پرطرفدارترین خوانندگان زیرزمینی ایران
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
دکتر نداف کرمانی 1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
زمردی_داخلی1
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
دکتر نداف کرمانی 3
زمردی_داخلی3
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر نداف کرمانی 4
لاله زار مال_4
زمردی_داخلی4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
ریزخور_2
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نداف کرمانی 2
زمردی_داخلی2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۳۸۳۳۸
۲۴ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۴:۴۹
۷۵۷۲۵
در سال‌های اخیر شاهد روند رو به رشد چهره‌های موسیقی در ایران بوده‌ایم، منتها این روند رو به رشد بیشتر در خوانندگان زیرزمینی‌مان دیده می‌شود.
برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل: در سال‌های اخیر شاهد روند رو به رشد چهره‌های موسیقی در ایران بوده‌ایم، منتها این روند رو به رشد بیشتر در خوانندگان زیرزمینی‌مان دیده می‌شود؛ خوانندگانی که بعد از تولید چند کار به شنوندگان آثارشان ثابت می‌کنند که این کاره هستند یا نه. عده‌ای از آنها از سر دلخوشی می‌خوانند و بعد از مدتی هم خود به خود از دیدگان مخاطبان موسیقی محو می‌شوند اما عده دیگری هستند که هدف‌شان کاملا مشخص است؛ آمده‌اند که بمانند. با مجوز یا بی‌مجوز می‌خواهند بخوانند.

دسته دوم هم خود به خود به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ خوانندگانی که بی‌مجوز می‌خوانند و برای شان هم مهم نیست که مجوز داشته باشند یا نه و دسته دومی که بی‌مجوز می‌خوانند اما پیگیر مجوزدار شدن هستند. بیراه نیست اگر بگوییم اینترنت و شبکه‌های ماهواره‌ای باعث ظهور چنین نسلی از خوانندگان شد؛ نسلی که می‌خواست شنیده و دیده شود. از میان آنها عده‌ای توانستند فعالیت‌های‌شان را رسمی کنند و عده‌ای هم نتوانستند و هنوز در زمره خوانندگان به اصطلاح زیرزمینی به حساب می‌آیند. در صفحات پیش رو سرگذشت کاری برخی از آنها را برای‌تان آورده‌ایم. بدون شک تعدادشان از تعداد کسانی که در این صفحات نام برده‌ایم بیشتر است اما سعی کرده ایم از پرطرفدارترین‌ها مثال بزنیم تا مشتی باشد به نشانه خروار.

مهدی مقدم

قربانی سونامی

پسری ویولن به دست که در اوایل دهه 80 و با شروع دوباره صنعت کلیپ‌سازی در ایران به میدان آمد و موزیک ویدئوهایش از شبکه ایران موزیک پخش می‌شدو آهنگ‌هایش بیشتر شش و هشت بود و فضایی شاد داشت. از همان ابتدا معروف شد و موزیک‌هایش دست به دست می‌چرخید. چهره با نمک و صدای خوبی داشت و همین امر هم باعث شهرتش شد. مقدم در سال 80 اولین آهنگ خود را با نام «خونسرد» خواند و بعد‌ها تصمیم گرفت که آلبومی با همین نام تهیه کند.

خوانندگان زیرزمینی ایران

در سال 1383 موفق به دریافت مجوز شد و اولین آلبوم رسمی خود را وارد بازار کرد اما بعد از آن تا مدت‌ها فعالیتش را به صورت زیرزمینی ادامه داد و تک آهنگ‌های موفقی را هم بیرون داد.او پس از مدتی آلبوم «سونامی» را در اواسط دهه 80 به بازار فرستاد. موزیک ویدئوهای مجازی هم برای این آلبوم ساخته شده بود که بعد‌ها این موزیک ویدئو‌ها از شبکه‌های ماهواره‌ای پخش شد. همین امر باعث شد تا مقدم به فهرست خوانندگان ممنوع‌الکار بپیوندد و تا مدت‌ها نتواند فعالیت‌هایش را به صورت رسمی پیش ببرد اما سرانجام در سال 91 و بعد از 5سال، آلبوم جدیدش «احتیاط» مجوز گرفت و مقدم توانست دوباره فعالیت‌های رسمی‌اش را آغاز کند اما نکته اصلی اینجا بود که این وقفه 5 ساله باعث شد مهدی مقدم به نوعی به حاشیه رانده شود و آلبوم «احتیاط» هم نتواند از موفقیت خوبی در زمینه فروش برخوردار شود. لازم به ذکر است که مهدی مقدم بازی در سه فیلم سینمایی را هم در کارنامه کاری خود دارد.

محسن یگانه

سال‌های بی‌شگون

از سال 1384 فعالیتش را شروع کرد و آلبوم‌ها و تک قطعه‌هایش را به صورت زیرزمینی بیرون می‌داد. همکاری‌اش با محسن چاووشی و حامد هاکان هم از همان سال‌ها آغاز شد و تا مدت‌ها هم ادامه داشت. صدای زیر او و تحریرهای عجیب و غریبش باعث محبوبیتش شد. دستی هم در ترانه‌سرایی داشت و ترانه‌های آلبومش را خودش می‌سرود. از همان ابتدا باعث و بانی سبک و سیاق جدیدی در موسیقی پاپ شد و خیلی از خوانندگان معروف این روزها را دنباله‌رو سبک و سیاق خودش کرد.

خوانندگان زیرزمینی ایران

منتقدان موسیقی در ابتدای امر موافق صدای او نبودند و اعتقاد داشتند که او درست نمی‌خواند و تحریرهایش اشتباه است اما یگانه آنقدر روی سبک و سیاقش در خواندن پافشاری کرد تا سرانجام همه را قانع کرد که صدای او را باید بپذیرند.او در سال 84آلبوم «سال کبیسه» و در سال 58 دو آلبوم به نام‌های «وقتی رفتی» و «آخه دل من» را به صورت زیرزمینی وارد بازار کرد. در سال 87 تیتراژ برنامه ماه عسل را خواند و کمی بعد و در همان سال موفق شد آلبوم پرفروش «نفس‌های بی هدف» را به صورت رسمی و با مجوز وارد بازار کند. یگانه بعد از آن دو آلبوم دیگر با نام‌های «رگ خواب» و «حباب» را با مجوز به بازار فرستاد تا این روزها به یکی از پرطرفدارترین چهره‌های ایران بدل شود.

محسن چاووشی

حنجره‌ای که زیاد خاک خورد

محسن چاووشی از سال 1383 با آلبوم «نفرین» که به صورت غیر رسمی پخش شده بود، فعالیتش را آغاز کرد. او تا مدت‌ها به یکی از پرکارترین خواننده‌های زیرزمینی بدل شده بود. آلبوم‌های زیادی همچون «خودکشی ممنوع»، «لنگه کفش»، «متاسفم» و تعداد زیادی تک قطعه را خوانندگی کرد. محسن بعد از خواندن دو آهنگ برای فیلم سنتوری فعالیتش جنبه رسمی‌تری به خود گرفت و سرانجام در سال 87 موفق به دریافت مجوز برای آلبوم «یه شاخه نیلوفر» شد.

خوانندگان زیرزمینی ایران

نکته جالب درباره او این بود که تا مدت زمان زیادی چهره‌اش را به طرفدارانش نشان نداده بود و عکس‌ها و کلیپ‌های جعلی زیادی با نام او تا مدت‌ها در اینترنت منتشر می‌شد اما نهایتا در پی مصاحبه‌ای با مجله چلچراغ عکسش روی جلد این مجله رفت و همه طرفدارانش برای اولین بار با محسن چاووشی واقعی روبه رو شدند. چاووشی بعد از آن آلبوم «ژاکت»، «حریص»، «پرچم سفید» و «من خود آن سیزدهم» را به صورت رسمی به بازار موسیقی ایران فرستاد و هم اکنون مشغول کار روی آخرین اثر خود «پاروی بی قایق» است. گفتنی است محسن از نظر طرفدار دارای مزیتی بر خوانندگان دیگر است. او طرفداران دو آتشه‌ای دارد که در هر جا و هر شرایطی از خواننده موردعلاقه‌شان حمایت می‌کنند.

سیروان و زانیار خسروی

برادران مجوزدار


سیروان خسروی هم از جمله خوانندگانی بود که در سال 84 اولین آلبوم خود به نام «تو خیال کردی بری» را به صورت زیرزمینی پخش کرد و موزیک ویدئوهایش در شبکه‌های ماهواره‌ای نمایش داده شد. آن وقت‌ها کسی فکرش را نمی‌کرد که این پسر مو بلند و اسکیت به پا در کلیپ، بعد‌ها به یکی از بهترین خوانندگان و تنظیم‌کنندگان موسیقی پاپ ایران بدل ‌شود. سیروان خسروی که شاگرد کاوه یغمایی بود و اولین فعالیت رسمی‌اش را در سال 81 به عنوان نوازنده در آلبوم «مترسک» کاوه یغمایی انجام داده بود، در سال 1388 توانست با آلبوم «ساعت 9» اولین فعالیت رسمی خود را آغاز کند.

خوانندگان زیرزمینی ایران

بعد از آن در سال 1391 با آلبوم «جاده رؤیاها» دوباره روی صحنه مجاز موسیقی ایران ظاهر شد و توانست موفقیت‌های زیادی را از آن خود کند. سیروان در یکی، دو سال اخیر بیشتر تمرکز خود را روی اجرای کنسرت‌هایش گذاشته و هنوز بعد از گذشت دو سال به غیر از چند تک قطعه موفق آلبومی از او منتشر نشده است. زانیار خسروی، برادر کوچک سیروان هم کمی بعد از سیروان فعالیتش را به صورت زیرزمینی آغاز کرد. سبک و سیاق زانیار از ابتدا با سیروان تفاوت داشت اما در نهایت باید گفت که فضای موسیقی‌شان از یک جنس و با یک بافت است.

زانیار فعالیتش را در نیمه‌های دهه 80 و با پخش تک قطعه‌های هیپ هاپ شروع کرد (البته با گذشت چند سال حالا فضای کارهایش بیشتر به سمت پاپ رفته). ترانه‌هایش را خودش می‌نویسد و اغلب آنها زبانی ساده و کلماتی مختص به خود زانیار را دارند. او از جمله خوانندگانی بود که کمتر کسی فکرش را می‌کرد روزی مجوز بگیرد.حتی وقتی نامش را از تیتراژ سریال ساختمان پزشکان درآوردند، کسی آنقدر‌ها هم تعجب نکرد اما خوشبختانه او هم بعد از مدتی اولین آلبوم خود را به نام «28» در ماه‌های پایانی سال 1392 به صورت رسمی وارد بازار کرد.

سیامک عباسی

یک عاشقانه‌خوان متفاوت

سیامک در سال‌های پایانی دهه 80 کم کم به شهرت رسید. تعداد تک قطعه‌هایی که تاکنون بیرون داده کمی بیشتر از تعداد انگشتان دو دست است. با آهنگ «فرشته پاک» و «خوشبختیت آرزومه» به محبوبیت زیادی دست یافت. او هم مثل محسن چاووشی تا کنون خودش را از چشم دیگران پنهان نگه داشته و هیچ کدام از طرفدارانش نمی‌دانند خواننده محبوب‌شان چه شکلی است. تمام موزیک ویدئوهایش انیمیشنی است و تا حالا هیچ تصویری از او در کلیپ‌هایش دیده نشده است. وی تا امروز به جامعه موسیقی ثابت کرده که یک عاشقانه‌خوان متفاوت است.

خوانندگان زیرزمینی ایران

ترانه در کارهایش نقش پررنگی دارد و خودش هم ترانه‌سراست. کتابی هم تحت عنوان «خوشبختیت آرزومه» منتشر کرده که در سال 91 و در نمایشگاه کتاب رونمایی شد. شنیده‌ها حاکی از آن است که مهر ماه سال 92 برای مجوز اقدام کرده و در اواخر سال هم مجوزش آماده شده است. او این روزها مشغول انجام کارهای نهایی آلبوم مجاز خود است و فعلا خبری از زمان به بازار آمدن آلبومش در دست نیست.

یاس

یک مهاجر دیگر

خوانندگان زیرزمینی ایران

یاسر بختیاری از ابتدای کلید خوردن پروژه رپ فارسی تا به امروز یکی از فعال‌ترین خوانندگان سبک مخصوص به خودش بوده است. اغلب آهنگ‌هایش در ژانر اجتماعی است و کارهایش سر و شکل معقول‌تری نسبت دیگر هم‌سبکانش دارد. او شاید تنها رپری باشد که طرفدارانش می‌توانند کارهایش را در حضور خانواده‌شان گوش کنند. یکی از آهنگ‌هایش به نام «سی دی رو بشکن» که در اعتراض به یک پدیده زشت اجتماعی بود در سال 1385 مجوز گرفت و بعد از آن امید می‌رفت که شاید او اولین خواننده مجاز رپ فارسی باشد. اما با گذشت سال‌ها یاس فعالیتش را همچنان ادامه داد و هیچ‌وقت هم خبری از مجوزدار شدن نشد. او مدتی است ایران را ترک کرده و خبر موثقی هم از بازگشت یا ماندگاری‌اش در خارج از کشور در دست نیست.

دیگران

خوانندگان زیرزمینی ایران

هم اکنون خواننده‌های (نیمه زیرزمینی و نیمه مجاز) دیگری همچون رستاک حلاج (خواننده تیتراژ برنامه ساعت 25)، کاوه آفاق( برنده بهترین آهنگ در جشنواره مقاومت) ، امیر عباس گلاب( خواننده تیتراژ سریال ستایش) و ...مدت‌هاست که پیگیر مجوز هستند اما تا کنون خبر موثقی از گرفتن مجوز وزارت ارشاد برای آلبوم‌شان شنیده نشده است.
انتشار یافته: 44
در انتظار بررسی:4
Iran, Islamic Republic of
16:22 - 1393/06/24
تیتراژ سریال ستایش 2 رو که امیرعباس گلاب خونده بود واقعن عجب چیزی بودا...یه مدت پخش میکردن بعد یهویی دادن یکی دیگه خوند اسم خواننده رو عوض کردن :|
چه کاریه آخه؟؟؟ :|
پاسخ ها
HosseiN
United States
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۴
واقعا آهنگ معرکه ایه!!!
United States
23:44 - 1393/06/24
سیامک عباسی واقعا عاشقانه میخونه....
Iran, Islamic Republic of
11:23 - 1393/06/25
پس شهرام شکوهی کو؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
11:45 - 1393/06/25
محسن چاوشي عاشقتم يدونه اي بهترين خوانده پاپ تو ايران .بخاطر آهنگاي قشنگت كه با احساس خوندي ممنون
Canada
12:37 - 1393/06/25
به نظر من سیامک عباسی از همه اینا بهتره.هرچند به اندازه بقیشون معروف نشد.
Iran, Islamic Republic of
15:23 - 1393/06/25
خداییش این بچه ها خیلی زحمت میکشند و جز خودشون کسی ازشون حمایت نمیکنه. از خیلی چیز ها گذشتن تا به آرزوهاشون برسند که مهمترینش همون کسب مجوز هست. همیشه هم مورد بی مهری دستگاه های مربوطه قرار میگیرند و بعضا" سوء استفاده های کلان مالی. امیدوارم مشکلاتشون حل بشه و به خواسته هاشون برسند.
Iran, Islamic Republic of
11:40 - 1393/06/26
همچین تیتر زدین زیرزمینی که فکرکردم الان بایست بالیستی مثل آرمین 2af.علی پیشتاز.سمیر.علی شمس.حصین ,صادق و......باشند....عجب ایناکه همه روزمینین توروخدا مفهوم زیرزمینی رو واضح تر بگید مما الان گیج شدیم خدایا اینا کین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من کیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اینجا کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟زیرزمینه یا رو زمین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟سالن برج میلاده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا سالن ارشاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
20:10 - 1393/06/26
همشون اهنگاشون قشنگه منکه طرفدارهمشونم
Iran, Islamic Republic of
16:56 - 1393/08/04
تتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتلللللللللللللوووووووووووووووووو
Iran, Islamic Republic of
16:51 - 1393/11/06
آهنگاعلی باباازهمشون قشنگتره.بهش افتخارمیکنم.
Iran, Islamic Republic of
14:57 - 1393/12/10
احسان خواجه امیری کوش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
16:12 - 1394/02/16
مژده مژده
جدیدترین البوم محسن یگانه با اسم نگاه شنبه میاد بیروووون
فوق العادس
مطمنم بهترین البوم سال میشه
بخریییییید
Iran, Islamic Republic of
13:55 - 1394/08/20
بهترین خواننده تتلو که نیست فقط تتل
Iran, Islamic Republic of
15:42 - 1395/01/03
بهترین خواننده تتلو هست که شما نزاشتین و اصلا سایتتون به درد نمیخوره
Iran, Islamic Republic of
22:59 - 1396/02/03
پَ مهراب کو همچین گفتین زیرزمیتی واقعا که فکر کردم مهراب مهیارم هستن
Netherlands
22:15 - 1396/05/01
پس من کو اخه من که از همه اینا بهتر میخونم
Iran, Islamic Republic of
18:15 - 1396/05/05
پس امیرتتلو با چهارمیلیون فالور کو؟؟؟ از امیر بهتر مگه داریم؟؟؟ اهنگ دنیا رو گوش بدید و با همه مقایسه کنید
پاسخ ها
yas
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
تاحالا در مورد فالور فیک چیزی شنیدی؟؟
Iran, Islamic Republic of
17:26 - 1396/06/23
خواننده های نیمه زیرزمینی خخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
15:21 - 1396/09/04
پس من چي من كه انقدر ميخونم و همه دوسم دارن چي همه به كنار هيچكس پدر رپ فارسيه
Iran, Islamic Republic of
14:26 - 1396/11/20
چرا ایمااان نبوووودمیلاد مهراااااب فقط اینا بقیشون بنظرم خوب نیسن اسن من اسمه بعضیارم نشنیدم چه برسه آهنگاشون
اصلا از حرفه دیسلاو هم نبود یا پاپ بودن یا رپ
Iran, Islamic Republic of
20:10 - 1396/11/25
مهراب، صداش مثل معتادا میمونه. خدا وکیل پدر مهراب، از اهنگ های پسرش سرافکنده نمی شد. بخدا یاس ۱حرف بی تربیتی نرده تو اهنگ هاش
United Arab Emirates
18:37 - 1397/02/01
ایناهیچکدوم بدردنمیخورن خواننده فقط سااااسی عشقققققه
حسین درباره پر طرفتار ترین خانندگان زیرزمینی
Iran, Islamic Republic of
09:57 - 1397/02/07
همشون مسقره هستن یاس از مد افتاده اینروزا همه حسین تهی گوش میدن هیچ کدام از این اهنگ ها به اهنگ خدایا مرسی تهی نمیرسه
Iran, Islamic Republic of
23:10 - 1397/05/05
فقط بهزاد لیتووووووو❤️❤️❤️❤️
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1397/05/26
یعنی آشغال ترین خواننده دنیا با اختلاف، مهرابه.... انگار میخاد پاره شه، آدم حالش بهم میخوره از صداش
Iran, Islamic Republic of
01:05 - 1397/07/05
بهزاد پکس چی؟
پدر دیس لاو ایرانو فراموش کردین؟
از ۸۲ داره دیس لاو میخونه!!
United Arab Emirates
21:22 - 1397/09/19
بهترین رپر ایران فقط و فقط بهزاد لیتو هست و بعد از بهزاد تی ام بکس
بهزاد لیتو عشقه
Iran, Islamic Republic of
14:54 - 1399/03/01
فقط مهراب وسامان یاسین این دوتا عشق ن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
عارفی_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
دکتر نائبی_2
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
آیلین_تزریق چربی موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
شاخه نبات_ فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شاخه نبات_ فوتر