رونمایی از Plan B جدیدِ اسرائیل علیه ایران
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
لاله زار مال_3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۷۶۱۴۵
۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۱
۲۶۱۵
پایگاه خبری "میدل ایست مانیتور" در گزارشی، به سفر اخیر "بنی گانتس" وزیر دفاع اسرائیل و همچنین "دیوید بارنیا" رئیس موساد به واشنگتن و رایزنی با مقام‌های ارشد آمریکا در مورد ایران و پرونده هسته‌ای این کشور پرداخته است.

فرارو: پایگاه خبری "میدل ایست مانیتور" در گزارشی، به سفر اخیر "بنی گانتس" وزیر دفاع اسرائیل و همچنین "دیوید بارنیا" رئیس موساد به واشنگتن و رایزنی با مقام‌های ارشد آمریکا در مورد ایران و پرونده هسته‌ای این کشور پرداخته و به طور خاص، این دو مقام ارشد اسرائیلی را حاملِ چهارچوب‌های طرح جایگزین/Plan B جدیدِ اسرائیل علیه ایران دانسته است که بر اساس آن، تل آویو هدف قرار دادنِ مراکز فرماندهی و همچنین پایگاه‌های ایران را در برخی کشور‌های عربی را در دستورکار خود قرار می‌دهد.

میدل ایست مانیتور در این رابطه می‌نویسد: «در شرایط کنونی، رسانه‌های رژیم اسرائیل مدام بر اتخاذ و عملیاتی‌کردنِ یک طرح جایگزین (Plan B) برای رهبرانِ خود، در صورت شکست مذاکرات هسته‌ای وین (مذاکراتی که با هدف احیای برجام انجام می‌شود) تاکید دارند و سعی می‌کنند کشور‌های اروپایی و آمریکا را نیز وارد این معادله و بازی در زمینِ اسرائیل کنند. اسرائیل و رسانه‌های آن بر این باورند که اکنون زمان مناسبی برای عقب راندنِ ایران از مواضع سیاسی و هسته‌ای اش است و می‌توان از این کشور امتیازات جدی و قابل توجهی را در زمینه برنامه موشکی و نفوذ منطقه‌ای آن نیز گرفت. با این همه، سوالی که مطرح می‌شود این است: طرح جایگزین یا Plan B اسرائیل در رابطه با ایران چیست؟

در این رابطه، سایت خبریِ اسرائیلی "کان/Kan "، جزئیات دقیق و مهمی از سفر اخیرِ بنی‌گانتس وزیر دفاع رژیم صهیونیستی و همچنین دیوید بارنیا رئیس موساد به واشنگتن منتشر کرده و تاکید کرده که آن‌ها حامل طرحی جایگزینی علیه ایران بوده اند که دولت آمریکا می‌تواند ان را علیه ایران عملیاتی کند و تهران را وادار سازد تا سیاست‌ها و مواضع خود را در رابطه با پرونده هسته‌ای این کشور تغییر دهد و امتیازات قابل توجهی را به طرف‌های مقابل در این زمینه بدهد. این مساله به طور خاص پس از آن بیان می‌شود که اخیرا مقام‌های ارشد کاخ سفید، انجام هرگونه اقدام نظامی علیه تاسیسات هسته‌ای ایران را رد کرده اند. در این راستا، اینطور گزارش شده که طرح جایگزین اسرائیل راجع به ایران، دربرگیرنده حمله به مراکز فرماندهی و کنترل و همچنین پایگاه‌های نظامی ایران در یمن، عراق، سوریه و لبنان می‌شود. امری که به زعم اسرائیل، ایران را مجبور خواهد کرد تا در موضوعات مختلفِ مرتبط با این کشور که به طور خاص در چهارچوب مذاکرات وین مطرح می‌شوند، امتیازات قابل توجهی را به طرف‌های مقابل ارائه کند.

در این راستا، بنی گانتس و دیوید بارنیا تاکید کرده اند که اسرائیل آماده است تا این طرح جایگزین را در صورتِ رد شدنِ آن از سوی واشنگتن، عملیاتی و اجرا کند. جدای از این ها، اسرائیلی‌ها تاکید دارند که رهبرانی در کنگره آمریکا حضور دارند که خواستار انجام اقدامات قاطع و تهاجمی علیه ایران هستند و معتقدند از این طریق است که می‌توان ایران را وادار به عقب نشینی از مواضع خود کرد. در این رابطه تل آویو بر این باور است که آن‌ها (برخی رهبران کنگره آمریکا) به اهرم استفاده بالقوه از نیروی نظامی علیه ایران توجه ویژه‌ای دارند. این بدان معناست که اگر اسرائیل بخواهد این دستورکار را که از دید آن، طرح جایگزین برای شکست مذاکرات وین است به پیش ببرد، به احتمال فراوان شماری از کشور‌های عربی در آینده نزدیک، با ناامنی‌های گسترده‌ای رو به رو خواهند شد (به دلیل اقدامات اسرائیل علیه ایران).

نباید فراموش کرد که اسرائیل صحنه مبارزه جدید خود با ایران را در کشور‌های عربی نظیر سوریه، عراق، یمن و لبنان تعریف کرده که این عرصه می‌تواند به لیبی و دیگر کشور‌های آفریقایی نیز گسترش یابد و عملا چالش‌های امنیتی قابل توجهی را برای کشور‌ها و ملت‌های عربی ایجاد کند. در این چهارچوب، سران رژیم اسرائیل به دلیل ترس و وحشت از مواجهه مستقیم نظامی با ایران و همچنین نگرانی از مداخله چین و روسیه به نفع ایران و طرح انتقادات و اقدامات جدی آن‌ها علیه اسرائیل، عملا گزینه‌ای را دنبال می‌کنند که نابودیِ کشور‌های عربی را به دنبال داشته باشد.

اضافه بر این، طرح جایگزین اسرائیل، عملا وضعیت امنیتیِ نه چندان باثبات کنونی در کشور‌های عرب منطقه خاورمیانه را بی ثبات‌تر نیز می‌کند و واشنگتن و پایتخت‌های اروپایی را نیز به طور مستقیم وارد آنچه ریشه‌کن کردنِ نفوذ منطقه‌ای ایران عنوان می‌شود، خواهد کرد. مساله‌ای که به زعم طراحان یکچنین برنامه و راهبردی، در نهایت موجب تضعیف قدرت و موضع ایران در مذاکرات وین خواهد شد و عملا تهران را به عقب نشینی وادار خواهد کرد. این در حالی است که اساسا طرح اسرائیل علیه ایران، ضربه‌ای مستقیم به اعراب و منافع ملی آن‌ها است و جهان عرب به هیچ عنوان نباید قبول کند که تل آویو جهت پیشبرد دستورکار‌های خود، سرزمین‌های آن‌ها را به آشوب بکشد. در این چهارچوب نباید به اسرائیل اجازه داد که عملا کشور‌های عربی را به زمینِ رقابت خود با ایران تبدیل کند و با خون و اقتصادِ اعراب جهت ضربه زدن به ایران، بازی کند».

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
اورانوس_فوتر2
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
تنورستان_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر