هنرمندان، گمشده جامعه را برگردانند
۱۵۴۲۹۳
۲۹ آبان ۱۳۹۳ - ۲۱:۵۲
۹۲۲۹
آیت‌الله جوادی‌آملی:
یکی از مراجع عظام تقلید گفت: هنرمندان با تولید آثار فرهنگی ارزشمند گمشده جامعه را به جامعه برگردانند.
ایسنا: آیت‌الله جوادی‌آملی در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به تاثیر هنر در انتقال مفاهیم والای مذهبی و دینی به جامعه اظهار کرد: خداوند ذاتا انسان را هنردوست و با ذوق و قریحه آفریده است؛ لذا باید از این ظرفیت برای انتقال مضامین و معارف الهی و وحیانی به جامعه استفاده درستی صورت گیرد.

وی ادامه داد: باید به وسیله هنر جذابیت معارف الهی به جامعه منتقل شود و هنرمندان می‌توانند با هنر خود جذابیت‌های معارف الهی و دینی را چند برابر کرده و آن را برای اقشار مختلف جامعه قابل پذیرش و استفاده کنند.

وی با انتقاد از برخی هنرمندان که از هنر خود استفاده‌های سوء می‌کنند، گفت: هنرمندان از جمله اهل سینما انسان‌های شریفی هستند اما کمی دچار غفلت‌اند؛ خداوند به هنرمندان بهترین نعمت که همان استعداد و توانایی خلق هنر است را اعطا کرده، اما برخی از هنرمندان به دلایل مختلف که باید توسط مسئولین بررسی و مشخص شود از بزرگترین نعمت الهی کمترین بهره و استفاده را می‌برند و هنر را در خدمت انتقال مفاهیم بی‌ارزش قرار می دهند، حقیقتا حیف است که هنر در خدمت دین و فرهنگ نباشد.

وی با مقایسه هنرمندان با رزمندگان هشت سال دفاع مقدس گفت: همانگونه که در دوران دفاع مقدس پرچم یا زهرا و یا حسین پرچم سه رنگ کشور را حفظ و حراست کرد امروزه هم نام و یاد ائمه(ع) و معارف آنها هنر هنرمندان کشور را از خطرات مصون خواهد داشت.

این مرجع تقلید در ادامه سخنان خود به محبوبیت هنرمندان به ویژه خوانندگان و بازیگران نزد جوانان اشاره کرد و گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد باید به بررسی مشکلات هنرمندان بپردازد و شناسایی کند که چرا هنرمندان انگیزه و رغبت کافی برای تولید آثار فاخر و ارزشمند را ندارند؛ چرا که هنرمندان می توانند با تولید آثار فرهنگی ارزشمند گمشده جامعه را به جامعه برگردانند.

درابتدای این دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گزارشی به بیان برخی فعالیت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ترویج فرهنگ ناب اسلامی پرداخت و خواستار رهنمودهای معظم له در این خصوص شد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج