مرد هسته ای ایران به آمریکایی ها چه گفت؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
لایکو_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
سمپاشی امحا_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۳۶۶۹۹
۱۸ شهريور ۱۳۹۳ - ۰۹:۰۹
۵۳۴۰
«سید عباس عراقچی» عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای، در ارتباط با تحریم های تازه آمریکا علیه افراد و شرکت های ایرانی گفت: در جریان مذاکرات با آمریکایی ها به صراحت اعلام کرده ایم که در آینده این اقدامات را تحمل نمی کنیم .
خبرگزاری ایرنا: «عباس عراقچی» معاون وزیر امور خارجه ایران در گفت وگو با «جان اسنو» خبرنگار کانال 4 تلویزیون انگلیس در تهران افزود: چنین تحریم هایی خلاف اصل حسن نیتی است که باید بر فضای مذاکرات حاکم باشد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تحریم هایی که آمریکا اخیرا اعلام کرده برخلاف توافقات صورت گرفته است، گفت: «قطعا همین طور است، آن ها قطعا بر خلاف اصل حسن نیتی هستند که باید بر فضای مذاکرات حاکم باشد. این چیزی است که هر دو طرف به یکدیگر قول داده اند. دو روز قبل هم زمانی که با آمریکایی ها ملاقات کردیم، به صراحت به آن ها گفتیم که ما دیگر در آینده افزایش تحریم ها را تحمل نمی کنیم. ما قطعا آن ها را نقض توافق ژنو سال گذشته به حساب می آوریم.

معاون وزیر خارجه همچنین در مورد تعامل حاکم بر مذاکرات میان ایران و آمریکا، گفت: در بحث فضای مذاکرات، تعامل خوبی برقرار است، اما این بدان معنا نیست که ما همه مشکلات و مسائلی که بین ما وجود دارد را حل کرده ایم.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای، درباره آینده مذاکرات گفت: ما خوش بین هستیم، همانطور که باید باشیم. همه دیپلمات ها باید خوش بین باشند. ما زمان کوتاهی داریم، زمان به سرعت می گذرد.

معاون حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه همچنین گفت: درصدد هستیم که از امکانات ایجاد شده در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک بدین منظور استفاده کنیم.نیویورک مکان خوبی برای مذاکرات وزرای خارجی است و ما به این مذاکرات امیدوارهستیم .

آقای عراقچی در پاسخ به «جان اسنو» خبرنگار کانال 4 تلویزیون انگلیس درمورد انتظارات ایجاد شده درباره مذاکرات هسته ای ایران و گروه پنج به علاوه یک گفت: همه انتظارات زیادی از این مذاکرات و توافق احتمالی دارند. اما در عین حال آنچه که ما از همه، مردم عادی، مقامات و هرکس دیگری می شنویم، این است که همه توافقی خوب می خواهند. یک توافق خوب برای ما، توافقی است که جایگاه و شان ما را حفظ کند.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای رعایت شان و جایگاه جمهوری اسلامی ایران را منوط به احترام به منافع اقتصادی کشورمان، لغو تحریم های اعمال شده، به رسمیت شناختن و احترام به حق جمهوری اسلامی ایران برای دستیابی به فناوری صلح آمیز هسته ای دانست.

معاون حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه در پاسخ به سئوالی درباره شکست احتمالی مذاکرات گفت: بگذارید اصلا به این موضوع فکر نکنیم. گزینه جایگزین مذاکرات بسیار وحشتناک است چرا که منبع تازه ای برای تنش به این منطقه پیچیده می افزاید. چون اگر ما به توافق نرسیدیم شرایط به وضعیت پیش از توافق بازمی گردد.

وی در پاسخ به سووالی درباره موضع ایران در قبال گروه «داعش» درعراق گفت: گروه به اصطلاح 'دولت اسلامی ' دقیقا یک گروه تروریستی است که یک تهدید برای برای تمام منطقه و خارج از آن شمرده می شود.

'این گروه تروریستی یک تهدید برای ایران، عراق، کشورهای منطقه، اروپایی ها و تمام دنیا بشمار می آید و بر این اساس تمامی کشورها مسوولیت دارند که علیه این گروه مبارزه کرده و آن را شکست دهند.

معاون حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه افزود: ما هر آنچه را می توانیم برای امنیت خودمان و منطقه، دوستانمان در عراق، سوریه و سایر اماکن، انجام می دهیم. کمک به دولت عراق را انکار نمی کنیم. خجالتی از بیان این مسأله نداریم که به دولت سوریه در مبارزه با این تروریست ها کمک کرده ایم و به این کار ادامه می دهیم.

عراقچی درباره نقش آمریکا در مبارزه با گروه تروریستی داعش گفت: فکر می کنم آمریکا نیز مسئولیت بزرگی دارد. بخش زیادی از هرج ومرج ایجاد شده در منطقه به دلیل سیاست های آن در گذشته و نیز مداخلات شان به وجود آمده است.

وی با رد ضرورت همکاری بین ایران و آمریکا برای مبارزه با داعش در عراق گفت: 'آنچه ما انجام می دهیم صرفاً برای کمک به دولت عراق است. اگر دولت عراق از حمایت و کمک دولت دیگری نیز استفاده می کند این یک موضوع دیگر است'.

عراقچی با اشاره به کمک سایر کشورها در عراق گفت: 'ما از دولت عراق به دلیل هماهنگی این کمک ها تشکر می کنیم'.

وی با بیان این که با نابودی کامل داعش فاصله وجود دارد، گفت: نگرانی های مشترک در قبال تهدیدات داعش وجود دارد.

وی در باره مذاکرات ایران و کشور های غربی افزود : در مذاکرات میان ایران و طرف های اروپایی و آمریکا تنها مسایل هسته ای مورد بحث قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: سیاست ما در حال حاضر درخصوص مذاکرات با طرف های آمریکایی، تنها گفت وگو درباره مسایل هسته ای است.

عراقچی در پاسخ به سووال خبرنگار شبکه چهار انگلیس مبنی بر این که در صورت جدا شدن اسکاتلند از انگلیس، آیا ایران با اسکاتلند روابط کامل دیپلماتیک برقرار خواهد کرد یا نه ، گفت: اولویت ما در حال حاضر برقراری روابط کامل دیپلماتیک با انگلیس است .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_1
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران باغ بهشت _فوتر
کیان برنا_فوتر
شفا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر