مايلي کهن گريه کرد، 6 گل به کره زديم
۱۵۳۱۸۵
۲۵ آبان ۱۳۹۳ - ۲۱:۲۸
۹۶۵۱ 
حقايق هميشه چيزهاي ديگري هستند، تا زماني که يکي از ما بخواهد واقعيت را بي کم و کاست به زبان بياورد.
ورزش سه: حقايق هميشه چيزهاي ديگري هستند، تا زماني که يکي از ما بخواهد واقعيت را بي کم و کاست به زبان بياورد.

مهرداد میناوند ملی پوش سابق ایران که یکی از بهترین های نسل 98 است، پیستون چپ تیم ملی در بازی تاریخی ایران مقابل کره در 21 آذر 1375 در دبی بود. از آنجا که ملی پوش های هم عصر او روایت های جالبی از این بازی دارند به سراغ میناوند رفتیم تا او با زبان صریحش درباره اتفاقات این بازی بگوید،او به نکاتی اشاره می کند که هرگز نشنیده اید:

سرمربی نقش زیادی دارد

زمانی که در جام ملت های آسیا کار را شروع کردیم در بازی اول به عراق باختیم و مقابل تایلند 3-1 بردیم و عربستان را هم شکست دادیم و در بازی یک چهارم نهایی با کره جنوبی شانس صعود از گروه مان را داشتیم. این بازی شرایط خاص خودش را داشت و من روی تاثیرگذاری سرمربی روی تیم اعتقاد خاصی دارم. به عنوان مثال خیلی ها می گفتند، اگر گواردیولا هم نبود بارسا با این تیم قهرمان می شد. اما سرمربی می تواند تاثیر زیادی در یک بازی داشته باشد.

در رختکن توصیه فنی نشد!

ما در نیمه اول 2-1 عقب بودیم و با اتفاقاتی که در رختکن افتاد به زمین رفتیم و بردیم. نیمه اول حال و هوای خاصی داشت و نقطه شروعی برای تیم ملی بود. آقای مایلی کهن در رختکن گریه کرد و گفت: آبروی مان را باید حفظ کنیم. در رختکن هیچ توصیه فنی نشد و فقط بازیکنان قسم خوردند در این بازی پیروز شوند.

قسم خوردیم خودمان باشیم

در زمین بازیکنان بزرگی داشتیم و وقتی به زمین رفتیم بازیکنان بزرگی مانند خاکپور که خیلی خوش اخلاق بود، عابدزاده، علی دایی و حمید استیلی به سایر بازیکنان روحیه دادند. وقتی وارد زمین شدیم حلقه زدیم و یا علی گفتیم. ما قسم خوردیم هر کدام توانایی های خودمان را در زمین نشان دهیم و کار خودمان را انجام دهیم. در این بازی توانایی های خاص و همت بچه ها باعث شد در نیمه دوم خوب کار کردیم.

روی تاکتیک گل نزدیم!

من به تازگی در تیم ملی فیکس شده بودم و تیم ملی جوان های خوب دیگری داشت که توانایی های بالایی داشتند که باید به فرهاد مجیدی، داریوش یزدانی و ... اشاره کنم. در این بازی روی کارهای تاکتیکی گل نزدیم و واقعا با خواستن بازیکنان بردیم و گل زدیم. البته سرمربی هم نقش زیادی داشت و حتی در بازی با عربستان هم حق مان برد بود.

از موافقان کی روش هستم

بازی با کره جنوبی دوستانه است و باید دید مربی از این بازی دوستانه چه می خواهد و ملاکش چیست؟ باید کاری کنیم که مردم به استادیوم بیایند چون دیگر مردم به استادیوم نمی آیند و تیم ملی ما به حمایت مردم نیاز دارند. ما باید در جام ملت ها از تجربه جام جهانی استفاده کنیم. من از موافقان کی روش هستم اما می بینم بعضی از مربیان و کارشناسان خودخواهانه به کی روش می تازند. البته من هم اعتقاد دارم جای بعضی از بازیکنان مانند پیام صادقیان و خلعتبری در تیم ملی خالی است اما باید به کی روش احترام بگذاریم. شاید بعد از 5 ماه دیر شده باشد اما کی روش می تواند نتیجه بگیرد. نباید از انتقام صحبت کنیم و باید به این فکر کنیم در جام ملت ها چه می خواهیم.

جهانبخش فوق ستاره است

به نظر من جهانبخش فوق ستاره است و باید در تیم های بزرگ تری بازی کند و ما بازیکنان خوبی داریم و نمی دانم به خاطر چه چیزی بعد از جام جهانی بازیکنان ما به تیم بزرگ اروپایی نرفتند. ما استعدادهای خوبی داریم و امیدوارم بعد از جام ملت های آسیا بازیکنان ایران به تیم های بزرگ ترانسفر شوند.

نباید پولادی را از دست بدهیم

بعد از سال ها در جناح چپ بازیکن خوبی داریم و مهرداد پولادی توانسته خیلی خوب در این جناح جا بیفتد. امیدوارم با دست خودمان به خودمان ضربه نزنیم و در بازی های آینده هم از مهرداد پولادی استفاده کنیم چون بازیکن خیلی توانمندی است.

می خواستم با پیراهن پاشایی به استادیوم بروم

می خواهم از مرتضی پاشایی دوست خوبم صحبت کنم. یک هفته قبل با کریم باقری، روزبه نعمت اللهی و سایر دوستان به بیمارستان رفتیم اما نتوانستیم او را ببنیم. همان موقعی پیراهنی با عکس مرتضی پاشایی تهیه کردم تا در بازی با کره با این پیراهن به استادیوم بروم و با مردم برای او دعا کنیم اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد. روحش شاد..

بازی با کره جاودانه شد

باید بگویم بعضی از بازی ها جاودانه می شوند. بازی ایران – استرالیا، ایران کره جنوبی و بازی مهم 6 تایی پرسپولیسی ها. بازی با کره هم که 6 گل زدیم جاودانه شد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج