منشا: حالا نوبت من است که آقای گل شوم
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
لاله زار مال_1
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۷۶۲۶۲
۱۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۳
۶۶۹
از خط استوا تا رفسنجان راه زيادي است؛ آنقدر زياد كه زغال‌سنگ نيجريه‌اي، آواز تاريك كوچه‌هاي لاگوس را از ياد برده و بر بام زمان به آدم ديگري بدل شده است.

روزنامه اعتماد: از خط استوا تا رفسنجان راه زيادي است؛ آنقدر زياد كه زغال‌سنگ نيجريه‌اي، آواز تاريك كوچه‌هاي لاگوس را از ياد برده و بر بام زمان به آدم ديگري بدل شده است. آدمي كه پس از سال‌ها حضور در سرزمين گربه‌اي‌شكل اعتراف مي‌كند كه اينجا را به قدر سرزمين فقير آن سوي اقيانوس اطلس دوست دارد.

گادوين منشا توپچي آفريقايي حاضر در فوتبال ايران كه پيش از اين جامه سرخ‌ها و آبي‌ها را نيز به تن كرده بود، حالا با رخت نارنجي مس در صدر جدول گلزنان ليگ برتر قرار گرفته است. پنج گل در هشت نبرد حاصل كار شماره ۹۰ زهرداري است كه چارچوب دروازه‌ها را خوب مي‌شناسد و لختي غفلت از او ندامت را براي سيم‌خاردارهاي بازيگوش به همراه خواهد آورد.

گادوين فصل پيش نيز با پيراهن گل‌گهر در هفته‌هاي نخستين ليگ گلزن‌ترين فوروارد ليگ لقب گرفت اما در گذر زمان محو سكوت حاكم بر اردوگاه سيرجاني‌ها شد و نتوانست نوار گلزني‌هاي خود را ادامه دهد.

قاتل ۳۲ ساله‌اي كه تجربه نايب‌قهرماني آسيا با سرخ‌ها را دارد حالا در دل كوير، همچون خنياگري در باد مي‌خواند و غبار از آينه‌ها پاك مي‌كند تا تيم اشرافي آن سوي ايران شاباش پروازهاي بلند او را در كمترين زمان پرداخت كند و دلگرم به بال‌گشايي او در ايستگاه‌هاي پيش رو بماند.

عصر يك روز ميانه آذر وقتي با گادوين تماس گرفتيم او دست و پا شكسته پاسخ چند سوال‌مان را داد تا در انبوه حيرت به سكوت مكرر يك ارتش پيشتاز بدل نشود.

گادوين مس رفسنجان را سورپرايز ليگ امسال لقب داد و اين‌گونه گفت: «ما تيم باانگيزه‌اي داريم و هر هفته با اتكا به تمرينات مربيان بهتر مي‌شويم. الان مس بالاتر از استقلال روي پله پنجم ايستاده.من به شما قول مي‌دهم كه در هفته‌هاي پيش رو از اين هم بهتر نتيجه بگيريم و معادلات را به هم بريزيم.»

از خط استوا تا رفسنجان راه زيادي است اما مردي كه سال‌هاست چمدان‌هايش را بسته، روي ماه مادرش را بوسيده و لاگوس را به مقصد چهار گوشه دنيا ترك كرده است با غم هجران نسبتي ندارد. چه آن سال‌ها كه در ايتاليا به ميدان مي‌رفت و چه اين اواخر كه در ليگ مالت سنگرها را به آتش كشيد هرگز به اين فكر نكرد كه روياهايش را در خانه كاهگلي شرق خليج گينه جا گذاشته و دير يا زود بايد به آنجا برگردد تا خيالش بر صندلي مندرس اتاقش جا نماند. نه، نه! او هر جا كه باشد سر بر شانه‌هاي آرامش به اين فكر مي‌كند. وطن جايي است كه چراغ‌ها به عشق يك غريبه روشن مي‌شوند و سكوها به خاطرش دم مي‌گيرند. بي هيچ منتي!

گادوين و آقاي گلي؟ او در برابر اين سوال كمي مكث كرد و بعد گفت: «نوبتي هم كه باشد نوبت من است كه در جدول گلزنان ليگ امسال آن بالا بايستم. وقتي بچه‌ها هوايم را دارند و با پاس‌هاي‌شان مرا در موقعيت گلزني قرار مي‌دهند بي‌انصافي است كه لقمه‌ها را پس بزنم و پشت ديوار مدافعان بمانم.»

از پسر لاگوس درباره دربي روح‌خراش و بي‌مزه هم پرسيديم و او كه تجربه بازي در هر دو باشگاه را دارد اين‌گونه گفت: دربي با احتياط و محافظه‌كاري گره خورده است .هم استقلال و هم پرسپوليس خوب مي‌دانند اگر ببازند چه سرنوشتي در انتظارشان است بنابراين ترس را چاشني نقشه‌هاي خود مي‌كنند و آنقدر توپ را در طول و عرض ميدان مي‌دوانند تا بازي مساوي شود و همه‌چيز به خير بگذرد. شما از دربي انتظار نمايشي خارق‌العاده را نداشته باشيد لطفا!»

شكارچي بافراستي كه استاد شليك پنالتي‌ها نيز هست خيال محمد ربيعي را از هر حيث راحت كرده و وقتي پشت ضربه پنالتي مي‌ايستد آرامش را براي يك نيمكت مضطرب به ارمغان مي‌آورد و در كسري از ثانيه قفس‌هاي توري را دچار حريق مي‌كند تا نشان دهد مي‌تواند بالاتر از سرود پرندگان نغمه‌اي بخواند و شادي را به جمع خودي‌ها بياورد.

اما مقصد نهايي فوروارد تيزچنگي كه با پيكان، پرسپوليس، استقلال و گل‌گهر چشم در چشم حريفان انداخته و امسال در سرچشمه به چشم‌هاي زلال بدل شده است كجاست؟ خودش مي‌گويد: «ديگر به ايران عادت كردم. به تهران و شلوغي‌هاي جذابش، به رفسنجان و سكوت دل‌انگيزش. هيچ‌كس از فرداي خود خبر ندارد اما اگر خدا بخواهد دوست دارم مابقي سال‌هاي بازيگري‌ام را همين جا باشم. من با بازيكنان ايراني بسيار راحتم و با آنكه سال‌هاست از پرسپوليس جدا شده‌ام اما هنوز با سيامك نعمتي رفيق فابريكم و رفقاي بسياري در اين فوتبال پيدا كرده‌ام كه آنها را با دنيا عوض نمي‌كنم.»

از خط استوا تا رفسنجان راه زيادي است اما وقتي مهتاب ادامه اوست و وقتي زير آسمان كوير به نهال زندگي لم داده و لب طاقچه عادت سراغ آرزوهايش را گرفته لابد فاصله برايش مفهومي ندارد و تا اطلاع ثانوي نامه‌اي با تمبرهاي رنگارنگ به نشاني خانه‌اش در ويرانه‌هاي آن سوي آبوجا نخواهد فرستاد. آيا كسي او را بي‌هيچ بدرودي به دست فرداهاي غبارآلود خواهد سپرد؟

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
دکتر صالحی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
روشا فارمسی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
پارسیان طب - فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
اورانوس_فوتر2
تنورستان_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر