پیش از خرید ماشین لباسشویی بخوانید
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۵۸۸۹
۲۲ دی ۱۳۹۰ - ۱۷:۳۹
۵۲۶۰۸
داشتن اطلاعاتی درباره ماشین لباسشویی فضای زیادی از حافظه شما را اشغال نمی کند اما همین اطلاعات کم می تواند از ضرر مالی بابت خرید مدل نامناسب جلوگیری کند.
 برترین ها به نقل از هفت صبح : این روزها با بالاتررفتن قیمت برق و ارزشمندترشدن انرژی نسبت به سال های قبل، بیشتر خریداران مخصوصا کسانی که اقتصادی خرید می کنند، کم مصرف بودن لوازم را جزو فاکتورهای ضروری خریدشان قرار می دهند.

داشتن اطلاعاتی درباره ماشین لباسشویی فضای زیادی از حافظه شما را اشغال نمی کند اما همین اطلاعات کم می تواند از ضرر مالی بابت خرید مدل نامناسب جلوگیری کند. بخش عمده ای از نکاتی که باید زمان خرید ماشین لباسشویی به آنها دقت کنید نکاتی هستند که با چند سال استفاده از لباسشویی ناخودآگاه به آنها پی می برید.اما زمان خرید که می رسد ممکن است جذابیت های ظاهری یا امکانات وسوسه کننده باعث شود نکات ضروری را فراموش کنید و خرید مناسبی نداشته باشید. این خرید نامناسب نه تنها منجر به هدررفتن پولتان خواهد شد بلکه مصرف برق را بالا خواهد برد و شما را برای تعویض یا تعمیر به زحمت خواهد انداخت.

با کمی پرس و جو از فروشندگان و سرزدن به فروشگاه های لوازم خانگی می توانید اطلاعاتی را به دست بیاورید اما راهنمای زیر شامل همین نکات ضروری است که دانستن آنها باعث می شود قبل از آنکه به بازار سری بزنید و ظاهر مدل های نامناسب چشمتان را بگیرد، بدانید دقیقا باید سراغ چه مدل هایی با چه طراحی و امکاناتی بروید و از بین آنها بهترین گزینه که متناسب با استفاده و نیازتان باشد را انتخاب کنید.

میزان مصرف انرژی

اینکه باید از خریدن مدل هایی از ماشین لباسشویی که درجه مصرف انرژی آنها از A پایین تر است خودداری کنید، بدیهی است. این روزها با بالاتر رفتن قیمت برق و ارزشمندترشدن انرژی نسبت به سال های قبل بیشتر خریداران مخصوصا کسانی که اقتصادی خرید می کنند، کم مصرف بودن لوازم را جزو فاکتورهای ضروری خریدشان قرار می دهند اما مدل های جدیدتر که دارای برچسب مصرف انرژی AAA هستند و البته قیمت بالاترین دارند برای خرید مناسب تر است.چون این برچسب نشان دهنده مصرف برق کمتر، آب کمتر و کیفیت شست و شوی بالاتر است.

جدای از برچسب میزان مصرف می توانید به امکاناتی که برای جلوگیری از هدررفتن آب روی مدل های جدیدتر قرار داده شده اند دقت کنید. چون این سیستم ها نه تنها باعث می شود مصرف آب پایین تر بیاید بلکه طول عمر دستگاه را بیشتر می کنند و از آسیب رسیدن به آن جلوگیری می کنند.

تفاوت های وزنی و جسمی

مدل های ماشین لباسشویی جز مدل های دوقلو که معمولا پنج و شش کیلویی هستند، ظرفیت های 5، 6، 7، 8 و 12 کیلویی دارند. به گزارش برترین ها معمولا ظرفیت وزنی لباسشویی را نسبت به تعداد اعضای خانواده انتخاب می کنند. مثلا برای خانواده های کوچک خریدن لباسشویی هفت کیلویی مناسب نیست مگر اینکه با فاصله زمانی زیادی از لباسشویی استفاده کنید یا مدل های پنج کیلویی برای خانواده های پرجمعیت مناسب نیست چون باید تعداد دفعات زیادی استفاده شود و در نتیجه طول عمر کوتاه تری خواهد داشت اما نکته مهمی که درباره حجم مدل های مختلف وجود دارد این است همه مدل ها با هر ظرفیتی به جز مدل های 12 کیلویی ابعاد یکسانی دارند و طراحی بدنه آنها چندان تفاوتی با هم ندارد.

از طرفی مدل های جدیدتر لباسشویی دارای سنسور ظرفیت هستند و قیمت بالاتری دارند. این مدل ها به صورت اتوماتیک وزن لباس ها را محاسبه می کنند و تمام کارکرد دستگاه را نسبتن به وزن لباس ها تنظیم می کنند.طراحی های وسوسه کننده

از آنجا که معمولا لباسشویی را هم در آشپزخانه قرار می دهند، ظاهر مدلی که انتخاب می کنید هم می تواند مهم باشد. مدل هایی که گزینه های زیادی روی بدنه برای تنظیم دارند استفاده بسیار آسانتری دارند اما ظاهر آنها کمی شلوغ به نظر می رسد اما مدل هایی که بیش از چند دکمه برای تنظیم روی بدنه آنها قرار داده نشده است، تنظیم دشواری دارند اما ظاهری ساده و مدرنتر پیدا می کنند.

هرچه تعداد دکمه ها کمتر باشد نظافت بدنه آسان تر است. از طرفی خریدن مدل هایی با دکمه های لمسی چندان پیشنهاد نمی شود. داشتن نمایشگر LDC یا LED ظاهری مدرن به بدنه می دهد و البته فرایند شست و شو را با وضوح بیشتری نمایش می دهد. اما این نمایشگرها نه تنها باعث بالاتررفتن قیمت دستگاه می شود بلکه نکته دیگر درباره بدنه لباسشویی میزان درجه بازشدن در آن است. مدل هایی که 180 درجه باز می شوند مسلما برای خرید مناسب تر هستند چون استفاده آسان تری دارند.

برنامه های متنوع شست و شو

با اینکه داشتن برنامه های شست و شو متنوع و حالت های مختلف شست و شو یکی از محاسن لباسشویی به حساب می آیند اما بهتر است قبل از خرید به این نکته توجه کنید که تا چه حدی به این امکانات احتیاج دارید. بسیاری از برنامه های شست و شو را شاید سالی یکبار هم استفاده نکنید. بعضی دیگر را هم که به تنظیم زیادی احتیاج دارند ممکن است به خاطر بی حوصلگی اصلا استفاده نکنید.

به گفته یکی از فروشندگان لوازم خانگی برای راهنمایی ما درباره برنامه های شست و شو، برنامه های مخصوص شست و شوی لباس کودک، شست و شوی اقتصادی، شست و شوی پتو و ملحفه و شست و شوی روزانه جزو برنامه هایی هستند که استفاده زیادی دارند و ارزش پرداخت پول بیشتر را دارند اما برنامه هایی مثل شست و شوی لباس های تیره، شست و شوی ضدچروک، شست و شوی فوق سریع یا شست و شوی مشابه شست و شوی دستی شاید چندان هم ضروری نباشند.

در نتیجه می توان از آنها چشم پوشی کرد. قابلیت تنظیم دما و قابلیت شست و شو با دمای پایین آب هم جزو قابلیت های کاربردی لباسشویی به حساب می آید. مدل های جدید که قابلیت شست و شو با آب سرد را با همان کیفیت آب گرم دارند در مصرف انرژی صرفه جویی بیشتری می کنند.

شگردهایی که باید بدانید

زمان خرید ماشین لباسشویی به نام کشور تولیدکننده درج شده روی بدنه آن دقت کنید. به گزارش برترین ها گاهی مدل های تقلبی و مدل های بازار مشترک تا حت لیسانس را با عنوان نمونه های اصلی با قیمت بالا به شما می مفروشند. مدل هایی با ظرفیت بالا قیمت بالاتری دارند. پس اگر به لباسشویی با ظرفیت بالا احتیاج ندارید به خاطر تبلیغات و صحبت های فروشندگان زیر بار خریدن مدلی با ظرفیت زیاد نروید. زمان خرید به بدنه مدلی که انتخاب می کنید دقت کنید.

هرچه سوراخ های دیگ داخلی ریزتر باشد کیفیت شست و شو بیشتر است و آسیب کمتری به لباس ها وارد می شود. زمان خرید لباسشویی حتما دقت کنید مدلی که می خرید صدای کمی تولید کند و لرزش نداشته باشد، به قابلیت شروع با تاخیر شست و شو هم دقت کنید.

این قابلیت مخصوصا برای کسانی که شاغل هستند بسیار کاربردی و مناسب است. قفل کودک هم برای کسانی که فرزند کوچک دارند ضروری است و مهمترین نکته اینکه شما قبل از خرید می توانید کاملا مدل انتخابی تان را بررسی کنید. پس بهتر است تمام امکاناتی را که فروشنده اعلام می کند را قبل از خرید چک کنید.

نمونه هایی برای خرید

اگر ماشین لباسشویی پنج کیلویی می خواهید می توانید مدل EWF10040W الکترولوکس با 830 هزار تومان و WAK800 باکنشت با 520 هزار تومان را می توانید انتخاب کنید اما اگر مدلی با ظرفیت بیشتر می خواهید، می توانید مدل J149 سامسونگ هفت کیلویی را 895 هزار تومان، WAS28441ME بوش هشت کیلویی را با یک میلیون و 320 هزار تومان و TDE-WF 901 ال جی 9کیلویی را با یک میلیون و 580 هزار تومان انتخاب کنید.

البته برای ظرفیت های بالاتر از شش کیلوگرم گزینه های زیاد دیگری هم برای انتخاب دارید. مثلا می توانید یکی از مدل های هفت کیلویی WMB71241 بکورا با 775 هزار تومان و WTD-WF 7703 ال جی را با 730 هزار تومان انتخاب کنید یا سراغ خریدن مدل EWN14991W 8 کیلویی الکترولوکس بروید و آن را با یک میلیون و 570 هزار تومان خریداری کنید. اگر هم مدلی 12 کیلویی می خواهید ممکن است مدل H12F سامسونگ با قیمت یک میلیون و 200 هزار تومان مناسب تان باشد.


باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران

انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
07:25 - 1390/12/11
بنام خدا وسلام
يكدستگاه ماشين لباسشويي 8 كيلويي ال جي در يافت كرده ايم ولي متاسفانه راهنماي استفاده ازان بزبان عربي وانگليسي بوده وسوالاتي دارم
1- اگر بخواهيم از كمترين زمان جهت شستشو استفاده نماييم چه گزينه ايي را بكار ببريم
2-ايا تغييرزمان دركيفيت تميزي اثردارد؟
Iran, Islamic Republic of
22:57 - 1392/12/24
سلام
از بین مارک ایندزیت و زیرووات برای ماشی لباس شویی کدام را پیشنهاد میکنید؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
15:29 - 1393/09/12
زیرووات چطور مارکی هسش؟
پاسخ ها
دینا
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
زیرووات یه برند ایتالیاییه که داره توی ایران و تو کارخونه پاکشوما تحت لیسانس ایتالیا تولید میشه و کیفیت خوبی داره. اگرم میخوای ببینی اطلاعات بیشتروشو سایت اصلی فروشش پاکشوما سنتره.
Iran, Islamic Republic of
16:53 - 1394/02/08
آیا میشه با لباس شویی ۷ کیلویی پتو یک نفره شست
Iran, Islamic Republic of
14:03 - 1394/05/16
سلام
لباسشویی من بوش 9کیلویی است برای شستن پتو کدام برنامه را باید انتخاب کنم . باسپاس از راهنمایی شما
Iran, Islamic Republic of
01:13 - 1394/08/07
مارک زیرووات برای ماشین ظرفشویی و لباسشویی چطوره؟
Iran, Islamic Republic of
22:30 - 1395/02/26
سلام میخواستم بدونم زیروات چگونه ماشین لباسشوییه؟ایا مارک خوبیه
Iran, Islamic Republic of
00:34 - 1395/12/13
سلام میخاستم بدونم لباسشویی الکترولوکس ده کیلویی کمترین زمان شستشو اون چقدره
ممنون
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1397/05/22
سلام میخوام لباسشویی تمام اتوماتیک 7کیلویی یورولوکس بخرم کسی تا حالا داشته راهنماییم کنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
استیل رگال_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فرش تارنگ_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
استیل رگال_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
سفیر بار ساقدوش_فوتر
کالابرد_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر