استخدام ۱۰هزار فرزند شهید و جانباز بالای ۷۰درصد
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
ادیب_3
لاله زار مال_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۸۵۷۶۶
۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۸
۱۹۱۸
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ۱۰ هزار نفر از فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد تا پایان سال جذب دستگاه های دولتی می شوند.

تسنیم: رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ۱۰ هزار نفر از فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد تا پایان سال جذب دستگاه های دولتی می شوند.

 امیرحسین قاضی زاده هاشمی در جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در سالن جلسات استانداری اظهار داشت: لرستانی ها از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی مردمی ولایتمدار بوده اند و تعدد قبور امامزادگان در لرستان نشان می دهد که لرستانی ها پناهگاه فرزندان حضرت فاطمه(س) و حضرت علی(ع) بوده اند و حریت و شجاعت آنها با توحید پیوند خورده است.

وی افزود: تنها قومیتی که یکپارچگی آن در سرزمین ایران حفظ شده قوم لرها است و تمام اقوام دیگر یک بخش از سرزمینشان بریده شده است اما لرستان یکپارچگیش حفظ شده و یکپارچگی ایران را نیز حفظ کرده است.

قاضی‌زاده هاشمی بیان کرد: در قبل از انقلاب هرجا حکومت مرکزی دچار اشکال شده، لرستان به داد حکومت مرکزی رسیده و پایه های سست شده را تقویت کرده است و در جریان انقلاب و بعد از انقلاب نیز نقش مهمی داشته است.

وی ادامه داد: در بیانات امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری درخصوص آینده انقلاب اسلامی تداوم آن را در پیوند با حفظ فرهنگ ایثار و شهادت می دانند و تعبیر مقام معظم رهبری این است که حفظ حیات انقلاب اسلامی وابسته به حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه به گفته مقام معظم رهبری دستگاه بنیاد شهید و امور ایثارگران دستگاه حفظ عصمت و طهارت است، عنوان کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران دستگاه حفظ، احیاء، ترویج، معرفی و بقای انقلاب اسلامی است.

وی افزود: کار اصلی شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت حفظ پیوستگی سرزمین ایران است و زمینه پیوست فکری، گفتمانی و فرهنگی جامعه دینی ما را فراهم می کند.

قاضی زاده هاشمی با تاکید بر اینکه راه حفظ فرهنگ، مرجعیت بخشی است، گفت: پیامبر اکرم(ص) وقتی می خواستند اسلام را معرفی کنند به وسیله خودشان این کار را انجام می دادند و خودشان الگوی تامه دین بودند، معصومین هم همینطور بودند، وقتی می خواهیم فرهنگی را حفظ کنیم واجدان و صاحبان آن فرهنگ باید مرجع و الگو شوند به همین خاطر امام می فرمایند که منزلت و کرامت شهدا را حفظ کنید.

وی با تاکید بر لزوم رسیدگی به معیشت جامعه ایثارگران، تصریح کرد: ایثارگران الگو هستند و شرایطشان با بقیه افراد جامعه باید متفاوت باشد و در این راه نیاز به کار فرهنگی و تربیتی داریم.

قاضی زاده هاشمی بیان کرد: رفتار ما در رسیدگی به امور جامعه ایثارگران صرفا در حد یک سازمان خدماتی شده و این جهت گیری غلط تبدیل به یک اصل شده در حالی که این فرع بوده و خودش مسیری برای هدف بزرگتری بوده و لازمه آن این است که شخصیت ها و الگوهای برجسته این حوزه را باید برجسته کرده و به جامعه نشان دهیم.

معاون رئیس جمهور افزود: برخی فکر می کنند ایثارگری مربوط به دوره ای بوده و اکنون به اتمام رسیده و اکنون وقت مطالبه گری است، باید آن تصویری را از خانواده شهدا و جانبازان نشان دهیم که همچنان پیوسته در حال ایثار هستند و این نیاز به برنامه ریزی دارد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، خاطرنشان کرد: برخی از ایثارگران هستند که واجد شرایط واگذاری زمین هستند، در برخی استان ها این پوشش 100 درصدی بوده اما در استان لرستان تعداد اندکی واگذار شده در حالی که در لرستان 3000 نفر واجد شرایط واگذاری هستند.

قاضی زاده هاشمی با تاکید بر اینکه باید پنج درصد سهمیه جهش ملی مسکن به ایثارگران اختصاص پیدا کند، گفت: با آمدن دولت سیزدهم و وجود چهره های انقلابی امیدواریم سرعتی در حوزه های مسکن و اشتغال ایجاد شود.

وی با اشاره به مطلوب بودن شرایط در همه ابعاد نسبت به سالهای ابتدایی جنگ، افزود: چه فضایی بر آن زمان حاکم بود که اکنون نیست، آیا داشته ها و آورده های اقتصادی ما کاهش پیدا کرده؟ یقینا نه و روحیه ها تغییر پیدا کرده است و اگر همان روحیه ها را داشته باشیم یقینا شرایط متفاوت خواهد بود.

قاضی زاده هاشمی عنوان کرد: ایثارگران مطالبات قانونی بسیاری دارند که پاسخ داده نشده و اگر بخواهیم تمامی قوانین موجود را برای ایثارگران پیاده کنیم رقمی در حدود 126 هزار میلیارد تومان نیاز داریم در حالی که کل بودجه ما 31 هزار و 600 میلیارد تومان است.

وی با اشاره به ماجرای پاداش پایان خدمت جانبازان ماده 38 و 39 تصریح کرد: اجرای این امر 40 هزار میلیارد تومان بار مالی دارد که به اندازه بودجه یکسال ماست.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران عنوان کرد: از زمانی که دولت سیزدهم روی کار آمده بعضی از معوقات را پرداخت کرده ایم و بخشی از آن هم در لایحه بودجه سال آینده لحاظ شده است.

وی با بیان اینکه بیشترین رشد را در لایحه ایثار و شهادت داشته ایم، اظهار داشت: بازهم نسبت به نیازمان کم است و در منطقه باید با کمک مسئولان و مردم حل شود و همت نیاز دارد.

وی افزود: در حوزه اشتغال برنامه ویژه ای برای فرزندان شهدا و جانبازان 70 درصد به بالا داریم که سازمان اداری استخدامی کشور به ما 17 هزار پست سازمانی داده اند و 33 هزار نفر فرزند شهید و جانباز 70 درصد بیکار داریم، آزمون اول گرفته شده و 7 هزار نفر عبور کرده و استخدام شده اند و تا پایان سال برای 10 هزار نفر دیگر هم آزمون برگزار می شود.

وی تصریح کرد: تعدادی از این مجموع ممکن است به هر دلیل شرایط جذب در دستگاه های دولتی را نداشته باشند که باید با کمک بنگاه های اقتصادی و توانمندسازی برای آنها ایجاد اشتغال کنیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر ورود جدی به مسئله تبدیل وضعیت ها در لرستان، خاطرنشان کرد: متاسفانه این مسئله در استان لرستان شرایط خوبی ندارد و لازم است که استاندار به این مسئله ورود جدی داشته باشند.

وی با اشاره به اجرای خوب طرح سپاس و سرکشی از خانواده های شهدا و جانبازان در لرستان، افزود: این برنامه خوبی است که امیدواریم تداوم داشته باشد، ممکن است نتوانیم در خدمت برخی والدین شهدا باشیم چرا که میانگین سن برخی از آنها 80 سال است و لازم است که صدا و سیمای استان به کمک بنیاد بیاید و خاطرات این عزیزان را ثبت و ضبط کند.

قاضی زاده هاشمی با تاکید بر اینکه والدین شهدا فرهنگ شفاهی این انقلاب هستند، اظهار داشت: نامگذاری معابر و خیابان ها به نام مقدس شهدا باید اجرا شود چرا که شهدا افتخار محله ها هستند.

وی افزود: مشاورین بنیاد شهید و امور ایثارگران در دستگاه ها خودشان را متولی ایثارگران آن دستگاه ندانند بلکه متولی امور کل جامعه ایثارگران بدانند ودر این راستا کسانی به این کار گمارده شوند که دردآشنا و از این مجموعه باشند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که قرن جدید قرن برنامه ریزی های درازمدت برای انقلاب است، بیان کرد: باید به آثار و پیامدهای اقداماتمان فکر کنیم و ذیل یک برنامه ریزی درازمدت که به تشکیل یک جامعه اسلامی ختم می شود اقدام کنیم.

وی تصریح کرد: یکی از پیشنهاداتی که به همه استان ها شده در راستای برجسته سازی و مرجعیت بخشی برای هر استان یک چهره ویژه آن استان را شناسایی کنیم تا برای هر قومی یک قهرمانی در بین خودشان داشته باشیم و امیدواریم با کمک دستگاه های سپاه، استانداری و شهرداری بتوانیم سالی یک فیلم و سریال در رابطه با پدیده ایثار و شهادت داشته باشیم اما فاخر و عظیم باشد.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: بخشی از هزینه این کار را بنیاد شهید تامین می کند و بخش های دیگر را هم سایر دستگاه ها تقبل کنند تا سالی چند چهره برجسته را عمیق و نافذ و اثرگذار و حرفه ای معرفی کنیم.

معاون رئیس جمهور افزود: باید با انجام چنین کارهایی قهرمانان واقعی خود را به دنیا معرفی کنیم و به جنگ قهرمان های پوشالی سریال های کره ای و ترکیه ای برویم و این کم کاری ما بوده است که تاکنون نتوانسته ایم به این مسئله بپردازیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:90
Iran (Islamic Republic of)
16:02 - 1400/10/23
مردم عادی هم که آدم نیستند
Iran (Islamic Republic of)
16:16 - 1400/10/23
ماهم که آدم نیستیم
از وام گرفته تا استخدام و .... همه در اولویت همیشه در صدر همه چی هستن
پاسخ ها
بدون نام
United States of America
۰۹:۴۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
تاحالا که سالمهانتونستن کاری کنن .ببینیم معلولها چکارمیکنن.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
اورانوس_فوتر2
آیلین_فوتر بلفارو
روانشناسی مرهم_ فوتر
تنورستان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
پارسیان طب - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
روشا فارمسی_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر