شعار «فرزند کمتر، زندگی بهتر» را حذف کنید
۱۶۱۰۰۷
۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ۱۴:۲۶
۱۴۵۹۷
حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی شعار «فرزند کمتر، زندگی بهتر» را شعاری اشتباه دانست و گفت: متأسفانه این شعار فرهنگ شده است و باید آن را به شعار «فرزند بیشتر زندگی بهتر، اجتماع قوی‌تر، کشوری آبادتر و آبرومندتر» تبدیل کرد تا بتوان زهر شعار سابق را گرفت و آن را برچید.
خبرگزاری رسا: حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی شعار «فرزند کمتر، زندگی بهتر» را شعاری اشتباه دانست و گفت: متأسفانه این شعار فرهنگ شده است و باید آن را به شعار «فرزند بیشتر زندگی بهتر، اجتماع قوی‌تر، کشوری آبادتر و آبرومندتر» تبدیل کرد تا بتوان زهر شعار سابق را گرفت و آن را برچید.

حضرت آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید پیش ظهر امروز در دیدار جمعی از اعضای برگزار کننده سمینار افزایش جمعیت با تأکید بر توجه به زیر ساخت‌های قم، آن را از مسائل ضروری دانست.

وی گفت: برخی از مسائل جنبه ضروری دارند و هر چند دولت اکنون گرفتار کمبود منابع مالی است، ولی باید به این موضوعات توجه داشته باشد؛ امیدواریم در شرایط فعلی که دولت با کمبود منابع مالی نیز روبرو است، بتواند جنبه‌های ضروری را رعایت کند، البته با مدیریت صحیح می‌توانند موفق باشند.

این مرجع تقلید در ادامه با تأکید بر این‌که افزایش جمعیت یک موضوع مهم است، بیان داشت: سمینارها تنها نمی‌توانند جوابگوی این مشکلات باشند، در سمینارها باید برنامه‌هایی تنظیم و سپس عملی شود.

وی ادامه داد: مسائلی همانند ازدواج آسان، کار و مسکن افراد باید حل شود تا آنها را بتوان به فرزندآوری تشویق کرد؛ در سمینارها راهکار ارائه شده و تنها توصیه نباشد، در پایان نیز به راهکارها عمل شود، تنها با این روش می‌توان مسأله جمعیت را حل کرد، وگرنه توصیه و خواهش مشکلی را حل نمی‌کند.

حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به شعار «فرزند کمتر، زندگی بهتر» آن را شعاری اشتباه دانست و بیان داشت: متأسفانه این شعار فرهنگ شده است، باید آن را به شعار «فرزند بیشتر زندگی بهتر، اجتماعی قوی‌تر، کشوری آبادتر و آبرومندتر» تبدیل کرد تا بتوان زهر شعار سابق را گرفت و آن را برچید.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم نقش رسانه‌ها را در ترویج فرهنگ فرزندآوری بسیار مهم ارزیابی کرد و بیان داشت: درباره این موضوع باید فرهنگ سازی از سوی رسانه‌های مختلف به ویژه رسانه ملی با حضور مسؤولان بهداشت و جامعه شناسان صورت گیرد.

وی تأکید کرد: هنوز رسانه‌ها دین خود را نسبت به این موضوع ادا نکرده‌اند؛ البته همه افراد باید وظایف خود را انجام دهند؛ برگزاری سمینار برای افزایش جمعیت خوب است، ولی مقداری نسبت به این موضوع دیر شده است، با این حال باید با قوت بیشتری شروع کرد و پیش رفت، تا بتوان گذشته را جبران کرد.

حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی جمعیت را عاملی در قدرت و قوت دانست و گفت: در برابر تروریست‌های داعشی و امثال آنها افزون‌بر نیروهای نظامی نیروهای مردمی نیز حضور داشتند؛ اگر جمعیتی نباشد نیروی مردمی کم می‌شود.

وی تصریح کرد: در صحنه زیارت 20 میلیونی اربعین و جنگ مشخص شد که جمعیت نقش اساسی را در برنامه‌ها ایفا می‌کند.

این مرجع تقلید در پایان سخنان خود از همکاری بهداشت و درمان قم برای برگزاری کنگره جهانی جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه اسلام تقدیر کرد و اظهار داشت: خوشبختانه همه چیز آبرومندانه برگزار شد؛ برگزاری این کنگره در داخل و خارج برای قم موقعیت تازه و ویژه‌ای ایجاد کرد.
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:50 - 1393/09/24
فرزند کمتر، زندگی بهتر
Iran, Islamic Republic of
15:37 - 1393/09/24
((فرزند بیشتر، زندگی کمتر))
Iran, Islamic Republic of
16:43 - 1393/09/24
بدون اولاد ! زندگي عاليست .........
Iran, Islamic Republic of
16:47 - 1393/09/24
فرزند کمتر، زندگی بهتر دیگه شعار نیست بلکه یک اصل و واقعیت است
Iran, Islamic Republic of
17:53 - 1393/09/24
فقط فرزند کمتر،زندگی بهتر
Iran, Islamic Republic of
21:10 - 1393/09/24
شما اول ببینید جوونا میتونن ازدواج کنن ؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
21:30 - 1393/09/24
در سال 67 برای زدن واکسن بچه دوماهه ام به بهداشت رفته بودم دیدم رو دیوار پوستری از سخنان حضرت علی(ع) نصب کرده بودند و نوشته شده بود که یکی از دوعامل خوشبختی خانواده کمی جمعییت آن خانواده است وعامل دیگر هم قناعت است
Iran, Islamic Republic of
23:41 - 1393/09/24
فرزند کمتر، کارتن خوابی کمتر
Iran, Islamic Republic of
10:18 - 1393/09/25
یعنی مردم اینقدر بی عقلن که با یه شعار تصمیم میگیرن فرزند داشته باشن یا نه ؟؟!!! واقعا جای تاسفه که در روز روشن به شعور یک ملت اونهم قشر جوان که همه تحصیلکرده هستند تا این حد توهین میشه ..
United States
10:38 - 1393/09/25
من غلط بکنم ازدواج کنم. فرزندکه بماند
Iran, Islamic Republic of
08:57 - 1393/09/26
یکی باید بگه همین جمعیت کنونی رو شما نان و آب و کار بدین بیشتریش پیشکش.
Iran, Islamic Republic of
09:10 - 1393/09/26
"باید با قوت بیشتری شروع کرد و پیش رفت، تا بتوان گذشته را جبران کرد. "
جالب بود...
Iran, Islamic Republic of
13:15 - 1393/09/26
شما فکر کن یک دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد که نه سربازی رفته و بدون کارت پایان خدمت نمی تونه حتی آبدارچی یه شرکت بشه چگونه می تونه ازدواج کنه که بخواد بچه دار هم بشه اونهم با 28 سال سن!!!
Iran, Islamic Republic of
11:58 - 1393/10/06
من جوان كه نه پول دارم نه كار نه آينده چگونه اين خواسته بر حق را اجابت كنم تازه با اين اوضا احوال خيلي از مردم گرسنه و بي چيزند چه برسد به اينكه چند بچه هم به جمعيت اضافه كنندواقعا كه مردم را به مسخره گرفته اند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج