اظهارات دردناک زن شکنجه‌دیده در محاکمه شوهر
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
لاله زار مال_3
ادیب_3
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_2
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۸۵۶۵۰
۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۰
۳۶۲۷
اولین جلسه رسیدگی به پرونده ضرب‌و‌جرح و قطع عضو یک زن از سوی شوهرش در دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد.

شرق: اولین جلسه رسیدگی به پرونده ضرب‌و‌جرح و قطع عضو یک زن از سوی شوهرش در دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما، این زن که اشرف حسینی نام دارد، آذر سال گذشته به دست شوهرش مورد ضرب‌و‌جرح قرار گرفت و یک دستش از مچ قطع شد و بینایی یک چشمش را هم از دست داد. او پیش‌از‌این در گفت‌وگو با «شرق» جزئیات خشونت شوهرش را توضیح داده و گفته بود در 27 سال زندگی مشترک با همسرش چطور مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

این زن که لیسانس حقوق دارد و کارمند یک نهاد رسمی است، به‌ دلیل جراحات وارده بر بدنش یک سال است که در مرخصی استعلاجی به سر می‌برد و هنوز نتوانسته با وضعیت جدیدش کنار بیاید.

در جلسه رسیدگی به این پرونده که دیروز در شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد، ابتدا کیفرخواست علیه متهم خوانده شد. نماینده دادستان که در جلسه دادگاه حاضر بود، کیفرخواست علیه متهم را قرائت کرد و گفت: متهم محسن 56‌ساله از 10 آذر سال گذشته به جرم توهین به مقدسات و شروع به قتل و قطع عضو اشرف حسینی همسرش متهم و بازداشت است.

متهم با واردکردن ضربات قمه دست‌ساز خودش اقدام به قطع تاندون‌های دست شاکی و قطع انگشتان دست او کرده و ضربات دیگری نیز بر سر و صورت و چشم او وارد کرده است و در نهایت با توجه به اینکه تصور می‌کرده اشرف فوت شده، او را رها کرده و به وارد‌کردن ضربات ادامه نداده است.

متهم بعد از بازداشت در شعبه بازپرسی به اعمال مجرمانه اعتراف کرده و گفته ضربات را به قصد کشت زده و علت اینکه رها کرده است، هم این بوده که تصور می‌کرده همسرش فوت کرده است. او انگیزه‌اش را از این کار سوء‌ظن به همسرش عنوان کرده و مدعی شده عکس و فیلم از همسرش دیده است. این در حالی است که این موضوع هیچ وقت اثبات نشد و تحقیقات ما نشان می‌دهد چنین چیزی صحت ندارد.

در ادامه اشرف حسینی در جایگاه قرار گرفت و شکایت خود را مطرح کرد. او گفت: من بر شکایت خودم باقی هستم و درخواست حداکثر مجازات برای متهم را دارم. زمانی که با محسن ازدواج کردم، کارمند و دانشجو بودم. او از من خواستگاری کرد و به من گفت تو را خوشبخت می‌کنم. ازدواج کردیم؛ اما او من را گول زد و بعد از ازدواج فهمیدم که دروغ گفته است.

بعد از ازدواج خیلی زود باردار شدم؛ در‌حالی‌که اختلافم با همسرم زیاد شد و به خانه پدرم رفتم و حتی دوران بارداری را در خانه پدرم بودم و می‌خواستم از او جدا شوم و دادخواست طلاق هم دادم؛ اما با به‌دنیا‌آمدن بچه‌ها از من خواست که برگردم. گولم زد و گفت دیگر اذیت نمی‌کند. دوباره من را برگرداند و من هم به‌ خاطر بچه‌هایم قبول کردم و برگشتم. دو ماه از تولد بچه‌ها گذشته بود که این‌ بار ادعا کرد بچه‌ها مال او نیستند و تهمت‌زدن‌هایش شروع شد.

من موضوع را به برادرش گفتم و از او خواستم تا به این وضعیت پایان دهد؛ چون فردی معتقد هستم و همسرم هم این موضوع را می‌دانست. به‌همین‌دلیل هم به من تهمت می‌زد. برادرش هم با او صحبت کرد. در آن زمان دیگر این موضوع را مطرح نکرد؛ اما بعد از مدتی دوباره شروع کرد. او برای شکنجه من بچه‌هایم را که دوقلو هستند از پا می‌گرفت، بلند می‌کرد و می‌گفت بگو که این بچه‌ها مال من نیستند؛ وگرنه بچه‌ها را به هم می‌کوبم و می‌کشم.

این زن ادامه داد: من قبل از حادثه از محسن شکایت کردم؛ چون من را کتک زده و دنده‌ام را شکسته بود و من مدتی در بیمارستان بودم و بعد هم به خانه مادرم رفتم؛ اما او با وثیقه آزاد شد. او 25 آبان سال گذشته گفت از خانه می‌رود تا من برگردم و به بچه‌ها گفته بود که به مادرتان بگویید برگردد. چون دخترم کرونا گرفته بود، من برگشتم. البته شوهرم قبول کرده بود به خانه نیاید و من هم به‌همین‌خاطر برگشتم. روز حادثه دیدم او پشت در است. خواستم فرار کنم که اولین ضربه قمه را زد و بعد هم من بیهوش شدم و زمانی که به هوش آمدم، سه ماه گذشته بود. وقتی به هوش آمدم تازه فهمیدم چه بلایی سرم آمده است.

متهم گفت: فقط قصاص می‌خواهم و او را نمی‌بخشم.

در ادامه دختر شاکی و متهم در جایگاه قرار گرفت. او گفت: پدرم هیچ وقت رابطه خوبی با من نداشت و من را دوست نداشت؛ اما من همیشه با احترام با او برخورد کردم. پدرم خشونت زیادی داشت و حتی سال 94 دنده و بینی من را شکست و من را به‌شدت کتک زد؛ اما من شکایتی نکردم.

قاضی پرسید به نظر خودت چرا پدرت چنین کارهایی می‌کرد؟ دختر جوان پاسخ داد: پدرم زوال عقل ندارد؛ اما از نظر روانی مشکلاتی دارد.

سپس پسر متهم در جایگاه قرار گرفت. او گفت: پدرم خیلی به خواهرم مشکوک بود. درواقع بیشتر شک و تردیدهایش به خواهرم بود. من نمی‌توانم به این مرد بگویم پدر، چون او فقط پنج سال در زندگی‌اش کار مفید انجام داد. او یک دیکتاتور بود که خیلی اذیت می‌کرد. خرج زندگی ما را مادرم می‌داد. پدرم وقتی که موادش تمام می‌شد، خیلی عصبی و پرخاشگر می‌شد و ما دعا می‌کردیم هیچ وقت آن روز نیاید. من یک بار هم پدرم را به کمپ بردم که ترک کند؛ اما خانواده پدرم از من شکایت کردند و مدعی شدند که من آدم‌ربایی کرده‌ام. در‌حالی‌که من پدرم را به کمپ بردم که ترک کند و زندگی ما بهتر شود.

روز حادثه من تجریش بودم که مادرم با هول خیلی زیاد به من زنگ زد و گفت پدرت آمده و درگیری راه انداخته، زودتر خودت را برسان. من با عجله به خانه برگشتم. وقتی رسیدم دیدم مادرم روی زمین افتاده است. با اورژانس تماس گرفتم و انگشت‌های مادرم را که روی زمین افتاده بود، پیدا کردم و در یخ گذاشتم و تحویل اورژانس دادم و سوار آمبولانس شدم و همراه مادرم به بیمارستان رفتم. سر مادرم شکافته بود و من برای اینکه آسیبی به او وارد نشود، سرش را با دستانم نگه داشتم و در بیمارستان مادرم را از من گرفتند.

این پسر جوان گفت: من به‌شدت دچار مشکلات روحی و روانی شده‌ام و بدون قرص نمی‌توانم بخوابم و حالم اصلا خوب نیست. من صحنه‌هایی را دیدم که حتی در فیلم‌ها هم نمی‌شود دید. سپس عبدالصمد خرمشاهی، وکیل شاکی، در جایگاه قرار گرفت. او نیز خلاصه‌ای از شرح ماجرا را توضیح داد و گفت: متهم خودش اقرار کرده که قصد قتل داشته است؛ ضمن اینکه نحوه عملکرد او نشان می‌دهد که قصد کشتن داشته است؛ بنابراین کیفرخواست به‌درستی اتهام شروع به قتل را وارد دانسته است. من هم از طرف موکلم درخواست مجازات متهم و قصاص او را دارم.

بعد از گفته‌های وکیل متهم و شکات با توجه به پایان وقت اداری ادامه رسیدگی به این پرونده و اخذ دفاعیات متهم به سه هفته بعد موکول شد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:47
Iran (Islamic Republic of)
07:49 - 1400/10/23
به خدا قسم اگه این متهم از زندان آزاد بشه. جنایته.
Germany
08:07 - 1400/10/23
طرف مجنون و روانی هست.باید بستری بشه تحت نظر
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
باید زیر خاک بره
Iran (Islamic Republic of)
08:17 - 1400/10/23
ویزیت دو دکتر متخصص روانپزشکی و اعلام نظرشان به دادگاه.
Iran (Islamic Republic of)
08:23 - 1400/10/23
پیشنهاد:
چه بهتر بود، از روز اول، که رفتارهای غیر نرمال از او مشاهده شده، به یک مشاور مراجعه، وتصمیمات مقتضی ودور از احساسات گرفته می شد.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۳۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
اینقدر بیمار روانی آزادانه در جامعه زندگی می کنند و آدم نمی دونه به کجا باید شکایت کنه و پناه ببره
Canada
08:29 - 1400/10/23
طفلک بچه ها. از زندگی جز زجر چیزی ندیدن. باز مادرشون قبل از ازدواج روی خوشی رو دیده بوده هرچند بنده خدا پوستش کنده شده بعد از ازدواج.
نباید این موجود مشکل دار برگرده تو جامعه.
Iran (Islamic Republic of)
11:21 - 1400/10/23
باید با درد و با قمه قصاص بشه
به وقت با وثیقه آزاد نشه ؟!!!!!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
اورانوس_فوترموبایل2
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر آزاد خواه_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
دکتر صالحی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
اورانوس_فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
فنی آتل_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیان طب - فوتر