بزرگترین نمایشگاه‌های خودرو در دنیا
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۳۶۷۷۳
۲۲ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۲
۲۶۸۱۱
نمایشگاه های خودرو بزرگترین رویدادهای سالانه برای صنعت خودرو در دنیا بوده و برای شرکت های بزرگ تولید کننده اتومبیل نقش حیاتی دارد.
بازار خبر: نمایشگاه های خودرو بزرگترین رویدادهای سالانه برای صنعت خودرو در دنیا بوده و برای شرکت های بزرگ تولید کننده اتومبیل نقش حیاتی دارد.

یکی از رویدادها و گردهمایی‌هایی که می‌تواند تعداد زیادی از مردم را از سرتاسر دنیا در یک مکان جمع کند بدون شک عشق و علاقه زیاد به خودروها است. نمایشگاه‌های خودرو از سال ها پیش جزء بزرگ‌ترین رویدادهای صنعت خودرو بوده‌اند وسالانه میلیون‌ها نفر را از سرتاسر دنیا به سمت خود جذب می‌کنند. شرکت‌های بزرگ تولید کننده خودرو در نمایشگاه ها نه تنها جدیدترین محصولات خود را در معرض نمایش می‌گذارند بلکه ایده ها و طرح‌های اولیه خود را برای محصولات آینده با سلیقه مخاطبان محک می‌زنند. در واقع بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های خودرو در دنیا کنفرانس‌های مطبوعاتی بزرگ هستند.

با تمام این مسائل انتخاب بهترین و بزرگ‌ترین نمایشگاه خودرو در دنیا بسیار مشکل است زیرا آمار دقیقی از تعداد خودروهای به نمایش درآمده و تعداد افرادی که در نمایشگاه ها حاضر می‌شوند وجود ندارد. با این حال در ادامه مطلب قصد داریم تا برخی از مهم‌ترین‌ و محبوب‌ترین نمایشگاه‌های خودرو که سالانه در دنیا برگزار می‌شود را معرفی کنیم.

بزرگترین نمایشگاه‌های خودرو در دنیا

نمایشگاه خودرو توکیو

ژاپن که خود خانه چندتا از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید کننده خودرو در دنیا است، سالانه میزبان نمایشگاهی است که جدیدترین محصولات خودرویی در دنیا در آن به نمایش گذاشته می‌شود. شهرت نمایشگاه خودرو توکیو به دلیل معرفی کانسپت ها و طرح‌های جدید شرکت‌های مختلف و همچنین معرفی نسخه‌های جدید از مدل‌های قدیمی خودروها است. در زمان برگزاری این نمایشگاه سالانه هزاران نفر برای دیدن جدیدترین‌ها در صنعت خودرو به توکیو می‌روند.

نمایشگاه بین المللی آمریکای شمالی

نمایشگاه بین المللی آمریکای شمالی که در مرکز صنعت اتومبیل آمریکا یعنی شهر دترویت در ایالت میشیگان هر ساله برگزار می‌شود میزبان جدیدترین محصولات و نوآوری‌های شرکت‌های بزرگ تولید کننده خودرو در آمریکا و کانادا است. علاوه بر نمایش خودروها در این نمایشگاه جوایزی به بهترین خودروها و ماشین‌های سنگین سال نیز اهدا می‌شود. در واقع شرکت‌هایی مانند جنرال موتورز و فورد خودروهای خود را برای اولین بار در این نمایشگاه ها در دید عموم قرار می‌دهند.

نمایشگاه خودرو شیکاگو

در حال حاضر نمایشگاه خودرو شیکاگو در امریکا از نظر تعداد افرادی که در نمایشگاه حاضر می‌شوند از نمایشگاه دترویت پیشی گرفته است با این حال منتقدین و تحلیلگران صنعت خودرو همچنان حضور در نمایشگاه دترویت را ترجیح می‌دهند. سالانه بیش از 1000 خودرو در نمایشگاه شیکاگو در معرض دید عموم قرار می‌گیرد. مکان برگزاری این نمایشگاه در کنار دریاچه میشیگان بوده و بزرگ‌ترین نمایشگاه خودرو در آمریکای شمالی از نظر ابعاد به حساب می‌آید.

هفته خودرو در ساحل پبل

در ساحل پبل کالیفرنیا در طول تابستان مراسم‌های زیادی برگزار می‌شود که نمایش خودروهای لوکس و خاص و حراج آن‌ها یکی از این مراسم است. هر ساله در تابستان در طول یک هفته تعداد زیادی از افراد مشهور خودروهای لوکس و خاص خود را در این نمایشگاه در ساحل پبل به نمایش می‌گذارند. در طول این یک هفته چندین مراسم حراج خودرو نیز برگزار می شود و برخی از مدل‌های حاضر در نمایشگاه با قیمت‌های میلیونی به فروش می‌رسند.

نمایشگاه خودرو پاریس

کسانی که از طرفداران پروپاقرص خودروها هستند بدون شک با نمایشگاه خودرو پاریس آشنا هستند و هرساله از نقاط دور و نزدیک برای دیدن آخرین دستاوردهای مهندسین صنعت اتومبیل در فرانسه گرد هم می‌آیند. در واقع نمایشگاه خودرو پاریس اولین نمایشگاه خودرو در دنیا بوده است که از سال 1898 تاکنون هرساله برگزار شده است. موعد بعدی این نمایشگاه نیز پاییز امسال خواهد بود.

نمایشگاه بین المللی خودرو ژنو

شهر ژنو در سوئیس میزبان مراسم متعدد در حوزه‌های مختلف از سرتاسر دنیا است. یکی از مهم‌ترین آن‌ها نمایشگاه بین المللی خودرو ژنو بوده که هرساله در ماه مارس در محل نمایشگاه پلکسپو این شهر برگزار می‌شود. سالانه هزاران خودرو از شرکت‌های بزرگ و کوچک در سرتاسر جهان تلاش می‌کنند تا بتوانند جدیدترین محصولات خود را برای مشتریان و علاقه مندان به نمایش بگذارند. نمایشگاه بین المللی خودرو ژنو یکی از مهم‌ترین رویدادهای صنعت خودرو در دنیا است و برای شرکت‌های تولید کننده نقشی حیاتی دارد.

نمایشگاه شانگهای

صنعت خودرو در چین در سال‌های گذشته با سرعت زیادی در حال رشد بوده است. همچنین جمعیت چین و پتانسیل بالای این کشور در مورد بازار اتومبیل باعث شده تا شرکت‌های بزرگ خودروساز توجه خاصی به بازار فروشش داشته باشند. نمایشگاه خودروی شانگهای از اوایل دهه 80 میلادی کار خود را آغاز کرده و از آن زمان هر 2 سال یک‌بار برگزار شده است. نمایشگاه شانگهای فرصت مناسبی برای خودروسازان آمریکایی و اروپایی است تا محصولات خود را به مشتریان در بازارهای آسیایی عرضه کنند.

نمایشگاه خودرو فرانکفورت

لقب سلطان نمایشگاه‌های خودرو بدون شک به نمایشگاه خودروی فرانکفورت تعلق می‌گیرد. نمایشگاه فرانکفورت هرساله برگزار می‌شود و نام واقعی آن نمایشگاه بین المللی آستلانگ است. این نمایشگاه از سال 1991 به دو قسمت تقسیم شده است (خودروهای تجاری در هانوفر آلمان در سالهای زوج به نمایش درمی‌آیند و خودروهای شخصی در سال‌های فرد در فرانکفورت به نمایش گذاشته می‌شوند. پیشینه این نمایشگاه به اواخر قرن 19 میلادی برمی‌گردد و از آن زمان تاکنون به یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های خودرو در دنیا تبدیل‌شده است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
کالابرد_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
استیل رگال_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
فنی آتل_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر