منع سرمایه‌ گذاری اهالی پنسیلوانیا در ایران
۱۴۷۱۳۳
۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ۲۲:۱۵
۹۶۳۳
مجلس نمایندگان ایالت پنسیلوانیا پس از موافقت سنای آمریکا لایحه‌ای را تصویب کرد که مانع از سرمایه‌گذاری شرکت‌ها در ایران می‌شود.
ایسنا: مجلس نمایندگان ایالت پنسیلوانیا پس از موافقت سنای آمریکا لایحه‌ای را تصویب کرد که مانع از سرمایه‌گذاری شرکت‌ها در ایران می‌شود.

مجلس نمایندگان ایالت پنسیلوانیای آمریکا این لایحه را، 16 اکتبر سال جاری پس از آن که در ششم اکتبر در مجلس سنا با موافقت روبه‌رو شد به تصویب رساند.

براساس گزارش پایگاه خبری جوییش اکسپوننت، در این قانون که در ایالات پنسیلوانیا اجرایی می‌شود از هرگونه ورود شرکت‌هایی که بالاتر از مبلغ 20 میلیون دلار در بخش انرژی ایران سرمایه‌گذاری می‌کنند در قراردادهای بیش از یک میلیون دلار این ایالت جلوگیری می‌شود.

براساس این گزارش این لایحه 15 اکتبر (23 مهرماه) به مجلس نمایندگان رفت و با 197 رای موافق، 5 رای ممتنع و بدون حتی یک رای مخالف به تصویب رسید. این لایحه یک هفته قبل از این در سنا تصویب شده بود.

آن گونه که در این لایحه آمده قرار است فهرستی از نام شرکت‌های آمریکایی که در بخش‌های انرژی ایران سرمایه‌گذاری کرده‌اند شامل تانکرهای نفت و گاز، تجهیزات به کار رفته در لوله‌های گازی و بخش حمل و نقل نفت و گاز طبیعی ایران تهیه شود.

ایالت پنسیلوانیا در سال 2010 اساسنامه‌ای را تصویب کرده بود که براساس آن صندوق بازنشستگی این ایالت را مجبور کرد شرکت‌هایی که با ایران تجارت می‌کنند را محروم کند.

تام کوربت، فرمانده ایالت پنسیلوانیا قرار بود روز 21 اکتبر (دوشنبه گذشته) این لایحه را امضا کند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج