می‌ماند و آن را جدی نگیرید.» عضو شورای شهر تهران در واکنش به اینکه نحوه انتصابات در شهرداری تهران هزینه‌های زیادی را برای این دوره مدیریت شهری داشته و انتقادها به این مسئله بسیار زیاد است، شورا از جنبه نظارتی چه زمانی قرار است به این مسئله ورود کند، اظهار کرد: «برای نظارت شورا بر این مسئله طرحی در راه است که سعی می‌کنیم آن را با اتفاق آرا به تصویب برسانیم.» او اضافه کرد: «این طرح در راستای رفع دغدغه کارکنان شهرداری است که از بیرون نیرویی وارد نشود و بیشتر از نیروهای بدنه شهرداری استفاده شود. این طرح ان‌شاءالله طی هفته آینده در صحن ارائه خواهد شد.»

انتصاب بستگان اعضای شورای شهر در شهرداری غیر قانونی نیست!

اما در این میان رئیس شورای شهر تهران نظر دیگری دارد و در این خصوص می‌گوید: «وقتی اقدامی برخلاف قانون اتفاق نیفتاده نمی‌شود برخوردی صورت بگیرد. اما اگر کار غیرقانونی صورت بگیرد قطعا و یقینا جلوی آن گرفته خواهد شد.»

مهدی چمران درمورد طرح انتقادها پیرامون انتصاب بستگان بعضی از اعضای شورای شهر در شهرداری تهران اظهار داشت: «تلاش و سعی ما همواره بر این بوده تا همه اقدام‌ها در چارچوب قانون انجام بگیرد. اما تا به حال ما ندیده‌ایم در شورای شهر کار غیرقانونی در این زمینه انجام بشود. ولی به هرحال از مسائلی که عده‌ای بخواهند تخمین‌هایی بزنند یا اتهام‌هایی وارد کنند هم باید پرهیز بشود. درباره جریان‌هایی که در این زمینه به وجود آمده سعی و تلاش ما بر این بوده تا جلوی حاشیه‌سازی‌ها گرفته بشود و به دوستانمان هم توصیه کرده‌ایم تا از این حاشیه‌ها بپرهیزند.

درخواست ما از همکارانمان این است که حتی اگر حقشان هم ضایع می‌شود بپذیرند و دنبال حق خودشان هم نروند که خدای نکرده چیزی به آن‌ها چسبانده نشود.» چمران درباره اعمال نظارت بر رفتار اعضای شورای شهر گفت: «نکته‌ای که هست اگر انتصابی درباره بستگان یکی از اعضای شورای شهر انجام شده غیرقانونی نبوده است. البته نظارت‌ها وجود دارد. اما وقتی اقدامی برخلاف قانون اتفاق نیفتاده است نمی‌شود برخوردی صورت بگیرد. اما اگر کار غیرقانونی صورت بگیرد قطعا و یقینا جلوی آن گرفته خواهد شد. ولی درباره کارهایی که قانونی بوده نمی‌شود برخوردی کرد. ما مطابق با کدام قانون انتصاب بستگان اعضای شورای شهر را منع بکنیم؟ باید در این زمینه قانونی وجود داشته باشد تا بر اساس آن ماده‌ی قانونی این منع کردن اتفاق بیفتد.»

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:7
Iran (Islamic Republic of)
07:59 - 1400/09/14
یکی می مرد از بینوایی یکی می گفت مگر زرد می خواهی
Iran (Islamic Republic of)
08:34 - 1400/09/14
یک دفعه بفرمائید هر کی نسبتی با کسی داره حق نداره سمت بگیره در غیر اینصورت،..... دستی در کار هست (یا باید عوامل دولتهای قبل باشند ولا غیر)
Iran (Islamic Republic of)
08:59 - 1400/09/14
واقعا خجالت آور است.همین انتصابات کشور را به قهقهرا کشانده.
Iran (Islamic Republic of)
09:15 - 1400/09/14
از انتصاب های فامیلی رسیدیم به انتصاب های خاندانی
Iran (Islamic Republic of)
11:20 - 1400/09/14
خاک بر سر ما که تو خونه نشستیم و داریم این ها رو میخونیم
Iran (Islamic Republic of)
13:13 - 1400/09/14
اعتراض،باید،خداپسندانه،باشد،رودرو،اعتراض،بگه،نه،چندتا،ازخدا،بخبر،درکنارشان،باشد،توطیه،چینی،کنند،تبدیل،به،شورش،خیابانی،شود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
آیلین_تزریق چربی موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر لاجوردی_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
پارسیان طب - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر