درخواست "جان کری" از روسیه
۱۱۸۷۸۴
۰۵ تير ۱۳۹۳ - ۲۰:۲۷
۹۷۲۰
ˈجان کریˈ وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه از روسیه خواست جدایی طلبان در اوکراین را تا چند ساعت آینده خلع سلاح کند.
خبرگزاری ایرنا: "کری" به خبرنگاران گفت: بسیار مهم است که روسیه تا چند ساعت آینده نشان دهد برای کمک به خلع سلاح جدایی طلبان و ترغیب آنها به انجام این کار و درخواست از آنها برای زمین گذاشتن سلاح شان گام بر می دارد.

وی اضافه کرد: سران اتحادیه اروپا در نشست خود که قرار است فردا (جمعه) در بلژیک برگزار شود، تحریم های احتمالی علیه روسیه را مورد بررسی قرار می دهند.

براساس این گزارش، واشنگتن اعلام کرده است که تحریم های جدیدی را آماده اجرا دارد، اما کری گفت که آمریکا ترجیح می دهد در حالت تحریم نباشد و از روسیه می خواهد بدون فشار اقدام کند.

کری گفت: مایلیم شاهد یک تلاش مشترک بین آمریکا، اروپا، روسیه و اوکراینی ها باشیم.

اعتراض های جدایی طلبان در شرق اوکراین اوایل ماه آوریل (اواسط فروردین ماه) پس از اعتراض های خیابانی در کی یف که منجر به برکناری ˈویکتور یانوکوویچˈ رییس جمهوری این کشور شد، بالا گرفت. جدایی طلبان شرق اوکراین خواستار اتحاد با روسیه شده اند.

مسکو اتهام های غرب درخصوص فراهم کردن امکان انتقال تسلیحات سنگین و نیرو به اوکراین را برای مقابله با نیروهای دولتی این کشور رد کرده است.

در همین حال، مقام های آمریکایی گفته اند که دور بعدی تحریم های پیشنهادی آمریکا و اتحادیه اروپا، صنایع دفاعی، مالی و تکنولوژی پیشرفته روسیه را هدف قرار خواهد داد.

براساس این گزارش، جان کری در حال حاضر در سفر به پایتخت های کشورهای خاورمیانه و اروپا به سر می برد تا با مقام های این کشورها در مورد اوکراین و تهدید بی ثباتی در خاورمیانه گفت و گو کند.

وی قرار است امروز (پنجشنبه) در پاریس با وزیران امور خارجه امارات عربی متحده، اردن و عربستان سعودی دیدار کند. وی پیشتر با ˈسعد حریریˈ نخست وزیر سابق لبنان و ˈآویگدور لیبرمنˈ وزیر خارجه رژیم صهیونیستی ملاقات کرد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج