بيانيه آبادانی ها عليه غلامحسين پيرواني!
۱۴۸۸۸
۱۷ آذر ۱۳۹۰ - ۱۰:۱۲
۸۶۳۲
473 پيشکسوت و هوادار فوتبال آبادان با امضاي بيانيه اي با انتقاد از صحبتهاي اخير غلامحسين پيرواني عليه فوتبال آبادان، از وي براي آنچه "نمک خورد و نمکدان شکست" خوانده اند انتقاد کرده و خواستار عذرخواهي پيرواني شدند.
473 پيشکسوت و هوادار فوتبال آبادان با امضاي بيانيه اي با انتقاد از صحبتهاي اخير غلامحسين پيرواني عليه فوتبال آبادان، از وي براي آنچه "نمک خورد و نمکدان شکست" خوانده اند انتقاد کرده و خواستار عذرخواهي پيرواني شدند.

 473 پیشکسوت و هوادار فوتبال آبادان با امضای بیانیه ای که نسخه ای از آن در اختیار دفتر خبرگزاری مهر در استان خوزستان قرار گرفت به صحبت های اخیر غلامحسین پیروانی واکنش نشان دادند و خواستار عذرخواهی وی به علت زیر سئوال بردن پیشنیه فوتبال این شهر شدند.

 در بیانیه پیشکسوتان و هواداران فوتبال آبادان آمده است: سلام آقای مربی، سلام به تو که استاد مشاعره و معلم بازی با کلماتی. سلام به تو که نشناختی ما را. می‌گفتند معلم اخلاق و استاد ارزش هستی و بی حرمت کردن را حرام می دانی و ما می‌گوئیم: اینگونه هستی!

 این بیانه می افزاید: سلام آقای پیروانی، راستی از هیئت عزادار‌ی ات چه خبر؟ عزاداری آقا اباعبدالله که نیک می دانیم تاکیدی می کرد بس فراوان به حفظ حق مظلوم و تواما چه کردی با آن. رفتی، آن هم بدون خداحافظی. رفتی تا دهان بگشایی و این بار به هجو و حمله.می‌گفتند: اهل ادبی و نی بی ادبی و ما می‌گوئیم: اینگونه هستی!

 در این بیانه آمده است: رفتی و بوق جار را در دست گرفتی و آن گفتی که لیاقت آبادان نیست، منزلت دیاری را زیر سئوال بردی که مردمانش غرور را زیر توپ و روبروی تانک حفظ کرده بودند. مگر فراموش کردی آن روزهایی را که در کنار بارگاه حضرت حافظ به همراه تناول فالوده سنتی تفال می زدی، اینجای ما هر ثانیه اش فرزندی را به آسمان می فرستاد، رفتی و این بار نگفتی به شعر، گفتی کدام تیم بزرگ؟! کدام آبادان؟!

 پیشکسوتان و هواداران فوتبال آبادان عنوان کرده اند: نگو فراموش کردی ناصر را، شهید شاملی را می‌گوئیم، همان که بارها مقهور آبادانی بودنش شدی در میدان فوتبال. فالوده سنتی، حضرت حافظ و آن روزها را به یاد داری؟ در همان روزها بود که شهید ناصر شاملی به آبادان و جامعه ورزش بزرگی داد. به یاد داری دهداری ما را حتما، همان که گمنامی را پرده کرده و بر چهره ستاره انداخت، نگو که نمی دانستی پرویز اهل همان دیاریست که تو بزرگ نخواندیش. بوم مردمان بزرگ را نخیز نمایش دادی در حالیکه می‌دانستی اینجا همان جائیست که شاهینش نخستین سکو رفته و قهرمان فوتبال ایران بود.

 در این بیانیه آمده است: مگر می‌شود اینقدر زود سنگینی خاکروبه نسیان را بر ذهن احساس کنی که حتی آبادانیهای کنار گوشت را هم احساس نکنی. خلیل را به یاد نمی‌آوری؟ صالحی را می‌گوئیم همان که استادت بود و مربیت، سری به صفحه نخست شناسنامه خلیل بزن و زادگاهش را بخوان، آن هم با صدای بلند. آبادان و فوتبالش بزرگ است، آنقدر بزرگ که کوچکها و کوچک کلامها یارای ورود خدشه را بر پیکرش ندارند.

 این بیانه می افزاید:: صدای قطره ای اعتراض خارج از عرف را آبادانی نیز نمی‌پذیرد، همان صداهای اندکی که تو آن را تعمیمی دادی بس سنگدلانه به آبادان، فوتبالش و به تیم فوتبال صنعت نفت. شیرازت را دوست داریم، شهری که بسان سراسر ایرانمان حریمش را حرمت داریم و نه همانند تو که نان را خوردی و نمکدان را بشکاندی. همین امروز از مردمان دیاری که فوتبال و صنعت نفت در سبد روزمره گی شان قرار دارد عذر بخواه. فردا دیراست، دل مظلومترین عاشقان فوتبال ایران را باز پس‌گیر تا بازهم رویی داشته باشیم بگوئیم: پیروانی استاد است وما می‌گوئیم: اینگونه هستی!

منبع:ورزش سه

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران


نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج