کلاه گشاد دربی بر سر فوتبال ایران
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
ادیب_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۷۵۳۴۱
۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۰
۱۰۰۵
قسمت نودوهفتم دربی پایتخت، نه خوب آغاز شد و نه پایان خوبی داشت، مثل خیلی از قسمت‌های قبلی‌اش در این تاریخ ۵۳ساله سرد و بی‌روح و بی‌منطق بود، مثل یک فیلم سینمایی پر زرق و برق و گول‌زننده که در محتوا خالی از حرفی برای گفتن است.
خبرگزاری تسنیم: قسمت نودوهفتم دربی پایتخت، نه خوب آغاز شد و نه پایان خوبی داشت، مثل خیلی از قسمت‌های قبلی‌اش در این تاریخ ۵۳ساله سرد و بی‌روح و بی‌منطق بود، مثل یک فیلم سینمایی پر زرق و برق و گول‌زننده که در محتوا خالی از حرفی برای گفتن است.
 
تصور کنید برای یک فیلم سینمایی پرستاره‌، بلیت می‌خرید و مشتاقانه خود را به سالن سینما می‌رسانید، روی صندلی می‌نشینید و خود را آماده دیدن یکی از بهترین‌ فیلم‌های سال را می‌کنید. تیتراژ روی پرده می‌رود و شما در ذهن،‌ داستان‌بافی می‌کنید که هر لحظه ممکن است اسیر یک داستان منحصر به فرد و اتفاقات عجیبش شوید ولی سکانس به سکانس هرچه فیلم جلو‌تر می‌رود، احساس‌تان عوض می‌شود. از سبک و سیاق و روند فیلم متوجه کلاه گشادی که سرتان رفته می‌شوید. هرچه فیلم جلو‌تر می‌رود، بیشتر کِنِف می‌شوید و سبیل‌تان آویزان‌تر. توهین به شعور مخاطب؛ این جمله را کسی درک می‌کند که حتی یک بار هم که شده، گنجشک را به‌جای قناری به او فروخته باشند.
 
«آفتابه لگن هفت دست،  شام و ناهار هیچی» هرچه گشتم، چیز بهتری برای رساندن لُبِ کلام درباره دربی شماره 97 پیدا نکردم، مسابقه‌ای که از مدت‌ها قبل درباره آن صحبت می‌شود و حواشی و جنجال‌های آن گوش فلک را کَر می‌کند ولی در پایان مسئله ویژه‌ای را ارائه نمی‌دهد. یک روز مدیران عامل دو باشگاه، در آتش این کوره می‌دمند و یک روز کری‌خوانی بازیکنان و پیشکسوتان. همه ارکان، به‌سمتی می‌روند که دربی مدام مهمتر و حساس‌تر شود، همین می‌شود که انتظارات تا جایی بالا ‌می‌رود که یک بازی حکم مرگ و زندگی پیدا کند.
 
تبلیغات محیطی، چالش‌های پخش زنده بازی، حضور وزیر ورزش و مقامات و هر چیزی که قبل از زده شدن سوت آغاز دربی گفته و شنیده می‌شود، توجه‌ها را بیشتر و مخاطبان را حریص‌تر می‌کند، درِ باغ سبزی که نشان داده می‌شود و مثل یک آهن‌ربای قوی، هر چیزی را در خود می‌بلعد، حال، هزار نفر بگویند دربی هم مثل بازی‌های دیگر فقط 3 امتیاز دارد، کو گوش شنوا؟ می‌توانیم خوشحال باشیم که دربی بدون تماشاگر برگزار شد، چون اگر جماعتی چندهزار نفره خود را به ورزشگاه می‌رساندند و این فاجعه رقم می‌خورد، موضوع بغرنج‌تر می‌شد و حالا باید از یک تراژدی می‌نوشتیم؛ با غم‌انگیز‌ترین حالت دربی چه کنیم؟ همین‌طوری‌ هم مردم از این دربی بی‌خاصیت؛ دلزده و سرخورده شدند، دیگر چه برسد به هواداری که در سرمای آزادی، یخِ دربی را هم بخواهد تحمل کند.
 
هرچه مخاطبان با این دربی مأیوس و محزون شدند، ولی انگار دست‌اندرکاران خوشنود از دستاورد‌هایی که دیروز نصیب‌شان شد، شب را به صبح رساندند. با سبک بازی تیم‌ها که انگار به پای بازیکنان زنجیر بسته شده بود که به دروازه‌ها نزدیک نشوند، می‌توان گفت هر دو مربی از یک امتیاز خوشحال که نه،‌ در پوست خود نمی‌گنجند. در منطق آنها نباختن، خودش برد است. دیروز نه یحیی باخت و نه فرهاد؛ پس هرکدام می‌توانند خود را «برنده» صدا بزنند.
 
در دربی «ترسو‌ها» تکلیف تبلیغات محیطی هم مشخص شد و استقلالی‌ها به‌عنوان میزبان سود خوبی از تابلو‌های جورواجور و رنگارنگ اطراف زمین، به جیب زدند. صحبت از 10 میلیارد می‌شود که نوش جان‌شان، این فوتبال بیشتر از اینها می‌ارزد، البته نه این دربی؛ این فوتبال! این هم بردی دیگر برای مسابقه‌ای که زشت و زننده است ولی سود میلیاردی به‌همراه دارد.
 
بخواهیم ریز‌تر نگاه کنیم، دیروز همه برنده بودند به‌جز همان مخاطبان و هوادارانی که عملاً همه چیز از حضور آنهاست، باران رحمتی که در حال باریدن است ولی کاسه‌ هواداران سوراخ است و کسی به فکر تشنگی آنها نیست، مخاطبی که اگر مربی یا بازیکنی قرارداد 20-15 میلیاردی دارد یا تبلیغات محیطی در یک بازی به 10 میلیارد می‌رسد فقط برای حضور اوست. هوادار ولی‌نعمتی است که در این کارزار، خیری نمی‌بیند و دست از پا دراز‌تر به فکر اینکه چرا برای دربی وقت گذشته است، تلویزیون را خاموش می‌کند.
 
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_تزریق چربی موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
پارسیان طب - فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
اورانوس_فوتر2
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر صالحی_فوتر