چالش جدید کمیته ملی المپیک
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۷۵۷۴۳
۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۲
۵۰۴
دوره چهارساله مدیریت صالحی‌امیری در کمیته ملی المپیک ۲۶ دی به پایان می‌رسد و اگر بخواهد مجددا بر کرسی ریاست بنشیند، باید در انتخابات شرکت کند؛ اما نکته اینجاست که آیا صالحی‌امیری همانند دوره گذشته، از این امتیاز برخوردار است که از اعضای مجمع رأیی بالا بگیرد یا خیر؟ صالحی‌امیری چهره شناخته‌شده‌ای است و همه به‌خوبی می‌دانند که شخصیتی کاملا سیاسی است.

روزنامه شرق: دوره چهارساله مدیریت صالحی‌امیری در کمیته ملی المپیک 26 دی به پایان می‌رسد و اگر بخواهد مجددا بر کرسی ریاست بنشیند، باید در انتخابات شرکت کند؛ اما نکته اینجاست که آیا صالحی‌امیری همانند دوره گذشته، از این امتیاز برخوردار است که از اعضای مجمع رأیی بالا بگیرد یا خیر؟ صالحی‌امیری چهره شناخته‌شده‌ای است و همه به‌خوبی می‌دانند که شخصیتی کاملا سیاسی است.

او که از بدنه اصلاحات به شمار می‌رود، به واسطه ارتباط نزدیکش با این جناح، در دولت یازدهم و دوازدهم، پست‌های بالایی داشت؛ از ریاست کتابخانه ملی و سرپرستی وزارت ورزش گرفته تا تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و قائم‌مقام شهردار. در آخر هم که ریاست کمیته ملی المپیک را که همواره اعتبار خاصی در مجامع بین‌المللی ورزش دارد، عهده‌دار شد، اما در‌حال‌حاضر شرایط برای او قدری متفاوت شده است؛ چرا‌که اداره امور کشور به دست اصولگرایان است و از آنجا که صالحی‌امیری با این طیف، همسویی ندارد، بعید به نظر می‌رسد اصولگرایان علاقه زیادی برای پیروزی در انتخابات پیش‌روی کمیته ملی المپیک داشته باشند. به‌خصوص اینکه از دور و نزدیک شنیده می‌شود مقامات دولت سیزدهم هم تلویحا پیغام دادند که تمایلی برای ادامه ریاستش در کمیته ملی المپیک ندارند.

با توجه به این جریانات از الان شائبه‌هایی در مورد این انتخابات به راه افتاده است. دلیل اصلی این شائبه‌ها هم مربوط به جنجال‌هایی است که در کمیسیون ورزشکاران این کمیته به وجود آمده است. طبق آیین‌نامه تعریف‌شده، این کمیسیون در مجموع 20 عضو دارد که 15 نفر آن چندی قبل به‌صورت انتخابی (برگزاری انتخابات) معرفی شدند. هادی ساعی، پرافتخارترین المپین ایرانی چون عضو کمیسیون ورزشکاران شورای المپیک بود، اتوماتیک‌وار به کمیسیون راه پیدا کرد و چهار نفر بعدی هم به‌صورت انتصابی با حکم رئیس کمیته معرفی شدند.

حالا دعوا بر سر این چهار نفر است. گفته می‌شود صالحی‌امیری عده‌ای خاص را وارد این کمیسیون کرده تا از رأی آنها استفاده کند. اول از همه بهداد سلیمی، قهرمان وزنه‌برداری المپیک 2012 لندن را نماینده این کمیسیون در هیئت اجرائی کند (کمیسیون ورزشکاران از نگاه کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) بالاترین سطح اهمیت را دارد؛ چراکه در هیئت اجرائی کمیته ملی از حق رأی برخوردار است). شایعه دیگر که مطرح است این است که می‌گویند طوری برنامه‌ریزی شده که شش ورزشکار حاضر در انتخابات ریاست به‌گونه‌ای انتخاب شده‌اند که رأی‌شان با صالحی‌امیری است.

با این حال، نشست کمیسیون ورزشکاران دو روز پیش در شرایطی برای انتخاب نماینده هیئت اجرائی و آن شش نماینده برگزار شد که از بین 20 عضو، 9 نفر غایب بودند. با‌وجود‌این، چون قانون نصف اعضا به‌علاوه یک رعایت شده بود، رأی‌گیری انجام شد و بهداد سلیمی با کسب 11 رأی عضو هیئت اجرائی شد. حمیده عباسعلی، مجتبی عابدینی، محمد باقری‌معتمد، سجاد گنج‌زاده، بهداد سلیمی و زهرا نعمتی به‌عنوان رأی‌دهندگان در انتخابات ریاست مشخص شدند. از بین آن 9 نفر فعلا هادی ساعی و احسان حدادی اعتراض‌شان را نسبت به دخالت در تصمیمات کمیسیون علنی کرده‌اند. هر دو صراحتا تأکید کردند از قبل مشخص بوده که بهداد سلیمی نماینده هیئت اجرائی است.

ذبیح‌الله پورشیب،‌ امین بوداغی، شهربانو منصوریان‌، فرزانه فصیحی‌، محمدرضا گرایی، حسن یزدانی و ندا شهسواری سایر نفراتی هستند که هنوز دلیلی برای غیبت خود در این نشست و عدم حضورشان در رأی‌گیری مطرح نکردند.‌ در‌این‌باره شنیده می‌شود که محمدرضا گرایی و حسن یزدانی، قهرمانان کشتی فرنگی و آزاد جهان نیز با دستور علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی، از شرکت در جلسه منع شدند.

دبیر از مخالفان رئیس کمیته است.‌ احسان حدادی، نایب‌قهرمان المپیک 2012 لندن در‌این‌باره به ایسنا گفته است: «قرار است هر ۹ نفر که در جلسه نبودیم، نشست خبری بگذاریم و پشت‌پرده‌هایی وجود دارد که نه‌تنها برای جامعه ورزش بلکه لازم است، برای مردم ایران شفاف‌سازی شود. باید دست‌شان برای مردم رو شود تا مشخص شود ورزش را چطور جلو می‌برند».‌حدادی جدای از این اظهارنظر تندش علیه رئیس کمیته ملی المپیک به «شرق» گفت: «من نامه‌ای را تنظیم کردم و می‌خواهم آن را برای کمیته بین‌المللی المپیک (ioc) ارسال کنم. آنها باید در جریان این اتفاقات قرار بگیرند». ‌با همه اینها رضا صالحی‌امیری، رئیس کمیته ملی المپیک تا به الان واکنشی به این اتفاقات نشان نداده است. «شرق» روز گذشته تلاش کرد تا در ارتباطی تلفنی با او بیشتر در جریان ماجراهای اخیر قرار بگیرد و صحبت‌های او را هم انعکاس دهد؛ اما روابط‌عمومی کمیته اعلام کرد که همه‌چیز طبق آیین‌نامه پیش رفته و صالحی‌امیری قصد ورود به این حواشی را ندارد.

البته باید به این نکته اشاره کرد که صالحی‌امیری بعد از اینکه چهار عضو انتصابی را در کمیسیون ورزشکاران منصوب کرد، گفت: «به خاطر برابری جنسیتی دو مرد و دو زن را منصوب کردم. من دخالتی در معرفی نفرات نداشتم و فدراسیون مربوطه این چهار نفر را معرفی کردند. ما به‌گونه‌ای عمل کردیم که حق همه فدراسیون‌های المپیکی در کمیسیون رعایت شود».

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر صالحی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر
شفا_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
اورانوس_فوتر2
دکتر آزاد خواه_فوتر