بررسی کارمزد کارتخوان‌ در شورای پول و اعتبار
۱۴۳۹۸۲
۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ۱۹:۴۴
۵۵۷۱
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به شاخص های رشد اقتصادی از افزایش 80 درصدی تولید بخش خودرو در بهار امسال نسبت به سال گذشته خبر داد.
ایسنا: علی طیب‌نیا در حاشیه مراسم رونمایی سامانه جامع الکترونیک گمرک در جمع خبرنگاران درباره انتقادات به آمار اعلام شده از سوی بانک مرکزی در رابطه با رشد اقتصادی اظهار کرد:‌ آمار آن چیزی است که توسط بانک مرکزی محاسبه می‌شود و اگر جزییات آمار را ببینید ملاحظه می‌کنید که در بخش‌های مختلف با رشد مثبت مواجه‌ بوده ایم.

وی افزود: مثلا خودروسازی نسبت به دوره مشابه قبل 80 درصد افزایش تولید داشته است.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه تولید هنوز به مقدار سال 90 برنگشته است گفت: کسی هم چنین ادعایی نکرده و تنها حرف ما این است که در بهار 93 نسبت به بهار سال گذشته رشد اقتصادی 4.6 درصد بوده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نباید رشد اقتصادی نسبت به فصل گذشته یعنی زمستان 92 محاسبه می‌شد تصریح کرد: محاسبه‌ها معمولا در هر فصل نسبت به فصل مشابه سال قبل انجام می‌گیرد اما با توجه به اینکه در تابستان، پاییز و زمستان سال گذشته نرخ رشد اقتصادی ما منفی بوده بنابراین اگر رشد اقتصادی را نسبت به زمستان نیز محاسبه کنیم این رقم بزرگ‌تر خواهد شد.

وی همچنین درباره تصمیم‌گیری در رابطه با کارمزد دستگاه‌های کارتخوان گفت: ان‌شاالله در شورای پول و اعتبار این موضوع مطرح شده و درباره آن تصمیم گیری می‌شود.

طیب نیا در پاسخ به زمان برگزاری جلسه شورای پول و اعتبار اظهار کرد: زمانش را از دکتر سیف بپرسید اما به زودی مطرح خواهد شد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج