۱۶۴۷۸۳
۱۶ دی ۱۳۹۳ - ۱۳:۳۶
۱۷۳۷۲
هنوز خاطره طنز تاریخی «همكاری سیروان با انریكه ایگلسیاس» را فراموش نكرده‌اید كه سیروان با هوشمندی تمام راه انداخت و اعلام كرد قطعه «Stay Here Tonight» را برای انریكه ریمكیس كرده و به زودی منتشر می‌شود.
برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل - بهمن بابازاده: آنها همیشه خبر سازند. نزدیك آلبوم‌شان هم كه می‌شود دیگر خیلی خوب بلدند چطور آب را گل‌آلود كنند و ماهی‌های‌شان را بگیرند. هنوز خاطره طنز تاریخی «همكاری سیروان با انریكه ایگلسیاس» را فراموش نكرده‌اید كه سیروان با هوشمندی تمام راه انداخت و اعلام كرد قطعه «Stay Here Tonight» را برای انریكه ریمكیس كرده و به زودی منتشر می‌شود. هوشمندی یك خبرنگار موسیقی باعث شد «سیروان» از دروغ كله گنده‌ای كه گفته بود پشیمان شود و همیشه در تمام مصاحبه‌هایش وقتی درمورد این موضوع از او پرسیده می‌شود، فقط یك جمله را به سوال‌كننده بگوید: «لطفا سوال بعدی!».

همین باعث شد كه دوستداران موسیقی نسبت به فعالیت‌های هنری برادران خسروی حساس شوند و به مرور و در مقاطع مختلف خیلی‌ها توانستند مچ سیروان و زانیار را در مهم‌ترین مقاطع بگیرند. در هفته‌های گذشته باز هم این دو برادر دسته گل‌هایی جدید آب دادند و همین باعث شد در پرونده‌ای كوچك تمام دسته‌گل‌های تاریخی این دو برادر را مرور كنیم.

حاشیه‌های جدید موسیقی ایران و جنجال‌های همیشگی برادران خسروی

حاشیه‌ها از کجا شروع شد؟

۲۴ مهر سال ۹۱ بزرگ‌ترین خبر تاریخ موسیقی ایران را در رسانه‌ها منتشر شد:

 «همكاری سیروان خسروی و انریكه ایگلسیاس (ستاره اسپانیایی موسیقی جهان) در قطعه Stay Here Tonight». انتشار این خبر به قدری سر و صدا كرد كه حتی خبرگزاری‌های رسمی كشور هم آن را بازتاب دادند. خبری كه خود سیروان آن را روی صفحه شخصی‌اش منتشر كرد و سپس در یك گفت‌وگوی رسمی با سایت «موسیقی ما» ازهمكاری خودش و زانیار با این خواننده جهانی خبر داد: كار روی قطعه «Stay Here Tonight از حدود دو ماه پیش آغاز شد و تقریباً دو-سه هفته پیش به اتمام رسید. از ابتدا تصمیم داشتیم كه تنها به شرط دریافت تایید از سوی تیم مدیریتی انریكه، این قطعه را رسما منتشر كنیم. به همین دلیل منتظر تایید ماندیم و حال كه این اتفاق افتاده، آن را منتشر خواهیم كرد.

حاشیه‌های جدید موسیقی ایران و جنجال‌های همیشگی برادران خسروی

این قطعه در Fan  Club های او نیز منتشر خواهد شد. انتخاب انریكه به این دلیل بود كه او به دلیل آثار زیبایش، در سراسر دنیا محبوبیت بالایی داشته و به ویژه در ایران طرفداران بسیار زیادی دارد، همچنین امكان برقراری ارتباط با او برایم وجود داشت. قطعه «Stay Here Tonight» را نیز به این دلیل انتخاب كردم كه احساس می‌كردم باوجود پتانسیل بالای ملودی‌اش، در مقایسه با سایر كارهای انریكه كمتر مورد توجه قرار گرفته است. از طرفی می‌خواستم قطعه‌ای باشد كه جای كار داشته باشد و بتوان روی آن مانور داد و در واقع یك كار جدید و خوب ارائه كرد، نه یك ریمیكس معمولی و تكراری... . برادرم «زانیار» در تنظیم این قطعه خیلی به من كمك كرد و از ایده‌هایش استفاده كردم. همچنین «نیما رمضان» در این اثر به نوازندگی گیتار پرداخته است .

ماه‌ها از انتشار این خبر گذشته ولی به مرور معلوم شد كه اصلا همكاری نبوده و همه این جار و جنجال‌ها صرفا یكجور بازار گرمی برای انتشار آلبوم جدید این خواننده «جاده رویا‌ها» بوده است. این اتفاق آغازی بود برای لو رفتن بسیاری از سوتی‌های این دو برادر.كاور نكنی، مُردی!

حاشیه‌های جدید موسیقی ایران و جنجال‌های همیشگی برادران خسروی

همین الان دست به كار شوید و چند كلید واژه را در گوگل بزنید و كمی «سرچ» كنید: «سیروان، زانیار، كاور پوسترهای آلبوم جاده رویا‌ها، عمرو دیاب و. . .». خیال‌تان را راحت كنم، به هیچ نتیجه‌ای نخواهید رسید. همه پست‌ها به طرز شگفت‌انگیزی محو شده‌اند و دیگر هیچ ردی از سوتی‌های وحشتناك «سیروان» در اینترنت باقی نمانده. تعجبی هم ندارد. چه کسی دوست دارد چنین خبری به‌همراه کامنت‌هایش در فضای مجازی باقی بماند و مرجعی همیشگی برای تاریخ نگاری موسیقی ایران باشد؟قصه از كجا شروع شد؟

آلبوم «جاده رویا‌ها» تازه منتشر شده بود و خیلی شیك و مجلسی، در ویترین فروشگاه‌های موسیقی جا خوش كرده بود. پوستر این آلبوم در همه فروشگاه‌های شهر دیده می‌شد و خیلی‌ها در حال كف و سوت برای طراح این پوستر بودند كه به یك باره انتشار تصویری در فضای مجازی نشان داد كه همه شش عكس استفاده شده در كاور‌های این آلبوم، یك سرقت هنری مو به مو و كپی‌برداری تابلو از آلبوم «عمرو دیاب» است. 

همان‌طور كه در تصاویر مشاهده می‌كنید،(عکس‌های بالای صفحه قبل) كاور‌ها به قدری حرفه‌ای و ریز به ریز و با حفظ جزئیات الگو‌برداری شده كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد كه این طرح یك سرقت هنری تمام عیار باشد. به مرور كار به جاهایی باریك كشده شد و حمله هواداران سیروان به طراح آلبوم شروع شد كه معتقد بودند به شعورشان توهین شده است. به مرور كاور‌های دیگری هم از سیروان لو رفت كه همین اتفاق برای‌شان افتاده و مو به مو از آثار چهره‌های جهانی الگو‌برداری شده بود.

حاشیه‌های جدید موسیقی ایران و جنجال‌های همیشگی برادران خسرویموجی كه اوج گرفت. . .

این پایان بازی نبود و موضوع از «دزدی بودن پوستر‌های آلبوم» هم بالا‌تر رفت. برخی سایت‌های دانلود با انتشار قطعاتی از بزرگان موسیقی جهان و مقایسه این آثار با برخی قطعات برادران خسروی افشا كردند كه سیروان در ملودی‌سازی و تنظیم هم چقدر خوب بلد است آثار بزرگان جهان را «كاور» كند. او همچنین به الگوی خود «انریكه» وفادار مانده و در بسیاری از آثارش ردی از آثار این خواننده و سلبریتی بزرگ جهانی به چشم می‌آید. او‌‌ همان‌طور كه در برابر خبر همكاری‌اش با «انریكه» سكوت كرده بود و حواشی ایجاد شده در رسانه‌ها  را بی‌جواب گذاشت، این بار نیز در قبال افشاگری سایت‌های دانلود سكوت اختیار كرد تا این موضوع به‌شدت در فضای مجازی بپیچد.زانیار در راه سیروان

نزدیكان به آنها اعتقاد دارند كه سیروان به طرز شگفت‌انگیزی تحت تاثیر زانیار است و به قول معروف به‌شدت از او حساب می‌برد. چند هفته پیش قطعه «هی‌تو» با صدای «زانیار» منتشر شد و باز هم درفضای مجازی كمپین «كاور یاب» موفق شد با كشف قطعه‌ای كه زانیار این اثر را از روی آن ساخته، درد سرهای جدید  را برای «خسروی»ها به پا كند. «Seeya» اثری از «5Deadmau» این بار مورد استفاده و در واقع «سوءاستفاده» برادران خسروی قرار گرفته بود و باعث شد سیل انتقادات به سمت آنها روانه شود. طبق روال گذشته سكوت مطلق تنها واكنش این دو چهره به همه هجمه‌ها و حمله‌ها بود و همین سكوت علامت سوال‌ها را بیشتر و بیشتر كرده است.

حاشیه‌های جدید موسیقی ایران و جنجال‌های همیشگی برادران خسرویآخرین سكانس

 «خاطرات تو» آخرین قطعه‌ای است كه دو، سه هفته قبل با صدای «سیروان» منتشر شده است. او این بار هم نتوانسته جلوی علاقه بیش از اندازه خود را به قطعه معروف و جهانی «impasible» بگیرد؛ قطعه‌ای كه كم‌سواد‌ترین علاقه‌مند بازار موسیقی هم آن را شنیده و بی‌برو برگرد می‌تواند در‌‌ همان دور اول گوش كردن به این قطعه متوجه شباهت واضح و غیرقابل انكار اثر جدید سیروان با این اثر شود. ماجرا زمانی جالب می‌شود كه این دو برادر روی پوستر‌های آثارشان هم هیچ نامی از خالقان واقعی آثار مورد استفاده‌شان نمی‌زنند و شش دانگ قطعات را هم به نام خود می‌زنند تا شدت حمله‌ها به آنها بیشتر و بیشتر شود. 

«خاطرات تو» هم از این حمله‌ها جان سالم به درنبرده و روشی كه این دو برادر در پیش گرفته‌اند همین طور ادامه دارد و نبود قانون كپی‌رایت باعث شده این قبیل اتفاقات همین طور بیشتر و بیشتر شوند. این خلأ قانونی است كه دست هنرمندان داخلی را برای استفاده و انتشار آثاری این چنینی آزاد گذاشته و به مرور با رو شدن دست‌شان، مخاطبگریزی شدیدی را به سمت آنها شاهد هستیم. این موضوع در فروش پایین بلیت كنسرت این دو خواننده كاملا مشهود بود است.

آغاز جام جهانی فوتبال برزیل و هیاهوی این بازی‌ها به دنیای موسیقی هم كشیده شده بود و باعث شد خواننده‌های پاپ دست به كار شوند و آثاری را برای تیم ملی فوتبال ایران بخوانند. «احسان خواجه امیری» به عنوان خواننده رسمی ترانه تیم ملی ایران معرفی شد و قطعه‌ای كه برای این بازی‌ها ساخته بود، در فضای مجازی منتشر شد.

حاشیه‌های جدید موسیقی ایران و جنجال‌های همیشگی برادران خسروی

این قطعه كه «دروازه‌های دنیا» نام داشت بازتاب‌ها و واكنش‌های فراوانی را در فضای مجازی به وجود آورد و سر و صداهای زیادی به‌پا کرد. اما صدا و سیما پخش این قطعه را در رسانه ملی ممنوع كرد و به مرور قطعه‌ای با صدای «سیروان خسروی» در برنامه ۹۰ و سپس در بقیه برنامه‌های ورزشی روی آنتن رفت. این قطعه «هفتاد میلیون ستاره» نام داشت كه سیروان خسروی با همراهی برادرش، زانیار آن را ساخته بود و پخش چند باره این قطعه در تلویزیون باعث شد بار‌ها شنیده شود و به گوش مخاطبان برسد.

اما فاجعه زمانی اتفاق افتاد كه مشخص شد سیروان باز هم شیطنت کرده و این قطعه را از روی قطعه سركاستی «انریكه» كاور كرده و به محض انتشار این موضوع سیروان از دسترس خارج شد و پخش آن قطعه نیز از شبكه‌های سیما ممنوع اعلام شد. Escape عنوان قطعه‌ای بود كه سیروان «هفتاد ستاره» را از روی آن كپی كرده و با كلام ایرانی منتشر كرده بود تا باز هم القابی چون «سلطان كاور» و «نابغه كپی‌كاری» به سمت او روانه شود.
انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:46 - 1393/10/16
ولی باز هم دوست داشتنی هستند و کاراشون از خیلی ها بهتره
پاسخ ها
حدیث
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۶
بله مخصوصا زانیار
Iran, Islamic Republic of
14:24 - 1393/10/16
واقعا كه خيلي مطلبه مسخره اي بود چرا تا يك نفر كارش مي گيريه و طرفدار پيدا مي كنه مي خواين خرابش كنيد اصلا كپي هم كه كرده باشه بازم كاراشون از خيلي ها بهتره و سبكشون متفاوته
Iran, Islamic Republic of
15:05 - 1393/10/16
سیروان و زانیار واقعا هنرمندان هستند اینقدر حسود نباشین ووو چرا نمی توانید پیشرفت بقیه ادم رو ببینید....اینقدر الکی حاشیه سازی نکنید
United States
15:58 - 1393/10/16
بعد می گید چرا هنرمندان خراب می شوند یا از این مملکت میرن
خب بردار من این کارها جز متد موسیقی هست
حاشیه نباشه آلبوم فروش نمیکنه
آهنگسازی سیروان حرف نداره
اگه اینجور باشه که نصف بیشتر خواننده های ایرانی نباید بخونند...
لطفا سردبیر مجله زندگی ایده آل کمی تغییر موضع بدهد
Iran, Islamic Republic of
20:03 - 1393/10/16
هر دوتاشون محشرن مخصوصا سیروان
Iran, Islamic Republic of
17:15 - 1393/10/21
نه والا من گوش دادم اصلا شبیه نبود
Iran, Islamic Republic of
13:39 - 1393/12/13
واقعا مقایسه آهنگ هی تو زانیار با seeya خنده دار بود، ربطی به هم نداشتند ولی اگه هم زانیار از این آهنگ ایده گرفته باشه آهنگ زانیار خیلی جذاب تره و این نشون میده که این دو برادر چقدر تو کارشون موفقن.
Iran, Islamic Republic of
20:54 - 1394/05/25
کم مونده بود فحش خواهر مادر بده بشون مجله ایده ال .اخه این همه نفرت از کجاشون دراومد یهو .حالا نیس همه خواننده ها کاراشون رو اسلوبه .اصلا اهگ هفتاد میلیون ستاره شبیه اهنگ scape انریکه نیس .هرکی تو این کشور کارش میگیره میخوان بکوبنش
Iran, Islamic Republic of
17:04 - 1394/09/17
یعنی فقط مونده بود بگین سیروان دزده و زانیار قاتل...
حالا که چی؟؟
مصلا خواستین چیو ثابت کنین ؟؟
باشه بابا همه بدن شما خوبین فقط .....
کل تیتر هاتون که درباره ی این دو تا داداشه وضعش همینه کلا جبهه گرفتین علیه شون ......
چه وضعشه جمع کنید باباااااااا اه
Iran, Islamic Republic of
10:38 - 1394/11/03
حالا برفرض مثال برادران خسروي كپي كاران ماهري باشن! ماشالا هزار ماشالا دم شماها هم گرم چرت و پرت نويسان قهاري هستيد
Iran, Islamic Republic of
20:24 - 1394/11/05
واقعا فکر کردین کسی به حرفاتون توجه میکنه به نظر من سیروان و زانیار عالین . اصلا هم کپی کاری نمیکنن الکی از خودتون حرف در نیارین . همه سیروان و زانیار رو دوست دارن.
Iran, Islamic Republic of
13:42 - 1394/11/10
اون کاور مال فیلم جیمز بانده نه اون خواننده عرب :|
اون کار هم توسط یکی از طرفدارای اون خواننده عرب مونتاژ شده
سیروان هم فکر نمیکنم با اون حساسیتی که داره بخواد کپی کنه از روی کسی
Iran, Islamic Republic of
20:01 - 1395/01/24
پاک کنید این مطلبو آبروریزی واسه خودتونه اه اه
Iran, Islamic Republic of
21:20 - 1395/02/05
خوب که چی الان که اینا رو نوشتی دلت خنک شد مثلاااااا؟ واقعا خنده داره تا یکی کارش بالا میگیره بهش هجوم میبریبن شک ندارم تو حمله به اهنگی که از هلند پخش شد شما سردسته شون بودین خجالت اوره واقعااااا ایرانی هاااایی از قبیل شما ابروی کل ایرانو بردن با حمله کردن به پیج مسی شکیرا و بقیه فقط خودتون میخره میکنین بردار من اه
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1395/10/08
خیلی چرت و پرت نوشتی.خیلی مزخرف گفتی.مرسی اَ اَ اَ ه
Iran, Islamic Republic of
15:33 - 1395/12/11
هردو داداش عالی میخونن هرکی ام که میگه نه مشکل از خودشه خخخ
France
06:23 - 1396/04/13
همین کسایی که از برادران حمایت کردن اگه کسی ایده شونو بدزده یا این اتفاق برا خودشون بیوفته ..... طرفداری بیخود برا چی میکنید به این کار میگن سرقت اثار هنری و رعایت نکردن کپی رایت ، شاید همه کاراشون کاور نباشه ولی همین که میان اثر کسی دیگه رو بنام خودشون معرفی میکنن ینی دزدی حالا اسم هنریه دزدی سرقت هنری . واسه کسی که داره تو این سطح موزیک میسازه زشته فرقی نمیکنه مثل سیروان زیادن ، قبل از نظر دادن لطفا موسیقیو بفهمید که با 7 تا نت میشه هزاران هزار ملودی ساخت نه از ملودی اماده که به گوش میشینه استفاده کرد . مرسی از مطلب خوبتون . در ضمن منم یکی از طرفداران این برادران هستم اما نه تعصبی بلکه کار خوب و موزیک اورجینال در حد جهانی که بتونه ایرانو بیشتر در سطح جهانی معرفی کنه . ممنون
Iran, Islamic Republic of
10:16 - 1397/03/30
نمیدونم، این روزا آدم ها همیشه میخوان همدیگه رو بکوبونن:| وقتی هر کسی ب هر سطحی میرسه رو میخوان پایین بیارن، منم درکشون میکنم چون ب هر حال حسودیشون میشه
Iran, Islamic Republic of
17:12 - 1397/07/08
باور کنین هر جور نگاه میکنم چه اهنگ خاطرات تو و اهنگ زانیار هیچ ربطی به اون اهنگایی که میگفتین کاور شدن نداره ... چون گیتاری که زده میشه همون ریتمو داره یعنی ۴/۴ و گام اهنگ تقریبا یکیه دلیل نمیشه کاور شده باشه ... از این به خواستید مطلبی رو منشر کنید لطفا یکم اطلاعاتتونو بالا ببرید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج