مثل بنز آدم ها را جذب کنید!
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_3
لاله زار مال_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۳۷۶۴
۰۹ آذر ۱۳۹۰ - ۱۵:۰۳
۷۰۱۴
تاثیرگذاری در 2 دقیقه
تاثیر اولیه افراد در یک آشنایی تازه همیشه نقش غالب و موثر در روابط برقرار شده دارد. هر واقعه و شاهد بعدی که دلالت بر غلط بودن این تاثیر اولیه داشته باشد احتمال دارد که به عنوان یک استثنا از قاعده اصلی مردود شناخته شود
تاثیر اولیه افراد در یک آشنایی تازه همیشه نقش غالب و موثر در روابط برقرار شده دارد. هر واقعه و شاهد بعدی که دلالت بر غلط بودن این تاثیر اولیه داشته باشد احتمال دارد که به عنوان یک استثنا از قاعده اصلی مردود شناخته شود

اگر دلتان می خواهد دوست جدیدی پیدا کنید یا دلتان می خواهد ارباب رجوعتان خاطره خوبی از شما داشته باشد، لازم است که بتوانید در یک بازی زمانی کوتاه «تاثیر اولیه» خوبی از خود در ذهن او به جا بگذارید. یک بررسی که در مجله روانشناسی تجربی به چاپ رسید، حاکی از این است که تاثیر اولیه افراد در یک آشنایی تازه همیشه نقش غالب و موثر در روابط برقرار شده دارد. هر واقعه و شاهد بعدی که دلت بر غلط بودن این تاثیر اولیه داشته باشد احتمال دارد که به عنوان یک استثنا از قاعده اصلی مردود شناخته شود.مشکل اینجاست که ایجاد یک «تاثیر اولیه» مناسیب مستلزم دقت زیاد است، زیرا کلمات، حرکات، حالات صورتو زبان بدن ما هرکدام بدون آنکه خود متوجه باشیم پیامی ارسال می کنند. در ادامه مطلب چندین روش برای تاثیرگذرای اولیه خوب بیان می شود. توصیه می کنیم که در هر نوبت یکی دوتای آنها را انتخاب کرده و اجرا کنید.

*بدن و صورت

حالت های صورت و وضعیت قرارگرفتن بدن می تواند باعث شود خوشایند واقع شوید.

*لبخندتان به آرامی جریان پیدا کند

به یقیتن هنگام ملاقات لبخندزدن بسیار خوب است، ولی تغییر ناگهانی چهره و نقش بستن یک لبخند کامل روی صورت می تواند شما را متظاهر و ریاکار جلوه دهد. به جای آن بهتر است پس از برقرارشدن تماس چشمی، به آهستگی لبخند ملایم روی صورت تان نقش ببندد. این روش پیامی به طرف مقابل می فرستد حاکی از اینکه بالاخص نکته ای درباره این فرد خوشایند شما قرار گرفته است.

*تماس چشمی پایدار

اغلب، افرادی که تماس چشمی قوی برقرار می کنند، بیشتر مورد اعتماد قرار می گیرند. اگر شما به طور طبیعی دارای این توان نیستید، می توانید با ایجاد عادت آن را جزو خصوصیات شخصی خود کنید. سوالاتی مانند: چشم های طرف مقابل چه رنگی است؟ چه شکلی است؟ فاصله آن هم از هم چقدر است؟ طول مژه ها چقدر است؟ هرچند ثانیه مژه می زند؟ هرچند وقت یک بار در طول مکالمه به جای دیگری نگاه می کند؟ و یافتن پاسخ این سوالات باعث می شود تا تماس چشمی بهتری برقرار کنید. هر چند وقت یکبار این تماس چشمی را قطع کنید، زیرا زل زدن طولانی مدت طرف مقابل را معذب می کند.

هنگام قطع تماس چشمی این کار را به آرامی انجام دهید به گونه ای که انگار چشم برداشتن از او برایتان مشکل است.*وضعیت بدنی مناسب

هنگام ملاقات بایستی در یک وضعیت راحت و خوشامدگو قرار بگیرید. به گونه ای بنشینید که قفسه سینه به صورت غالب (نه کامل) رودرروی طرف مقابل باشد: در دقایق اول صحبت، بسیار به آرامی و به نرمی بدن را به گونه ای بچرخانید که به طور کامل رودرروی او قرار بگیرید.

اگر فنجان چای یا بشقابی در دست دارید آن را در محلی کنار خود قرار دهید. مراقب باشید که فنجان را یا بشقاب را در جلو سینه نگیرید، زیرا وضیعت شما را به حال بسته جلوه گر می سازد. ضمنا هیچ گاه دست ها را روی سینه قفل نکنید چون باز هم حالت بسته و ناخوشامدگو به شما می دهد.

*یک پا جلوی پای دیگر

در هنگام ایستادن یک پا را چند سانتی متر جلوی پای دیگر قرار دهید و تمام وزن بدن را روی پای جلویی بیندازید. این وضعیت نشان می دهد که فردی با انرژی هستید و به صحبت کردن با فرد مقابل علاقه مندید.

*حرکات

در ایجاد «تاثیر اولیه»، حرکات نیز نقش مهمی ایفا می کنند، بنابراین رعایت نکات ذیل لازم است.

*یافتن و حفظ منطقه امنیت فرد مقابل

نزدیک شدن بیش از حد به فردی که با او تازه آشنا شده اید باعث می شود تا او معذب شود. بیش از حد دورایستادن نیز باعث می شود تا او نتواند احساس کند که ارتباطی بین شما برقرار شده است. بنابراین فاصله مناسب چقدر است؟ مشکل اینجاست که عدد معینی وجود ندارد و برای هرکس فرق می کند. بهترین استراتژی این است که در آغاز صحبت با فرد تازه حدود 50 سانتی متر از او فاصله بگیرید. سپس به آهنگی به او نزدیک شوید تا جایی که احساس ناراحتی را در چشمان او متوجه شوید. سپس کمی به عقب بگردید تا حس ناراحتی برطرف شود.

*تبادل احترام آمیز کارت

کارت یا «Business card» معمولا سمبل دستاوردهای حرفه ای افراد است. احترام گذاشتن به کارت یک فرد به مثابه ا حترام به خود اوست. وقتی که کارتی به شما می دهند تصور کنید که هدیه ای ظریف و گرانبها در دست دارید، آن را به آرامی در دست بگیرید. برای خواندن آن کمی تامل کنید و سپس به دقت آن را در کیف دستی، جای کارتی و یا حداقل در کیف پولتان بگذارید. هیچگاه کارت را به تنهایی داخل جیب تان فرو نبرید.*چند نکته برای شروع صحبت

با یکی دو سال اولیه صحبت را شروع کنید. سوالاتی که بیش از بقیه باعث می شوند تا یخ بین دو نفر بشکند «شما چه کار می کنید؟» و سپس «چطور شد تصمیم گرفتید این کار را بکنید؟» یا اگر طرف مقابل یک زن و شوهر هستند می توانید بپرسید که «چطور با هم آشنا شدید؟»

این سوالات نمونه هستند و برای هر فرد و یا موقعیت باید سوالات مناسب آن را طرح کنید.

*سر تکان دادن

هنگام صحبت طرف مقابل به آرامی به معنای موافقت سر خود را حرکت دهید. این حرکت پیام مقبولیت و تشویق ارسال می کند و او با ما حس هماهنگی خواهد کرد. توجه داشته باشید که خانم ها و آقایان تفسیر متفاوتی از سر تکان دادن دارند.

اگر آقایی در حال بیان مطلبی است که کاملا با آن مخالف هستید، سر تکان ندهید، زیرا ممکن است موافق بودن از آن برداشت بود.

ولی برای خانم ها سر تکان دادن به معنی «متوجه هستم» است نه «موافق هستم».


*توجه به کلمات موردعلاقه

کلمات و موضوعاتی که افراد بیان می کنند، معمکولا سرنخ هایی از موضوعات موردعلاقه آنها به دست می دهند. اگر توانستید این سرنخ ها را پیدا کنید می توانید یک صحبت احتمالا خسته کننده را به یک مکالمه جذاب و مورد علاقه تبدیل کنید.

مثلا اگر طرف مقابل در حین صحبت هایش بگوید حداقل بارندگی برای گیاهانم خوب است. می توانید از کلمه گیاهان استفاده کنید و بپرسید آیا به باغبانی علاقه مند است؟

*استفاده از کلمات مشابه

سعی کنید از واژه های مشابه طرف مقابل در هنگام صحبت درباره مثلا خانواده یا شغل و... استفاده کنید؛ مثلا اگر او می گوید «بچه هایم»، شما نگویید «کوچولوهایتان» یا اگر می گوید «شغلم»، شما نگویید «حرفه تان»، زیرا افراد تمایل دارند از واژه های مشابه دوستان و یا دیگر اعضای خانواده استفاده کنند و هنگامی که شما هم از همان کلمات استفاده می کنید و احساس نزدیکی و راحتی بیشتری می کند.

منبع: روزنامه آسیا

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیان طب - فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر صالحی_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ثمین_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
تدبیرکالا_فوتر
اورانوس_فوتر2
فنی آتل_فوتر
پارسیان طب - فوتر
دکتر صالحی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر