بهترین دوران پپ گواردیولا در بایرن مونیخ
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۴۷۷۵۵
۰۳ آبان ۱۳۹۳ - ۰۸:۲۲
۶۴۲۴
بايرن مونيخ از شرايط ايده آلى بهره مى برد،‌ بازيكنان اين تيم وردربرمن و رم را با اختلاف شش گل شكست داده اند. بردهايى كه بيشتر ناشى از ايده ها و افكار سرمربى اين تيم پپ گوارديولا است.
طرفداری: همواره سرمربيان تيم هاى فوتبال از اينكه در رسانه ها و مطبوعات تنها به نقاط ضعف و نكات منفى تيم شان پرداخته مى شود، شاكى هستند، اما بايرن مونيخ و سران اين باشگاه اين روزها با عكس اين پديده مواجه شده و در نبرد هستند. چون بردهاى پر گل بايرن مونيخ در مقابل وردربرمن (6:0) و رم (7:1) با تمجيدها و ستايش هاى فراوانى به همراه بوده است.

پپ گوارديولا پس از عهده دار شدن سمت سرمربى گرى بايرن مونيخ، اين تيم را انعطاف پذيرتر نموده و سعى مى كند نقاط ضعف حريف را شناسايى نمايد تا بر اساس آن و با كمك انعطاف پذيرى تيم خود، تاكتيكى مناسب را براى بايرن مونيخ در نظر گيرد. به همين دليل براى بيشتر حريفان پيش بينى نحوه بازى قهرمان آلمان پيچيده و تقريبا غير ممكن مى باشد.

اما پپ گوارديولا نيز همانند بازيكنان تيمش، در تصميم هاى تاكتيكى خود فراز و فرودهاى زيادى داشته است، همانند شكست 4:0 مقابل رئال مادريد در ليگ قهرمانان فصل گذشته، هنگامى كه بعد از اين بازى مجبور به اعتراف اشتباهات تاكتيكى خود شد. در حال حاضر اما گوارديولا يكى از بهترين فازهاى خود را، در زمينه شناخت ضعف هاى حريف، تجربه مى نمايد كه رم به تلخى هر چه تمام تر آن را تجربه نموده است.

بهترین دوران پپ گواردیولا در بایرن مونیخ

در مقابل رم گوارديولا تيم خود را با تركيب 1-2-4-3 به زمين فرستاد، آرين روبن هلندى نقش ويژه اى در اين زمينه داست، او بر روى كاغذ مدافع نفوذى سمت راست بود، اما در عمل بسيار تهاجمى بود و بيشتر نقش يك هافبك نفوذى كنارى را بر عهده داشت. اين موضوع سبب شده بود كه بازى بايرن مونيخ در كناره ها نا متقارن به نظر رسد به نحوى كه آرين روبن نسبت به خوان برنات جلوتر بازى مى نمود. خوان برناتى كه در اين ديدار بيشتر مدافع چپى كلاسيك در جلوى زنجيره دفاعى سه نفره تيم بود.

با اين روش پپ گوارديولا در نظر داشت با فضا دادن به آرين روبن از نقاط ضعف دفاعى رمى ها كمال استفاده را بنمايد. لوئيز گارسيا نيز 3-3-4  نا متقارن را براى تيم خود براى نبرد با آلمان ها در نظر گرفته بود. جروينهو مهاجم سمت چپ تيم كمتر به امور دفاعى تيم توجه مى نمود و بيشتر منتظر حملات تيم خود بود. پشت سر او فضايى خالى وجود داشت كه توسط هافبك هاى رمى مي بايست پوشيده مى شد. در صور غفلت اين هافبك ها، آرين روبن آزادى خوبى براى نفوذ از اين منطقه پيدا مى نمود. به طورى همين اتفاق نيز افتاد و او از 22 ضربه بايرن مونيخ به سمت دروازه حريف در 11 ضربه، مشاركت مستقيم داشت.

نه تنها نقش آرين روبن در اين ديدار براى استفاده از نقاط ضعف رم ايده آل بود، بلكه هافبك هاى بايرن مونيخ نيز مى دانستند كه چطور ضعف هاى تيم رم را تشديد نمايند. مثلث ميانى رم سايه به سايه هافبك هاى ميانى بايرن مونيخ حركت مى كردند، اما وجود فيليپ لام در اين منطقه سبب افزايش تعداد هافبك هاى مونيخى در اين منطقه شده بود.

تغيير محسوس مونيخى ها در اين ديدار نسبت به هفته هاى گذشته، بيشتر در بازى سازى مستقيم و عمودى تيممود پيدا كرده بود. ژابى آلونسو و ژروم بوآتينگ بيشتر در جستجوى پيدا كردن منفذى براى حركت به جلو بودند و پاس هاى خود را يا به صورت كوتاه و عمودى به سمت جلو و يا به صورت بلند و دقيق براى بال هاى كنارى ارسال مى نمودند. با چنين شرايطى داويد آلابا كه در حقيقت يكى از مدافعين تيم بود، مى توانست بيشتر حالت نفوذى داشته باشد و به مالكيت توپ امنيت بيشترى بخشد.

به اين ترتيب مونيخى ها توانستند با حفظ مالكيت توپ، پرسينگ بالا را نيز به اجرا درآورند و در همان نيمه اول پنج گل به ثمر رساندند. در نيمه دوم پپ گوارديولا چيدمان 1-3-2-4 را براى تيم خود در نظر گرفت تا بتواند اقتدار تيم خود را در بازى حفظ نمايد وحتى شانسى را براى بازى نيمكت نشينان خود نظير ريبرى و شكيرى قاثل شود.

توماس مولر پس از ديدار گفت:"سرمربى دقيقا به ما نشان داده بود كه نقاط ضعف رم كجا هستند." به هر حال آثار تصميمات و تغييرات تاكتيكى گوارديولا در اين روزها در موثرتر و زيباتر شدن بازى بايرن مونيخ كاملا نمايان است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کیان برنا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
شاخه نبات_ فوتر