350 میلیارد بیاورید، بانک بزنید!
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_2
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۵۹۴۶۹
۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ۱۴:۲۷
۱۲۰۳۰
تا سال 1377 تمام بانک ها دولتی بودند و دو سال بعد طبق قانون، تاسیس بانک های خصوصی مجاز اعلام شد. در سال های بعد از آن تعداد زیادی بانک موفق شدند با کسب مجوز از بانک مرکزی، به عنوان بانک خصوصی فعالیت کنند و احتمالا تعداد آنها می تواند افزایش پیدا کند.

مجله اینترنتی برترین ها

روزنامه هفت صبح: تا سال 1377 تمام بانک ها دولتی بودند و دو سال بعد طبق قانون، تاسیس بانک های خصوصی مجاز اعلام شد. در سال های بعد از آن تعداد زیادی بانک موفق شدند با کسب مجوز از بانک مرکزی، به عنوان بانک خصوصی فعالیت کنند و احتمالا تعداد آنها می تواند افزایش پیدا کند.

چگونه می توان یک بانک تاسیس کرد؟ در پاسخ به این سوال، نسیم آنلاین می نویسد که متقاضیان تاسیس بانک باید حداقل سرمایه اولیه برای تاسیس بانک یعنی مبلغ سه هزار و 500 میلیارد تومان را تماما تعهد کرده و حداقل 50 درصد آن را قبل از صدور مجوز اولیه نزد بانک مرکزی ایران به صورت سپرده قرار دهد.

350 میلیارد بیاورید، مجوز بانک ببرید

همچنین یک برنامه عملیاتی جامع مشتمل بر اهداف بانک، بازارهای هدف در مورد تامین منابع و تخصیص مصارف، رئوس سیستم های کنترل مدیریت، سیاست ها و تمهیدات پیش بینی شده برای مقابله با انواع خطرها (مدیریت ریسک)، ساختار سازمانی، نحوه تامین زبان های احتمالی، صورت های مالی پیش بینی شده برای حداقل سه سال اولیه فعالیت را به بانک مرکزی ارائه کنند.

همچنین متقاضیان تاسیس بانک باید از حسن شهرت مالی و حرفه ای برخوردار و فاقد سابقه محکومیت کیفری باشند. ممکن است برای استخدام در یک شرکت کوچک به کمتر از لیسانس رضایت ندهند اما برای تاسیس بانک، به هیچ مدرک تحصیلی خاصی نیاز ندارد، در عوض باید توانایی لازم برای تامین و تکمیل سرمایه بانک در صورت بی کفایتی سرمایه یا زیان کرد احتمالی را داشته باشید.

اعضای اصلی و علی البدل هیات مدیره، مدیرعامل و قائم مقام مدیرعامل بانک نباید سوء پیشینه داشته باشند. همچنین مدیرعامل و قائم مقام مدیرعامل و اعضای هیات مدیره باید دارای حداقل مدرک کارشناسی بوده و بیش از پنج سال سابقه در امور مدیریت بانکی یا بازار پول و سرمایه داشته باشند.

بر این اساس بانک مرکزی مدارک اولیه متقاضیان را بررسی و در صورت تایید، مجوز اولیه را صادر می کند. البته موافقت اولیه بانک مرکزی با تاسیس بانک، صرفا به منظور تشکیل پرونده ثبتی و پذیره نویسی سهام توسط بانک مرکزی صادر می شود و به معنای تاسیس بانک نیست. در واقع مجوز ثبت اصلی به منظور ثبت بانک در مرجع ثبت شرکت ها صادر می کند و دریافت آن به معنی تاسیس نهایی بانک است.

کار به دریافت مجوز ثبت هم ختم نمی شود چرا که با مجوز ثبت نمی توان اقدام به تاسیس شعب کرد و برای تاسیس شعب لازم است مجوز فعالیت که اجازه نامه آغاز فعالیت است و از سوی بانک مرکزی صادر می شود دریافت شود. بانک مرکزی نیز با توجه به شرایط و مصالح مجوز تاسیس بانک ها را صادر خواهد کرد. همچنین مجوز تاسیس بانک در ایران تنها به صورت شرکت سهامی عام و با سهام و نام امکانپذیر خواهد بود.

اعضای حقوقی خواستار عضویت در بانک های خصوصی نیز باید ترازنامه و کلیه مدارک سه سال اخیر فعالیت های خود را تقدیم بانک مرکزی کنند. هر بانک خصوصی باید حداقل سرمایه تاسیس بانک که از سوی بانک مرکزی تعیین می شود را فراهم کند.

از سوی دیگر هدف بانک نباید صرفا تامین منابع مالی برای سهامداران خود یا اشخاص و گروه های خاص باشد و هیچ موسسه دولتی حق ندارد بیش از یک درصد سهام یک بانک خصوصی را در اختیار داشته باشد مگر با مجوز بانک مرکزی. همچنین سرمایه بانک نباید از محل تسهیلات دریافتی از بانک ها و موسسات اعتباری تامین شود.

پس از تایید تمامی این موارد توسط بانک مرکزی، مجوز فعالیت بانک صادر و در صورت اجرای صحیح اساسنامه خود قادر به گسترش شعب و تمدید مجوز خواهد بود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
کیان برنا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر