رسم شکستن نارگیل بر سر مریدان! +عکس
۱۳۳۱۰۵
۰۴ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۲
۱۳۸۵۴
هر ساله هزاران زاهد، به روستای دور افتاده ای در جنوب هند برای می روند برای به جا آوردن آیین وحشتناکی که امید دارند برایشان سلامتی و موفقیت به ارمغان می آورد. آن ها داوطلبانه از کشیش می خواهند که نارگیل را بر جمجه شان بشکند!
 
 
 

برترین ها: هر ساله هزاران زاهد، به روستای دور افتاده ای در جنوب هند و ایالت تامیل نادو می روند که آیین وحشتناکی به جا بیاورند که امید دارند برایشان سلامتی و موفقیت به ارمغان می آورد. شاید باور نکنید ولی مردان، زنان و حتی کودکان، داوطلبانه از کشیش می خواهند که نارگیل را بر جمجه شان بشکند!

شکستن نارگیل بر سنگ مقدس، آئینی رایج در معابد جنوب هند است. اما شکستن آن بر سر، نسبتا نادر است و از شدیدترین جانسپاری ها در تشریفات مذهبی به حساب می آید.

در این آیین زاهدان زیادی صف می کشند و بی صبرانه منتظر می مانند تا کشیش معبد با کیسه نارگیل سر برسد. یک کشیش سر زاهد را محکم در دست می گیرد و کشیش دیگر نارگیل را بی وقفه بر سر وی فرو می آورد، و این عمل در کمتر از یک دقیقه اتفاق می افتد!

گاهی در حین ضربه زدن، درد را در چهره ی زاهدان می توان دید. برخی بر سرشان دست می کشند، برخی دیگر تکه های شکسته نارگیل را همچون اشیایی مقدس جمع آوری می کنند. جالب است بدانید تعداد کمی هستند که اصلا درد نمی کشند. این افراد در وضعیت مراقبه قوی تری قرار دارند. در غیر اینصورت، کمک های پزشکی برای جراحات وخیم در آنجا مهیا است.

تشریفات مذهبی عجیب: شکستن نارگیل بر سر مریدان!

پزشکان، هر ساله، مهلک بودن این آیین را هشدار می دهند. آنیل کومار (Anil Kumar)، جراح مغز و اعصاب می گوید: «جمجه، ظرفیتی محدود و مشخص دارد که فراتر رفتن از آن موجب آسیب می شود. اگر نارگیل بشکند، آن انرژی پراکنده می شود. در غیر اینصورت به جمجمه آسیب جدی می رسد». 

اما این زاهدانِ وفادار نگرانی به خود راه نمی دهند. آن ها یقین دارند که خدا از آن ها محافظت می کند. علیرغم هشدارها، این آیین از قرن 19 رواج داشته است. یکی از این زاهدان می گوید: «پدر من سال هاست اینجا می آید. امروز 4 نفر از ما این مراسم را بجا می آوریم. می دانیم نارگیل بخوبی می شکند و امید داریم برایمان موفقیت به ارمغان آورد».

تشریفات مذهبی عجیب: شکستن نارگیل بر سر مریدان!

زنی می گوید که چیزی حس نکرده است. او مدعی است که خداوند او را از درد محافظت کرده است. می گوید: «من برای نخستین بار در این مراسم شرکت کردم. نارگیل به خوبی شکست و من بسیار خوشحالم. افراد زیادی از خانواده من؛ تمام اقوام و خویشانم نارگیل بر سر شکسته اند و اکنون چهار تای دیگرمان برای این مراسم آمده ایم و خدا را شکر، همه نارگیل ها بخوبی شکستند».

مانی، کدخدای روستا، ریشه شکل گیری این مراسم را دوران مستعمرگی هند می داند. او می گوید: «زمانیکه انگلیسی ها سعی داشتند (برخلاف میل روستاییان) راه آهنی راه اندازی کنند، سنگ های بزرگی شبیه نارگیل زیر زمین پیدا کردند. آن ها به طعنه به روستاییان می گفتند اگر بتوانند سنگ ها را با سرهایشان بشکنند، می توانند از راه اندازی راه آهن جلوگیری کنند».
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:21 - 1393/06/04
خوش بحال کشیششه.چه حالی میکنه نامبرده :)
Iran, Islamic Republic of
11:50 - 1393/06/05
خدايا يه عقلي به اين هندي هاي بيچاره بده .با اين كاراشون اينا كجاي دنيا رو گرفتن كه باز هم دست از اين كاراشون بر نميدارن.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج