آخرین وضعیت پرونده‌ «امیر میرزایی‌ حکمتی»
۱۶۱۲۳۸
۲۵ آذر ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۱
۴۷۹۳
علیزاده‌طباطبایی آخرین وضعیت پرونده‌های «امیر میرزایی حکمتی» و «حسین نورانی‌نژاد» را تشریح کرد.
خبرگزاری ایسنا: علیزاده‌طباطبایی آخرین وضعیت پرونده‌های «امیر میرزایی حکمتی» و «حسین نورانی‌نژاد» را تشریح کرد.

سیدمحمود علیزاده‌طباطبایی درباره پرونده «امیر میرزایی حکمتی» اظهار کرد: پیش از این در رابطه با این پرونده درخواست اعاده دادرسی کردیم و امیدوار بودیم که درخواست ما مورد قبول قرار گیرد، اما درخواست اعاده دادرسی ما رد شد.

این وکیل دادگستری افزود: در حال حاضر به دنبال آزادی مشروط و دریافت مرخصی برای موکلم هستم.

بعد از دستگیری امیر میرزایی حکمتی و پخش اعترافات تلویزیونی او خبر محکومیت امیر میرزایی حکمتی به اعدام از سوی شعبه 15 دادگاه انقلاب منتشر شد که ۱۹ دی ماه سال ۱۳۹۰ دفتر سخنگوی قوه قضائیه با تایید این خبر به ایسنا گفت: حکم صادره به وکیل متهم ابلاغ شده است و این حکم قابل اعتراض در دیوان عالی کشور است.

حدود دو ماه بعد حکم اعدام «امیر میرزایی‌حکمتی» که به جاسوسی و همکاری با دولت متخاصم متهم بود، در دیوان عالی کشور نقض و پرونده برای رسیدگی مجدد به شعبه هم‌عرض یعنی شعبه 28 دادگاه انقلاب تهران ارجاع شد.

شعبه 28 دادگاه انقلاب تهران با رسیدگی مجدد به این پرونده «امیر میرزایی حکمتی» را به 10 سال حبس محکوم کرد و این حکم توسط دادگاه تجدیدنظر استان تهران تایید شد.

علیزاده‌طباطبایی که وکالت «حسین نورانی‌نژاد» را نیز بر عهده دارد با اشاره به محکومیت موکلش به 6 سال حبس از سوی شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی گفت: تقاضای تجدیدنظر نسبت به رای صادره از سوی شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی را ارایه دادیم و پرونده موکلم به شعبه 36 دادگاه تجدیدنظر ارسال شد.

وی افزود: در حال حاضر محکومیت موکلم کاهش یافت و یک سال حبس وی قطعی شده است.

بر اساس این گزارش، حسین نورانی‌نژاد از فعالان سیاسی است که در حوادث سال 88 بازداشت شد و مدتی در زندان بسر برد. وی در یک سال اخیر در استرالیا بسر می‌برد و 16 اسفند سال گذشته برای دیدن خانواده‌اش به تهران بازگشت.

نورانی‌نژاد پس از بازگشت به ایران بازداشت شد و اکنون با قرار وثیقه 300 میلیون تومانی آزاد است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج