شمخانی: آمریکا سیاست یک بام و دوهوا دارد
۱۴۲۷۸۲
۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ۰۸:۵۴
۶۱۸۸
دبیر شورای عالی امنیت ملی ، مخالفت آمریکایی‌ها با کمک ایران به ارتش لبنان را بیان کننده سیاست یک بام و دو هوای آنان دانست.
خبرگزاری ایسنا به نقل از واحد مرکزی خبر: دبیر شورای عالی امنیت ملی ، مخالفت آمریکایی‌ها با کمک ایران به ارتش لبنان را بیان کننده سیاست یک بام و دو هوای آنان دانست.

علی شمخانی در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات سخنگوی وزارت امورخارجه امریکا مبنی بر مخالفت این کشور با کمک ایران به ارتش لبنان اظهار کرد: این اظهارات جهت دیدگاه‌های ما را نمایان کرد؛ کمک به ارتش لبنان برای مقابله با تروریسم به شکل کمک منطقه‌ای است و هیچ هدف اقتصادی پشت این موضوع نیست.

وی تصریح کرد: مخالفت دیگران با این اقدام ، نشان دهنده این واقعیت است که سیاست یک بام و دو هوا عریان شد هرچند آدرس اصلی تروریسم واقعی در منطقه ما، تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی است.

وی کمک به مردم لبنان برای مقابله با بعضی حوادث تروریستی در برخی مناطق مرزی این کشور را به منظور تثبیت امنیت در لبنان گامی کاملاً درست در چارچوب اهداف منطقه‌ای و تأمین امنیت منطقه برشمرد.

وی افزود: این علامتها و سیگنال های بی ارزشی که داده می شود خود دلیل محکمی است بر اینکه آنان (ائتلاف مبارزه با داعش) برخلاف آنچه ادعا می کنند، قصد و غرض دیگری دارند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری درباره اهداف و نتایج سفرش به لبنان و فلسطین گفت: ما با دوستان و مسئولان لبنانی، سوری و فلسطینی مذاکراتی درباره منطقه، پیامدهای احتمالی و پیش بینی آینده داشتیم و در همین چارچوب از دیدگاه آنان مطلع شدیم و به نوعی تفاهم در تحلیل مسائل رسیدیم.

وی افزود: در این سفر درباره ضرورت تقویت ارتش لبنان به منظور مقابله با برخی تهدیدات محلی تصمیماتی گرفته شد.

وی همچنین با اشاره به بررسی موضوع ائتلاف ضد داعش در این سفر منطقه ای گفت: اقدامات نمایشی ضدتروریستی که امروز برخی کشورهای غربی پس از تأخیر چند ده ساله، تازه به فکر آن افتاده اند همان تروریسمی است که بذرش را خودشان در منطقه کاشتند.

شمخانی افزود: داعش تهدیدی به سنگینی تبلیغات و ائتلاف 40 کشور نیست بلکه اهداف پنهان این اقدامات اهمیت دارد، شاید اهداف داخلی در انتخابات آینده مجلس نمایندگان و حتی انتخابات ریاست جمهوری امریکا و نیز عقب ماندگی هایی که در تصمیم گیری‌های غلط داشتند در این زمینه مطرح است که به هزینه ناامن کردن منطقه ما پیگیری می شود.

وی ابراز امیدواری کرد که با ادامه این رایزنی‌ها اجازه ندهیم ضایعات بیشتری به مردم منطقه وارد شود و آن را به حداقل ممکن برسانیم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج