آقای میلیاردر تئاتر؛ سجاد دل‌ها، جناب افشاریان
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
شیرآلات زمانی_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
لاله زار مال_4
لاله زار مال_2
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۸۴۴۷۸
۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۹
۴۹۲۰
سجاد افشاریان چهره‌ی شناخته شده‌‌ای میان اهالی تئاتر است گروهی معتقدند تئاترهای او بازاری است و با چند دکلمه و مونولوگ‌های تین‌ایج پسند کاسبی به راه انداخته و بسیاری اعتقاد دارند تئاتر‌های او جذاب و تاثیرگذار است. نمایش جدید او با نام «بک تو بلک» در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه است با واکنش بسیاری روبه‌رو شده است.

برترین‌ها: سجاد افشاریان چهره‌ی شناخته شده‌ای میان اهالی تئاتر است، اما به واسطه حضور در اولین سری خنداننده شو بود که در بین مردم شناخته شد. او یکی از ۱۶ فرد نهایی بود که با استندآپ‌های تاثیرگذارش بسیار موفق بود، اما شهرت سجاد افشاریان وقتی بـه اوج خودش رسید کـه یکی از نقش‌های اصلی در سریال «برادر جان» بازی کرد.

آقای میلیاردر تئاتر؛ سجاد دل‌ها، جناب افشاریان

افشاریان در زمینه نویسندگی و کارگردانی در تئاتر بسیار فعال است. گروهی معتقدند تئاتر‌های او بازاری است و با چند دکلمه و مونولوگ‌های تین‌ایج پسند کاسبی به راه انداخته و بسیاری اعتقاد دارند تئاتر‌های او جذاب و تاثیرگذار است. نمایش جدید او با نام «بک تو بلک» در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه است با واکنش بسیاری روبه‌رو شده است.

کاربری با نام شادی در این باره نوشت: اینکه سلیقه مردم سجاد افشاریانه واقعا موضوع دردناکیه.

کاربر دیگر نوشت: سجاد افشاریان تو این تئاتر یک میلیاردیش نقش یه زندانی سیاسی تو سلول انفرادی رو بازی می‌کنه. یه زندانی با استایل بوت و جین و بلوز دگمه‌ی یقه باز و چشم خمار و عشوه‌های شتری و ژست سیگار بهمن... متن نمایش هم رادیو چهرازی + نوحه‌ی بخشو + تیتراژ علی کوچولو + دل‌نوشته‌های اینستاگرامش

آقای میلیاردر تئاتر؛ سجاد دل‌ها، جناب افشاریان

کاربر با نام تراب نوشت: من از سجاد افشاریان خوشم نمیاد و با دید کاملا منفی هم رفتم برای دیدن این نمایش، اما در مجموع بد نبود... هم سرگرم کننده بود، هم یه حرفایی داشت!

دیگری نوشت: سجاد افشاریان یه کپی دسته چندم هست، به طرز وحشتناکی مقوا و مصنوعیه

کاربر با نام فولن نوشت: کلمات "مو" و "چشم" رو از سجاد افشاریان بگیرن دیگه نمیتونه متن بنویسه.

کاربر با نام سروش نوشت: مشکل تئاتر اینه که دور کلیتش یه هاله روشنفکری هست و هر کی توشه فکر می‌کنه آدم هنری خفنه. در حالی که مثلاً همین نمایش‌های سجاد افشاریان بدون اون هالهٔ قدسی تئاتر، با نازل‌ترین فیلمفارسی‌ها یا بی‌ارزش‌ترین آهنگ‌های پاپ تنه به تنه می‌زنه.

آقای میلیاردر تئاتر؛ سجاد دل‌ها، جناب افشاریان

کاربری نوشت: میزان استقبال ملت از تئاترای سجاد افشاریان بسیار نگران کننده‌ست. صرف بیان مشکلات و معضلات و مسایل روز جامعه و از هر دری سخنی گفتن؟ خب این‌ها را که همه می‌دانند و در شبکه‌های مجازی می‌خوانند و می‌بینند. این گونه کار کردن و حرف زدن بیشتر به سطحی نگری است تا عمق که باید در یک تئاتر شاهد آن باشیم.

مهدى یزدانى خرم نوشت: «بَک تو بِلَک» کار تازه‌ی سجاد افشاریان برای من ادامه‌دهنده‌ی همان فُرم و جهانی‌ست که سال‌هاست پیِ آن است. تئاتری ترکیب‌شده از موسیقی، بداهه‌پردازی، صداپیشه‌گی و البته کم‌رنگ‌کردنِ محور طولی داستان و حجم‌دادن به عرضِ خط روایت. تئاتر داستان یک آرتیست است که به دلایلی به زندان افتاده... «علی» مردی شاعرمسلک که عمده‌ی تماس‌اش با جهانِ بیرون از طریقِ تلفنِ زندان است. «علی» این زمان‌ها را با پرداختِ بسته‌های سیگار «بهمن» به زندانی‌های دیگری که کسی را برای تلفن‌کردن ندارند بیش‌تر می‌خرَد. مخاطبِ اکثر این تماس‌ها دوست‌اش حیدر است که در کتاب‌فروشی کار می‌کند. علی طی مرخصی از زندان و به امید تجدیدنظر در پرونده به دختری که آواز می‌خواند دل می‌بازد... افشاریان تنها بازی‌گرِ متجسدِ اثر است و بقیه‌ی بازی‌گران با صدا و لحن‌های خود حضور دارند و فضایی تاریک با نور‌هایی عمدتن کانونی. علی از حبس در سلولِ انفرادی به تنگ آمده و معتقد است «بدترین کار با آدم انداختنش تو انفرادیه، چون خودشو با خودش تنها می‌ذاره» (نقل به مضمون).

آقای میلیاردر تئاتر؛ سجاد دل‌ها، جناب افشاریان

فضای بسته‌ی انفرادی باعث شده تمام اندام‌های دیگر نیز در اجرا حذف شوند. او معتقد نیست آدم‌ها را «خیال» کند و برای همین این آدم‌ها برای‌اش تبدیل می‌شوند به «صدا». صدا‌هایی که شکل‌های مختلف دارند. از صدا‌های ضبط‌شده‌ی واقعی که در سالن پخش می‌شود تا صدا‌هایی که از قسمت‌های گوناگونِ صحنه به گوش می‌رسند، اما منشاء آن‌ها روشن نیست. «بَک تو بِلَک» نامِ ترانه‌ی مشهور ایمی واینهاوس است که در عین‌حال یک برند نیز محسوب می‌شود در محصولات براق‌کننده‌ی اتوموبیل. محصولی که مدعی‌ست «سیاهی» را «درخشان» می‌کند؛ و اجرای افشاریان نیز برآمده از سیاهی‌ای‌ست که نه به نور بلکه می‌خواهد به سیاهی‌ای متراکم‌تر، اما درخشان ختم شود. سیاهی‌ای که مخاطب می‌بیند و درنهایت باید خودش هم آن را تجربه کند؛ و در این تجربه او تنهاست مثل قهرمان قصه که نمی‌تواند از تنهایی بگریزد و حتا صدا‌ها نیز توانِ رستگارکردن‌اش را ندارند.

این سیاهی تمامِ عناصر را در برگرفته و انگار زندان و انفرادی با وجود توان ذهن سیطره‌ی تمام‌عیارتری دارد؛ و دود تنها چیزی‌ست که در اجرا می‌تواند از این سیاهی رد شود. سالنِ سیاه (تفاوت دارد با تاریکی) مخاطب را در خود فرو می‌برَد و او را مواجهه می‌کند با قهرمانی که ناچار است بدن‌اش را مدام تکرار کند تا تاریخی را به یاد بیاورد که صدا‌های بیرون به آن اشاره می‌کنند. افشاریان مخاطب و صدا‌ها را در سیاهی می‌برد تا سیاهیِ تازه، اما «درخشان» زاده شود یک سیاهیِ سیاسی که آخرش خون است.

نمایشنامه «بک تو بلک» قصه مواجهه آدم‌ها با تنهایی و خلوت با درون خود است. در تکه‌هایی از این نمایش آمده است: «عجیب آدم هایین که کسی و ندارن باهاشون تماس بگیرن، اونا کل سهمیه تلفن ماهیانه زندانشونو می‌فروشن به یه بوکس بهمن کوچیک؛ عجیب‌تر آدم هایین که یه عالمه کس و کار دارن، اما خودشون دلشون نمی‌خواد با کسی حرف بزنن، اونا هر یه نخ بهمنی که می‌کشن یه عالمه حرف نزده است که دود میشه …» تاکنون بیش از ۵۰۰۰ بلیت در دو هفته نخست اجرا توسط مخاطبان تهیه شده است.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
تنورستان_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر صالحی_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ثمین_فوتر
کلینیک النا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیان طب - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر