عکس: حیوانات برگزیده سال 2015
۱۶۸۳۹۷
۲۱ دی ۱۳۹۳ - ۱۵:۲۱
۱۵۱۵۶ 
همه‌ساله سازمان‌های حمایت حیوانات در آلمان طی مراسمی جانورانی را انتخاب می‌کنند که نسل‌شان با انقراض روبروست و به حمایتی ویژه نیاز دارند. فهرست حیوانات برگزیده سال ۲۰۱۵ در یک گالری عکس.
 
 
 
 
  برترین ها: به گزارش دویچه وله؛ همه‌ساله سازمان‌های حمایت حیوانات در آلمان طی مراسمی جانورانی را انتخاب می‌کنند که نسل‌شان با انقراض روبروست و به حمایتی ویژه نیاز دارند. فهرست حیوانات برگزیده سال ۲۰۱۵ در یک گالری عکس.

سنجاقک زردبال

حیوانات برگزیده سال ۲۰۱۵

 سنجاقک زردبال در فهرست گونه‌های در خطر انقراض قرار گرفته است. دلیل این امر نیز از میان رفتن تدریجی تالاب‌ها در آلمان ذکر شده است. مشخصه این سنجاقک‌ها لکه‌های زردرنگ بر روی بال‌های آن‌هاست.


خرگوش صحرایی وحشی

حیوانات برگزیده سال ۲۰۱۵

"انجمن حامیان حیوانات وحشی در آلمان" خرگوش صحرایی وحشی را در فهرست حیواناتی قرار داده که نسل‌شان در این کشور با انقراض روبروست. مکان زندگی این خرگوش‌ها به خاطر توسعه استفاده فشرده از زمین‌های کشاورزی بسیار محدود شده است. جثه خرگوش صحرایی وحشی بزرگ‌تر از خرگوش‌های اهلی است و انتهای گوش‌های بلندش گرد و سیاه رنگ است.


آزادماهی رود دانوب

حیوانات برگزیده سال ۲۰۱۵

آزادماهی رود دانوب به خانواده آزادماهیان (Salmonidae) تعلق دارد. توزیع طبیعی این نوع ماهی در آلمان تنها به حوضه آبریز دانوب محدود می‌شود. در دهه‌های اخیر از جمله در پی ساخت و سازها در حوضه آبریز دانوب امکان تخم‌ریزی مطمئن آزادماهی به شدت محدود شده است. بی سبب نیست که این ماهی در بخش‌های وسیعی از دانوب ناپدید شده است.


زیبای پرنده

حیوانات برگزیده سال ۲۰۱۵

هیئت داورانی که انتخاب حشره سال ۲۰۱۵ را به عهده داشت، سرانجام این نوع پروانه را انتخاب کرد. بال‌های نقره‌ای مایل به آبیِ این پروانه زیبایی خیره‌کننده‌ای دارند. جنس مذکر این نوع پروانه (تصویر) رنگ‌های متنوعی دارد. این نوع پروانه در همزیستی با مورچه‌ها زندگی می‌کند. کرم ابریشم با ترشح ماده‌ای شیرین غذای مورچه‌ها را تامین می‌کند و مورچه‌ها نیز در ازای این خدمت، دشمنان کرم ابریشم را دور می‌کنند.


زره‌پوشِ درخطر

حیوانات برگزیده سال ۲۰۱۵

لاک‌پشت برکه‌های اروپا به عنوان خزنده سال ۲۰۱۵ انتخاب شده است. زندگی این خزندگان خون‌سرد که لکه‌های زردی بر لاک استخوانی پشت خود دارند، در آلمان تنها به ایالت براندنبورگ محدود شده است. شکار و فروش این لاک‌پشت‌ها و همچنین تغییرات جدی در زیستگاه‌شان این تنها لاک‌پشتان اروپای مرکزی را با خطر انقراض روبرو کرده است.


پروانه سال ۲۰۱۵

حیوانات برگزیده سال ۲۰۱۵

پروانه سال ۲۰۱۵ نوعی پروانه‌ است که وسط بال‌هایش سرخ رنگ است. رنگ قرمز بال‌ها تنها به هنگام احساس خطر و وقتی بال‌ها کاملا بازمی‌شوند، دیده می‌شود. این نوع پرنده نیز میتواند به زودی در فهرست حیوانات در خطر انقراض قرار گیرد. کرم‌های این پروانه از برگ درختانی تغذیه می‌کنند که به شدت کمیاب شده‌اند.


برنده خجالتی

حیوانات برگزیده سال ۲۰۱۵

باز به عنوان پرنده سال ۲۰۱۵ انتخاب شده است. این پرنده شکاری دیگر به ندرت در آسمان‌ها دیده می‌شود. گاهی چرخ زدن‌های او در آسمان به هنگام شکار نظرها را به خود جلب می‌کند. انتخاب این پرنده از آن جهت بود که انسان‌ها به شدت در پی شکار باز هستند. این امر در حالی است که شکار باز از دهه ۱۹۷۰ در آلمان ممنوع اعلام شده است.


حلزون

حیوانات برگزیده سال ۲۰۱۵

این نوع حلزون یکی از رده‌های جانوری از شاخه نرم‌تنان است و چون پرنده سال ۲۰۱۵ کم‌تر دیده می‌شود. نسل این حیوان نیز در خطر انقراض قرار دارد. این حلزون خاک‌زی در سوراخ‌هایی در کوه‌ها، جنگل‌ها و دیگر مناطق طبیعی زندگی می‌کند. این حیوان به مکانی مطمئن برای زندگی احتیاج دارد که دور از سرمای شدید باشد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:02 - 1393/10/22
و یوز ایرانی..
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج