زمستانه کردن دکوراسیون خانه با این راهکارها
۱۶۲۴۹۷
۰۶ دی ۱۳۹۳ - ۰۷:۴۱
۳۵۲۲۷
دمای هوا کاهش پیدا کرده و وقتش رسیده است که گرما را به خانه بیاوریم. از این راهکارها و ترفندها برای زمستانه کردن خانه و گرما بخشیدن به آن بهره بگیرید.
 
 
 

برترین ها- ترجمه از ساره محمدی: دمای هوا کاهش پیدا کرده و وقت آن رسیده است که گرما را به خانه بازگردانیم. از این راهکار و ترفندها برای زمستانه کردن خانه و گرما بخشیدن به آن بهره بگیرید.

1.    تمرکز بر «قلب» خانه

با کاهش دما و سردتر شدن هوا، چیدمان مبلمان را تغییر دهید. اگر در خانه تان «شومینه» دارید، اشیا و مبلمان را در مقابل و دور تا دور آن بچینید تا نقطه کانونی گرم و دنج ایجاد کنید. بالش و پتوهای اضافه فراموش نشود.

خانه ای گرم در سرمای زمستان.


2.    به کار گرفتن رنگ های شاد

با افزودن و تشدید رنگ های شاد و گرم، از سردی آبی ها کم کنید. بالش و کوسن هایی با طرح و رنگ شاد ترفندی بسیار موثر برای کاستن سردی رنگهای خنثی است. مزیت دیگر رنگ های شاد و روشن آن است که در فصل بهار و تابستان نیز به کارتان خواهد آمد.

خانه ای گرم در سرمای زمستان.


3.    انعکاس نور بیشتر

با کوتاهتر شدن روزها، استفاده از نور طبیعی را دو چندان کنید. نصب آینه ای در فضای خالی دیوار به شما کمک می کند که با انعکاس نور روز، استفاده بیشتری از آن ببرید.

خانه ای گرم در سرمای زمستان.


4.    پوشش پنجره ها

از پرده های ظریف و گیلاسی رنگ پنجره های این آشپزخانه الهام بگیرید و ظرف شستن در هوای سرد زمستانی را برای خود دلپذیرتر کنید.

خانه ای گرم در سرمای زمستان.


5.    فضای نشیمن مطابق مد

لایه لایه پوشاندن نیز (مانند مد و پوشاک زمستانه)، یکی از مهم ترین تکنیک های زمستانه کردن دکوراسیون خانه است. با پوشاندن روکش پارچه ای بر مبل و صندلی، اتاق ناهارخوری را دنج و دلنشین کنید. مزیت دیگری که این تکنیک دارد، قابلیت شستشوی این روکش هاست.

خانه ای گرم در سرمای زمستان.


6.    لایه های پارچه ای

برای زمستانه و دنج کردن فضای اتاق خواب، از لایه های مختلف روتختی و روبالشی، با جنسیت و بافت های مختلف استفاده کنید.

خانه ای گرم در سرمای زمستان.


7.    پشم حیوانات

رنگ قهوه ای سوخته در زمستان فضای گرم و دلپذیری ایجاد می کند. از پوست و پشم (طبیعی یا مصنوعی) حیوانات نیز می توانید برای این مقصود کمک بگیرید. این پشم ها در قالب قالیچه، پادری، روباشی و کوسن و ... به کار می آید.

خانه ای گرم در سرمای زمستان.


8.    سفید، مثل برف

برای به نمایش کشیدن زیبایی زمستان، قسمتی از دکور خانه را به رنگ های سرد زمستانی در آورید. در این تصویر از رنگهای سرد سفید و آبی روشن در پس زمینه دکور، ظرف، کوسن و پرده ها استفاده شده است.

خانه ای گرم در سرمای زمستان.


9.    لطافت و نرمی زیر پاها

درست است که انواع کفپوش و سرامیک ظاهری شیک تر دارد، اما در زمستان برای زیر پاهایتان به پوششی گرم تر احتیاج خواهید داشت. فرش و قالیچه های نرم و پرزدار را در اتاق نشیمن پهن کنید و گرما و بافت را به اصلی ترین محل نشستن خانه بیاورید. برای خاص تر شدن و تاثیر بصری بیشتر می توانید یک قالیچه را روی قالیچه ای دیگر قرار دهید.

خانه ای گرم در سرمای زمستان.


10.    قالیچه های چند لایه

یک شیوه برای دنج تر کردن فضا، قرار دادن قالیچه ای نازکتر و کوچکتر بر روی قالیچه زیرین است. می توانید با متصل کردن موقتی (مثلا با سنجاق) از حرکت و سر خوردن آن بر روی هم جلوگیری کنید. (به شرط آنکه مطمئن شوید آسیبی به فرش تان نمی رساند). 

خانه ای گرم در سرمای زمستان.


11.    بالش و کوسن های زیاد

کوسن و بالش های اضافه به خلق فضای گرم زمستانی کمک خواهد کرد. از طرح های برجسته و درشت و رنگ های شاد استفاده کنید.

خانه ای گرم در سرمای زمستان.


12.    گرم نگه داشتن پنجره ها

با پوشش لایه لایه ای پنجره ها از نفوذ سرما به خانه جلوگیری کنید. پرده های ضخیم و پر از چین، با رنگ های گرم چیزی است که در این فصل سرد به کارتان خواهد آمد.

خانه ای گرم در سرمای زمستان.


13.    فضایی دنج برای مطالعه

سکوی کنار پنجره، یکی از دوست داشتنی ترین فضاهای خانه بخصوص برای استراحت و یا مطالعه است. با کوسن و بالشتک های گرم و نرم و پرزدار، این فضا را زمستانه کنید.

خانه ای گرم در سرمای زمستان.


14.    متمرکزتر شوید

با سردتر شدن هوا ناخودآگاه به سمت شومینه کشیده می شوید. این نقطه کانونی جدید را با نصب آینه ای بزرگ بالای آن «متمرکز تر» کنید.

خانه ای گرم در سرمای زمستان.


15.    خانه ای با عطر زمستان

با وجود آنکه اکسسوری و عناصر تزیینی در دنج کردن فضای خانه به شما کمک می کند، اما ایده آل تر آن است که از این طریق، عطر زمستان را نیز به خانه بیاورید. پیاله ای تزیینی، پر از گل و گیاهان خشک و معطر زمستانی (چوب دارچین، میوه کاج، برگ های همیشه سبز...) علاوه بر جنبه تزیینی، فضای خانه را معطر و زمستانه می کند.

خانه ای گرم در سرمای زمستان.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج