تسهیلات مسکن مهر 99 ساله برای زنان
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۵۹۸۵
۰۴ دی ۱۳۹۰ - ۱۲:۱۳
۱۱۷۰۶
مسکن مهر خودمالک و 99 ساله یعنی چه؟
طرح مسکن مهر یکی از مهمترین اقدامات دولت در تامین مسکن خانوارهای متوسط و کم درآمد جامعه محسوب می شود که در آن سعی شده با حذف قیمت زمین از ساخت واحد مسکونی و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت آرزوی دیرینه خانواده های ایرانی برای به دست آوردن سرپناهی مطمئن برآورده شود.
 برترین ها به نقل از هفت صبح : طرح مسکن مهر یکی از مهمترین اقدامات دولت در تامین مسکن خانوارهای متوسط و کم درآمد جامعه محسوب می شود که در آن سعی شده با حذف قیمت زمین از ساخت واحد مسکونی و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت آرزوی دیرینه خانواده های ایرانی برای به دست آوردن سرپناهی مطمئن برآورده شود.

در روزهای اخیر اما دو عنوان مهم یعنی مسکن مهر خود مالک و مسکن مهر 99 ساله توجه افکار عمومی را به خود جلب کرده است. اما این دو مفهوم، چه تفاوتی با مسکن مهر دارند.

به طور کلی، در مسکن مهر خود مالک زمین یعنی مالکیت عرصه هم به متقاضی واگذار می شود که اختلاف قیمتی چهار تا پنج میلیون توماین ساخت به نسبت مسکن مهر 99 ساله دارد. درواقع، در طرح خود مالک شش دانگ اعیان و عرصه به متقاضی واگذار می شود و بر این اساس قیمت ساخت آن متری 100 تا 110 هزار تومان بیشتر از مسکن مهر 9 ساله است. مسکن مهر 99 ساله اما چیز تازه ای نیست و در حقیقت همان مسکن مهر است که از سال 1386 مراحل اجرایی خود را در قالب واگذاری و حق بهره برداری از زمین برای ساخت مسکن کوچک یا متوسط با زیربرنای حداکثر هر واحد 75 مترمربع و برای انطباق با توان مالی خانوارهای کم درآمد و میان درآمد درنظر گرفته شده است.

نکته حائز اهمیت در این طرح آن است که دولت سعی کرده تا با حذف قیمت زمین به عنوان یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در قیمت مسکن هزینه ساخت را به طور قابل ملاحظه ای کاهش دهد، به این صورت که زمین ها به صورت اجاره با مدت زمان 99 سال در اختیار متقاضی قرار می گیرد و متقاضی مسکن مهر در نهایت مالک اعیانی بوده و عرصه با مالکیت دولتی در اجاره وی خواهد بود. البته مقدار این اجاره رقم بالایی نیست و مطابق با متراژ واحد مسکونی در حدود هر متر، هزار تومان و به طور سالانه دریافت می شود که در نهایت رقمی بیش از 20 هزار تومان در سال را شامل نمی شود.

شرایط دریافت مسکن مهر

متاهلین یا زنان سرپرست خانوار اولین اولویت در دریافت واحدهای مسکونی هستند و این گروه در حالی می توانند در این طرح شرکت کنند که تاکنون فاقد مسکن یا زمین مسکونی ملکی باشند، ضمن آنکه قبلا از هیچ یک از امکانات دولتی مربوط به تامین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی یا تسهیلات یارانه ای خرید یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشند، همچنین داشتن سابقه سکونت پنج ساله در شهر محل تقاضا ازجمله دیگر شرایط برای ورود به طرح فوق است، البته مالکین مسکن مهر باید توجه داشته باشند که فقط ملک اعیانی واحد خود بوده و نقل و انتقال آپارتمان به همراه عرصه و زمین امکان پذیر نخواهد بود.

لازم به ذکر است در طرح فوق سه نوع قراداد با متقاضیان منعقد می شود که شامل پرداخت تسهیلات یک میلیون تومانی تسطیح و آماده سازی زمین، تسهیلات 14 میلیون با بازپرداخت 15 ساله و به صورت پلکانی و همچنین انعقاد قرارداد اجاره 99 ساله با متقاضی است.

نکته آخر اینکه طرح مسکن مهر خود مالک تفاوت زیادی با مسکن مهر با قرارداد اجاره 99 ساله ندارد و تنها تفاوت آن در مالکیت زمین و عرصه ملک است به این مفهوم که در طرح خود مالک دولت برای اصلاح و بازسازی بافت های فرسوده در مراکز شهری و همچنین بالابردن ظرفیت تولید مسکن زمین های فوق را با شرط واگذاری مالکیت زمین به متقاضیان عرضه می کند. البته در این طرح قطعا قیمت زمین منطقه، محاسبه شده و از متقاضی دریافت می گردد و درنهایت متقاضی، مالک اصلی عرصه و اعیانی با هم بوده و امکان نقل و انتقال نیز فراهم است.


باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کیان برنا_فوتر
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر