ثروتمندترین شهرهای دوران باستان +عکس
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۵۳۲۳۰
۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۸
۱۲۵۷۰
بسیاری از این شهرها مفهوم ثروت و زندگی راحت و مدرن امروزی را در زمان خود داشته‌اند و جزء معروف‌ترین‌ها و ثروتمندترین شهرها محسوب می‌شدند.
بازارخبر: هرگاه صحبت از شهرهای ثروتمند و پیشرفته در دنیا می‌شود تصویر ساختمان‌های مدرن و آسمان‌خراش‌های بلند و پیشرفته و مهندسی‌های خاص در ساختار شهری به ذهن افراد خطور می‌کند زیرا در دنیای امروزی ثروت و پیشرفته بودن زندگی شهری با این تصاویر آمیخته‌شده است. اما بسیاری از افراد فراموش کرده‌اند که در دوران گذشته و عصر باستان نیز شهرهای زیادی وجود داشته‌اند که خانه پادشاهان و امپراتوری‌های بزرگ بوده و جزء شهرهای ثروتمند دنیا در زمان خود شناخته می‌شدند.

یکی دیگر از دلایل ثروتمند بودن شهرها در دوران قدیم ارتباط مستقیم آن‌ها با شهرهای دیگر و تجارت با نقاط دیگر دنیا بوده است.

بسیاری از این شهرها مفهوم ثروت وزندگی راحت و مدرن امروزی را در زمان خود داشته‌اند و جزء معروف‌ترین‌ها محسوب می‌شدند. در ادامه به معرفی برخی آر قوی‌ترین و ثروتمندترین شهرهای دوران باستان خواهیم پرداخت.

کازکو

ثروتمندترین شهرهای دوران باستان +تصاویر

شهر کازکو زمانی پایتخت امپراتوری اینکاها بوده است. درواقع این شهر تاریخی متعلق به زمان قبل از اینکاها است که بعدها توسط این امپراتوری قدرتمند در آمریکای جنوبی به عنوان پایتخت انتخاب شد. کاوش‌هایی که امروزه در محل شهر کازکو انجام‌شده است نشان دهنده لایه ای تاریخی و تکنولوژی بالا در ساخت و ساز در دوره ای زمانی مختلف است. کازکو نسبت به زمان خود در حکومت اینکاها شهری بسیار مدرن و ثروتمند محسوب می‌شد. اینکاها علاوه برساخت خانه‌های نسبتاً مدرن راه‌های ارتباطی پایتخت خود را با شهرهای دیگر را نیز تا حدود زیادی گسترش دادند.

تنوشتیتلان

ثروتمندترین شهرهای دوران باستان +تصاویر

شهر تنوشتیتلان در سال 1325 تاسیس شد و در ابتدا پایتخت مردم مکزیکا شناخته می‌شد. در حال حاضر نیز شهر مکزیکو سیتی پایتخت کشور مکزیک در موقعیت مکانی تنوشتیتلان قرار دارد. تنوشتیتلان یکی از ثروتمندترین شهرهای زمان خود محسوب می‌شد که در واقع مانند شهر ونیز بر روی آب بنا شده بود. ساکنین این شهر به راحتی به آب تمیز دسترسی داشتند و بهداشت در سطح بالایی قرار داشت. بازار شهر تنوشتیتلان مهم‌ترین مرکز تجاری این شهر بود که تاجران زیادی برای خرید و فروش را از شهرهای دیگر به این منطقه می‌کشاند. هنگامی که اسپانیایی ها به این شهر رسیدند جمعیت آن در حدود 200 تا 300 هزار نفر بود که نسبت به زمان خود عدد قابل توجهی است.

زیمباوه بزرگ

ثروتمندترین شهرهای دوران باستان +تصاویر

شهر تاریخی زیمباوه پایتخت حکومت زیمباوه در عصر آهن بود. زیمباوه بزرگ یکی از بزرگ‌ترین مراکز تجاری عصر خود محسوب می‌شد و مسیرهای بازرگانی منتهی به این شهر تا کشور چین نیز ادامه داشت. یکی از دلایل محبوبیت این شهر نزدیک آن به معادن طلای زیمباوه بود. بخش بزرگی از تجارت این شهر نیز با خرید و فروش طلا تأمین می‌شد. در زیمباوه بزرگ یک قصر سلطنتی وجود داشت که با دیوارهای بزرگ محافظت می‌شد. امروزه خرابه‌هایی از سنگ و گرانیت بازمانده‌های آن قصر بزرگ هستند. در سال 145 میلادی با تمام شدن ذخایر معادن طلای اطراف شهر، زیمباوه بزرگ نیز متروکه شد.

شیان

ثروتمندترین شهرهای دوران باستان +تصاویر

مرکز ایالت شانژی در چین با نام شیان بیش از 3000 سال قدمت دارد. در واقع شیان یکی از چهار پایتخت ثروتمند و قدرتمند کشور بزرگ چین در طول تاریخ محسوب می‌شود. شهر شیان در چین مبدأ جاده ابریشم در محسوب می‌شد. معابد موجود در این شهر تا به امروز باقی مانده‌اند و در شرایط خوبی هستند که این نشان از کیفیت و مدرن بودن معماری در آن زمان دارد.. ارتش مجسمه ای معروف چین نیز در حال حاضر در یکی از معابد شهر شیان نگهداری می‌شود.

آتن

ثروتمندترین شهرهای دوران باستان +تصاویر

آتن یکی دیگر از شهرهای معروف و باستانی است که جزء ثروتمندترین ها در زمان خود محسوب می‌شود. شهر آتن را که از 7000 سال پیش تاکنون دارای سکنه بوده است را مبدأ تمدن غربی می‌نامند. شهرت آتن در یونان امروزی به دلیل هنر، آثار تاریخی و فلسفه حاکم در آن در کنار مراکز بزرگ علمی بوده است. سبک نوع معماری ساختمان‌های مانند آکروپولیس و آگورا در کنار کلیساهای بیزانسی نشانگر قدرت و ثروت مردمان آن در زمان باستان بوده است.

قسطنطنیه

ثروتمندترین شهرهای دوران باستان +تصاویر

نام شهر قسطنطنیه از پادشاه کنستانتین گرفته شده است. شهر زیبا و ثروتمند قسطنطنیه که برای هزاران سال پایتخت امپراتوری بیزانس بوده است یکی از قدرتمندترین شهرها در زمان خود محسوب می‌شود. تکنولوژی، هنر و فرهنگ قسطنطنیه در سرتاسر اروپا بی نظیر بوده و جز بهترین ها شمرده می‌شده. از امکانات قسطنطنیه می‌توان به خیابان‌های سنگ‌فرش شده، دادگاه، ساختمان سنا، دیوارهای محافظ، دروازه‌های طلایی اشاره کرد. قسطنطنیه تأثیر زیادی بز نظر هنری و فرهنگی بر روی شهرهای اطراف به ویژه شهر ونیز به عنوان یکی از شهرهای مرتبط از نظر تجاری و فرهنگی داشته است.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:33 - 1393/11/23
پس پرسپولیس کجاس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
ایرانیان- فوتر موبایل222
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر قدیمی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
سفیر بار ساقدوش_فوتر
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
فنی آتل_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
استیل رگال_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کالابرد_فوتر