مجری های چندین میلیون تومانی
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۴۲۳۲
۰۶ آذر ۱۳۹۰ - ۱۱:۴۱
۳۱۷۸۶
گران ترین مجریان تلویزیون را بشناسید
خیلی با قاطعیت نمی شود درباره درآمدهای فعلی مجری ها اظهارنظر کرد و حکم صادر کرد که زیاد یا کم می گیرند اما واضح است اوضاع مالی مجری های فعلی تلویزیون با تعدد شبکه ها و برنامه ها خیلی بهتر از دوره های پیش شده است.
هفت صبح: دستمزدهای مجریان تلویزیونی در سال های اخیر همواره حاشیه ساز بوده است، این گزارش درباره دستمزدهای مجرانی چون فردوسی پور، رشیدپور، شهریاری و... است.

اگر پایگاه های خبری فارسی زبان وب را مرور کرده باشید، لابد دیدید این روزها دستمزد یک مجری تلویزیونی به نام فرزاد جمشیدی کلی حاشیه ساز شده است. ماجرا هم به زمانی برمی گردد که شایعه شد او گرانترین مجری برنامه های تلویزیون در ماه رمضان بوده اما دیروز مهدی فرجی مدیر شبکه اول سیما در مصاحبه ای ضمن اینکه مقدار متنابهی از این مجری تعریف و تمجید کرد، گفت: «طبیعی است که دستمزد جمشیدی با مجری که برنامه ساده ای با مخاطبان محدود را اجرا کند یکی نیست اما اینکه بگوییم او گران ترین مجری سازمان است را تایید نمی کنم.»

این یعنی یک تکذیبیه ای که به نوعی تایدیه هم در دل خود دارد! تایید اینکه فرزاد جمشیدی مجری خوب سیماست و دستمزد خوبی هم می گرد، هرچند که گرانترین مجری سیما نیست. این حرف و حدیث ها باعث شد در گزارش امروز «هفت صبح» به درآمدهای مجریان صدا و سیما بپردازیم. موضوعی که چندین مرتبه در سانه ها جنجال ساز شده و هنوز از موضوعات مرموز و مبهمی محسوب می شود که مردم با علاقه آن را دنبال می کنند.نان آن سال ها

در سال های دهه 80 فضای کار برای مجریان تلویزیونی هم بازتر شد و آنها هم در قامت ستارگان تلویزیونی مورد توجه عام مردم قرار گرفتند. حالا مردم از درآمدهای شومن ها و مجریان صحبت می کنند، اینکه مثلا فلان مجری از صداوسیما چقدر حقوق می گیرد یا برای اجرای یک شب برنامه مناسبتی از سازمان ها و نهادها چقدر طلب می کند.

خیلی با قاطعیت نمی شود درباره درآمدهای فعلی مجری ها اظهارنظر کرد و حکم صادر کرد که زیاد یا کم می گیرند اما واضح است اوضاع مالی مجری های فعلی تلویزیون با تعدد شبکه ها و برنامه ها خیلی بهتر از دوره های پیش شده است.

چندی پیش خانم الهه رضایی مجری سابق برنامه های کودک و نوجوان گفته بود: «در سال 1358 ماهه 1200 تومان حقوق می گرفتم.» این حقوق در آن سال ها حقوق کمی بود که البته ناگفته نمایند این مبلغ برای اجرای 12 برنامه بود، یعنی هر اجرا 100 تومان. خانم گیتی خامنه هم در سال 58 همزمان با خانم رضایی وارد صداوسیما شد. خانم خاممنه در مصاحبه ای گفته بود در آن مقطع 2500 تومان از صداوسیما حقوق می گرفته و به دلیل علاقه ای که به اجرا داشته گله ای از دستمزد پایینش نمی کرده است.

وضعیت متفاوت مجریان رادیو

«تعیین کنندگان حقوق مجریان رادیو بر این تصورند که حرف زدن پول نمی خواهد.» این جمله را ژاله صادقیان یکی از پیشکسوتان اجرا در رادیو می گوید. او در اعتراض به حقوق پایین مجریان رادیو می گوید هنوز پس از سال ها کارکردن در صداوسیما خبری از قرارداد رسمی نیست و به عنوان میهمان با آنها قرارداد می بندند.چندی پیش فرزاد حسنی هم که چندسالی هست از تلویزیون به رادیو کوچ کرده گفته بود برای اجرای برنامه هفتگی اش در رادیو ماهانه 200 هزار تومان حقوق می گیرد و می گویند برای اجرای یک ماهه هر شب در سیما بین 3 تا 4 میلیون دستمزد می گیرد. او در گفت و گویی که با یکی از نشریات انجام داده نصیحتی از مرحوم منوچهر نوذری را به مجری ها یادآوری کرده که می گفت: «مبلغ دستمزد اجرای خود را برای بیرون زیاد بگویید و رقم بالایی را طلب کنید.» به گفته حسنی: «این کت و شلواری که ما می پوشیم، به واسطه مبلغ دستمزد اجراهایمان در بیرون از صداوسیما و در این رماسم ها مبلغ خوبی هم می گیریم اما در صداوسیما دستمزد آنچنانی ندرایم.» اگر صورت هزینه های نهادها و سازمان های دلوتی و خصوصی را در برگزاری مراسم و جشن های مناسبتی نگاهی بیندازیم، متوجه می شویم واقعا مجریان صداوسیما به این نصیحت مرحوم نوذری خیلی خوب جامه عمل پوشانده اند! چندی پیش در خبرها آمده بود یکی از مجریان برنامه کودک سیما برای یک شب اجرا از حوزه هنری 16 میلیون تومان پول گرفته است. راه دوری نرویم همین چند وقت پیش مسئولان یکی از دانشگاه های آزاد تهران برای یک شب مراسم جشن فارغ التحصیلی دانشجویان شان مجبور شدند یک و نیم میلیون تومان پول به «علیرضا» یکی از مجریان نسل سومی صداوسیما بدهند.

فردوسی پور، ماهیانه 6-5 میلیون تومان؟دستمزد اجرای عادی فردوسی پور یکی از جذاب ترین سوژه های مورد بحث بین مردم بوده و هرازچندگاهی اعداد عجیب و غریبی از دستمزد او به گوش می رسد. شاید مهم ترین نکته ای که تا چند ماه پیش باعث می رشد رقم های حدسی درباره دستمزد این مجری بسیار متفاوت باشد، سکوت همیشگی او درباره شایعات بود. در تابستانی که گذشت، یک روزنامه صبح با اعلام رقم نجومی دقیقه ای 100 هزار تومان برای اجرای فردوسی پور در برنامه 90، جنجال ها درباره دستمزد او را وارد فاز تازه ای کرد و فردوسی پور را مجبور کرد که در برنامه 90 به شفاف سازی روی بیاورد.

شفاف سازی که با پاسخ رشیدپور هم رو به رو شد. ماجرا از این قرار بود که در آن روزنامه ادعا شده بود فردوسی پور سال گذشته برای «نود»، دقیقه ای 60 هزار تومان دریافت می کرده که قرار بوده این مبلغ به دقیقه 100 هزار تومان در سال جاری افزایش پیدا کند که در این صورت، در طول یک سال مبلغی حدود یک میلیارد تومان عایدی او از این برنامه می شود و لقب مجری میلیاردی را به فردوسی پور داد! این ادعا چندان به مذاق فردوسی پور در آن برنامه خوش نیامد او در حرکتی جالب در یکی از برنامه های نود درمورد حقوق خود شفاف سازی کرد.

فردوسی پور در آن برنامه میزان کل درآمدهای برنامه اش را در سال 89 حدود 258 میلیون تومان عنوان کرد و گفت: براساس قرارداد منعقدشده با صداوسیما، میزان پولی که به هر برنامه «90» داده می شود به صورت دقیقه ای و تا سقف 120 دقیقه است و اگر برنامه ای بیش از 120 دقیقه به طول بینجامد، برای دقایق اضافی هیچ پولی به عوامل برنامه پرداخت نمی شود.

او در ادامه بیان کرد که درآمد خودش برای اجرای برنامه، تهیه کنندگی، نویسندگی و «قس علیهذا»، در طول ماه از یک و نیم میلیون تومانی برای فردوسی پور هم اما کمی عجیب و دور از ذهن به نظر می رسید به طوری که رضا رشیدپور هم در برنامه ماهواره های خود و هم در مصاحبه ای به آن واکنش نشان داد. رشیدپور گفت فردوسی پور درآمدش 15 میلیارد تومان هم نیست اما ماهی یک و نیم میلیون تومان هم امکان ندارد. او ادعا کرد که برای تهیه کننده یک برنامه اینچنینی در سازمان، حداقل ماهی 6-5 میلیون تومان درآمد وجود دارد و ما نباید نه از این طرف بام بیفتیم نه از آن طرف.

احسان علیخانی، گران ترین مجریاحسان علیخانی در غیاب مجریانی چون فرزاد حسنی، رشیدپور و... در حال حاضر به یکی از گران ترین مجریان تلویزیون تبدیل شده است. مجری که در اوایل کارش از او به عنوان نسخه کپی از فرزاد حسنی نام برده می شد، در روزگار کمبود مجری صداوسیما به نسخه اصلی تبدیل شده است. شنیده شده علیخانی برای اجرای روتین یک ماهه چیزی در حدود پنج – چهار میلیون تومان دستمزد می گیرد. او به تازگی وارد جرگه تهیه کنندگان برنامه تلویزیونی هم شده است و با این حساب از این به بعد رقم دریافتی او به میزان قابل توجهی بالا خواهد رفت. دستمزد او برای یک شب اجرا در مراسم های بیرون هم بین دو تا چهار میلیون تومان است.

محمد سلوکی، تا چهار میلیوندوران حضور محمد سلوکی در تلویزیون با فراز و نشیب های زیادی همراه بوده و در دوره هایی حوضر او در صداوسیما به صفر می رسد و در دوره هایی به یک مجری پرکار تبدیل می شود. از آخرین اجراهای خوب او در تلویزیون می توان به برنامه تهران 20 که از شبکه تهران پخش می شد، اشاره کرد که چند مصاحبه زنده در این برنامه او سروصدای زیادی به پا کرد. او البته کمی بعدتر ترجیح داد با تیم جدید تهران 20 کار نکند و از آن برنامه جدا شد. درمورد دستمزد او از برنامه های تلویزیونی شنیده می شود او ماهانه حدود 800 هزار تومان از تلویزیون حقوق ثابت دریافت می کرده که همین باعث شده به سمت دنیای تجارت روی بیاورد و سراغ برند و پوشاک برود. شنیده شده هاین رقم فقط حقوق ثابت او است و هزینه اجرای او در برنامه های روتین البته بسیار بالاتر از این حرف هاست و به ماهی چهار، پنج میلیون تومان هم می رسد.

محمود شهریاری، محبوب در اجرااز محمود شهریاری به عنوان یکی از مجریان محبوب در اجراها و مراسم ها نام برده می شود. او به دلیل کاراکتر شخصیتش توانایی اجرا در بسیاری از مراسم ها را دارد و طرفداران زیادی هم بین شرکت ها و موسسات برای خودش دست و پا کرده است. گفته می شود او برای هر شب اجرا در برنامه ماه رمضان حدودا شبی 100 هزار تومان دریافت می کرده است که با این حساب در طول یک ماه چیزی نزدیک به سه میلیون تومان از آن برنامه کسب درآمد کرده است. رقم دریافتی او برای نهادها و سازمان هم از دو میلیون تومان هست به بالا...

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران

انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
12:06 - 1390/09/06
خوش به حالشون
Kuwait
16:36 - 1390/09/06
شهرياري كمشه ولى بقيه نه
Iran, Islamic Republic of
00:35 - 1390/09/07
هرکی حقش نباشه جمشیدی بنده خدا حقشه.آخه چه کسی حاضره ساعت 3تا5نصف شب اونم به صورت زنده ماه رمضون ها برنامه اجرا کنه؟؟؟ دستمزدشون هرچی باشه به دستمزد فوتبالیستای بی مصرف که نمیرسه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۰/۰۹/۰۹
تو هم که هر وقت تونستی یه نیشی به فوتبالیستا فرو کن...
بدون نام
United States
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۳
واقعا راست ميگيد.اين فوتباليستها پوله الكي ميگيرن.حرومه چون هيچ كس راضي نيست
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1390/09/09
همشون خووووبن. فرزاد حسنی از همه بهترررررر...
Iran, Islamic Republic of
16:46 - 1390/09/10
واقعا دستشان درد نكنه.....
Iran, Islamic Republic of
17:32 - 1390/09/10
بقيه نه ولي فردوسي پور حقش
Iran, Islamic Republic of
20:40 - 1390/09/20
نوش جونشون.ان شاالله بیشترهم میشه.شماچراخودکشی میکنین؟!
انصافا اجرای همشون عالیه،به خصوص علی خانی که حرف نداره...
United States
16:32 - 1391/05/03
وقتي اينا در تلوزيون برنامه داشته باشن تلوزيون بيشتر بيننده داره.
حالا به نظره شما دوستان كسي تلوزيون ميبينه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
همه برنامه ها الكي وقت پر كن.هيچ برنامه اي جالب و جزاب نيست
United States
16:41 - 1391/05/03
آقاي رشيد پور تو اين چند سال چه اجرايي داشته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
United States
16:55 - 1391/05/03
به خاطر پول كنار گذاشته شدن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اخه بيچاره صداوسيما
Iran, Islamic Republic of
22:36 - 1393/05/19
ایشالا که دستمزد محمد سلوکی بیشتر شه. بگین آمین:-P
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
فنی آتل_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
چوب و هنر _فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
فرش تارنگ_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
چوب و هنر _فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
بانک کتاب پایتخت_فوتر
استیل رگال_فوتر
شفا_فوتر