چگونه وقت خرید کلاه سرمان نرود؟
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
کتاب لند_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۵۲۲۲۰
۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۸
۲۱۴۱۰
برای تشخیص یک فروشنده دروغگو از یک فروشنده راستگو ما باید یک سری نشانه‌ها را بررسی کنیم، تعدادی از نشانه‌ها باید همزمان با هم دیده شوند تا به دروغگویی شخص اطمینان پیدا کنیم.
برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل - نسیم چراغلو: بارها برای‌تان پیش آمده که برای خرید وارد یک مغازه می‌شوید، فرقی نمی‌کند در حال خریدن چه هستید؛ لباس، تلویزیون یا یخچال یا حتی یک کیف کوچک. بعد از خریدن کالای مورد نظرتان با خوشحالی از مغازه خارج می‌شوید و وقتی به منزل می‌رسید بعد از گذشت چند روز متوجه می‌شوید فروشنده در مورد قیمت، مدل یا جنس خریداری‌شده به شما دروغ گفته و با خود می‌گویید چرا همان جا متوجه نشدید اما دیگر دیر است...

نشانه‌ها را بشناسید

برای تشخیص یک فروشنده دروغگو از یک فروشنده راستگو ما باید یک سری نشانه‌ها را بررسی کنیم، تعدادی از نشانه‌ها باید همزمان با هم دیده شوند تا به دروغگویی شخص اطمینان پیدا کنیم. زبان بدن افراد دروغگوی حرفه‌ای می‌تواند به مرور زمان دستخوش تغییرات بسیار گسترده‌ای شده و تشخیص آن سخت‌تر شود. اینکه چگونه فروشنده‌هایی که دروغگو هستند را بشناسیم؛ یک ویژگی است که با کمی دقت به آن دست پیدا خواهیم کرد.

نکته طلایی : هیچ‌گاه دروغ یک فروشنده را مستقیم افشا نکرده و سعی در اثبات دروغگو بودن او نکنید.

چگونه وقت خرید کلاه سرمان نرود؟

آهای دروغگو مواظب چشمات باش

چشم‌های فروشنده دروغگو دچار تغییر و تحول می‌شود و چشم‌ها تنها قسمتی از بدن هستند که حتی دروغگو‌های حرفه‌ای هم نمی‌توانند آن را تغییر دهند! مردمک چشم‌ها شروع به تنگ شدن می‌کنند و سعی می‌کنند نور کمتری را جذب کنند تا مغز برای دروغگویی تحلیل کند و داستان دروغ خود را بسازد. برای همین است که اکثر آقایان برای گفتن دروغ‌های خود از شب استفاده می‌کنند یا محیط کافی‌شاپ را بر می‌گزینند، چون در این مکان‌ها و موقعیت‌ها چشم‌ها برای رهایی از تاریکی، مردمک را گشاد می‌کنند و این کار را برای فرد دروغگو راحت‌تر می‌کند. خانم‌ها به صورت غریزی توسط نگاه کردن به مردمک چشم‌ها دروغگو را تشخیص می‌دهند. پس اگر فاصله با فروشنده‌ کم است توصیه می‌کنیم که به مردمک چشم‌های او دقت کنید.

 اشتباه مغز هنگام دروغ گفتن

وقتی ما دروغ می‌گوییم مغز ما میزان بیشتری اکسیژن و خون مصرف می‌کند درنتیجه مغز علائمی را به اشتباه آنالیز و اجرا می‌کند مثلا خاراندن دماغ، خاراندن شقیقه‌ها و پشت گردن که با علائم دیگر دروغگویی همراه می‌شود. استفاده از اصطلاحات غیرضروری و جزئیات بسیار ریز جهت منحرف‌کردن افکار خریدار به کلیات کالا یا خدمات برای عدم تصمیم‌گیری درست و صحیح ازجمله حیله‌های یک فرد دروغگو است.

فروشنده دروغگو سعی می‌کند به صورت ناخودآگاه اشیائی مانند فنجان قهوه و کالای مورد بحث یا هر چیز دیگر را بین شما و خودش قرار دهد. این کار به صورت غریزی برای حمایت از خود در برابر احساس گناه و برملا نشدن دروغگویی به کار می‌رود. فروشنده دروغگو گاهی اوقات دست‌های خود را به صورت، گلو یا دهانش می‌مالد؛ ترشح هورمون‌هایی که دروغگویی را جرم و خلاف برای مغز تعریف می‌کند، باعث این کار می‌شود. پوشاندن دهان بین خانم‌های فروشنده دیده شده که وجدان آنها می‌گوید دیگر بس است، دروغ نگو

چگونه وقت خرید کلاه سرمان نرود؟

زبان بدن یک فروشنده دروغگو

فروشنده اگر دارای تیک عصبی باشد هنگام دروغگویی این تیک عصبی به وضوح در مقاطعی دیده خواهد شد. مثلا بالا انداختن چندین باره شانه‌ها، بالا انداختن ابروها، تکان دادن پاها و تیک‌هایی از این قبیل. تن صدای فروشنده دروغگو معمولا یکنواخت و بدون تغییر در لحن و تن صداست. جملات را مسلسل‌وار و بدون مکث ادا می‌کند. فروشنده دروغگوی غیرحرفه‌ای نمی‌تواند بر استرس و تعرق بدنش کنترل داشته باشد و غالبا دچار تعرق در کف دست‌ها و پیشانی خواهد شد.

اگر می‌خواهید بدانید که فروشنده صادق است یا نه، موضوع فروش را سریع عوض کنید؛ فروشنده دروغگو خیلی از این مسئله خوشحال شده و راحتی در صورت و حرکاتش دیده خواهد شد و بحث جدید را با آرامش و اشتیاق بیشتری ادامه خواهد داد. فروشنده دروغگو علاقه زیادی به عوض شدن بحث دارد درحالی‌که کسی که صادق است از این تغییر ناگهانی بحث استقبال نمی‌کند و بحث ناتمام را ادامه
 می‌دهد.

اگه راست میگی دستاتو نشون بده

فروشنده دروغگو برای کنترل دروغ‌های خود شروع به بازی کردن با انگشتان دست یا وسایل همراه خود می‌کند که اینها همه نشانه دیگری از استرس داشتن برای برملا شدن موضوعی خاص است. فرد دروغگو معمولا هنگام حرف زدن حرکت اضافی زیادی از خود بروز می‌دهد.

یکی دیگر از نشانه‌هایی که می‌توانید با آن به دروغگویی طرف مقابل‌تان شک کنید این است که به‌طور ناگهانی دست‌هایش را در جیبش می‌گذارد اما اینکه چرا این عمل می‌تواند نشانه دروغگویی باشد به این دلیل است که وقتی فردی کف دست‌هایش را نشان می‌دهد یعنی اینکه او راحت و صادق است، بنابراین وقتی دروغ می‌گوید به‌طور غریزی احساس می‌کند که باید دست‌هایش را پنهان کند. همچنین ممکن است فرد دروغگو دست‌ها را پشتش پنهان کند یا اینکه سعی کند با دست‌هایش با یک چیز بازی کند، مثلا با گوشی موبایلش دست‌هایش را مشغول کند و به این طریق اجازه ندهد که شما دست‌هایش را آشکار ببینید.

چگونه وقت خرید کلاه سرمان نرود؟

دروغ نگو دروغگو

فروشنده دروغگو سعی می‌کند هنگام توضیح یک محصول به یک ستون یا میز تکیه کند؛ چون از دروغگویی خود مطمئن نیست، ستون یا وسایل را پشتیبانی برای خود می‌داند. فروشنده دروغگو هنگام صحبت و رسیدن به کلمات و جملات دروغ سعی می‌کند صورت خود را از شما برگرداند و به چشم‌های‌تان مستقیم نگاه نکند. اگر فروشنده دروغگو با شما در حال صحبت است و در حالت عادی و معمولی که صحبت می‌کرده از پلک‌زدن‌های پی‌درپی خبری نبود ولی در حال صحبت دچار این عارضه شد، به درستی و نادرستی حرف‌های او شک کنید.

فروشنده دروغگو با ژست‌های غیرمعقول سعی در منحرف کردن ذهن شما دارد. سرفه کردن درون مشت، بالا بردن دست روی سر و عقب بردن بالاتنه موقع حرف زدن ازجمله ژست‌های آدم‌های دروغگو است. البته باید مراقب هم بود، برخی دروغگوها برای آنکه احساسات‌شان نمایان نشود حین حرف زدن کاملا خنثی عمل می‌کنند و معمولا بدن را جمع کرده و حرکات خود را محدود می‌کنند. به دهان و حالت ‌لب‌های طرف مقابل نیز باید خیلی توجه کنید؛ وقتی او دهانش را جمع می‌کند یا زبانش را روی لب‌هایش می‌کشد، باید به حرف‌هایش شک کرد چون این کار می‌تواند نشان دهد که فرد خیلی عصبی است و می‌خواهد اطلاعاتش را بروز نداده و عصبی بودنش را نیز نشان ندهد.

وقتی لب‌ها سفت می‌شوند نشان‌دهنده این است که فرد می‌خواهد حقیقت را پیش خود نگه دارد. زبان‌زدن به لب‌ها می‌تواند نشانه فروخوردن عصبانیت نیز باشد. وقتی فردی عصبی می‌شود لب‌هایش خشک می‌شود و سعی می‌کند با لیسیدن لب‌ها و قورت دادن آب دهان لغاتی که می‌خواهد بگوید را پیدا کند. خنده اجباری یکی دیگر از نشانه‌های دروغگویی است. یک لبخند واقعی به سمت بالا امتداد یافته و سبب چین خوردن چشم‌ها می‌‌شود، درحالی‌كه لبخند زورکی بیشتر شباهت به دهن‌كجی دارد كه معمولا نشانه بی‌صداقتی و دروغگویی است.
برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:41 - 1393/08/22
الان انقده همه حرفه ای شدن و در طول روز دروغهاشون رو تکرار میکنن که خودشونم باورشون شده چه برسه به ما...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک النا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کیان برنا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی