فیلم: قلبی بزرگ در اندام کوچک
۱۶۸۷۸۰
۲۲ دی ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۴
۱۰۶۲۸
«گاهی مردم مرا به گریه می اندازند، آن ها به من اشاره می کنند و می گویند این طفل را ببین...حال آنکه من طفل نیستم.» این ها جملات یک معلول است.

مجله اینترنتی برترین هابرترین ها: «گاهی مردم مرا به گریه می‌اندازند، آن‌ها به من اشاره می‌کنند و می‌گویند این طفل را ببین...حال آنکه من طفل نیستم.» این‌ها جملات یک معلول است.

انسان‌ها تن‌های متفاوتی دارند. در طول تاریخ، تفاوت‌های بدنی زمینه‌هایی برای تحقیر و سرکوب بوده است؛ پدیده‌ای زیست‌شناختی وجود دارد تحت نام «دوارفیسم» که باعث کوتاه شدن قد انسان می‌شود به‌طوری که قد کسانی که دوارفیسم دارند، معمولا کوتاه‌تر از ۱۴۷ سانتی‌متر است. متاسفانه در زبان روزمره واژه‌های نامناسبی مانند «کوتوله» در زبان فارسی یا "Midget” در زبان انگلیسی برای توصیف این افراد استفاده می‌شود که توهین‌آمیز است. برای دوارفیسم می‌توان از «معلولیت رشد قد»، «اختلال قد»، «کوچک‌تنی» استفاده کرد و این افراد را با واژه‌های مانند «کوچک‌تن»، «افراد دارای معلولیت قدی» و یا «آدم‌های کوتاه قد» توصیف کرد.

ویدیوی زیر نشان می‌دهد که یک کودک شش‌ساله با آینده جسمی‌اش به عنوان یک کوچک‌تن آشنا شده و کنار آمده است و در این اندام کوچک قلبی بزرگ دارد و در جستجوی خوشبختی است؛ او موسیقی می‌نوازد، تفریح دوست دارد، راه رفتن و ورزش می‌خواهد، دوست دارد برقصد و نگاه بسیار روشنی به زندگی دارد و بسیار شیرین زبان است. او که شش سال دارد هم قد برادر یک ساله‌اش است و می‌گوید چون کوچک‌تن هستم مردم فکر می‌کنند ما دوقلو هستیم.
برای مشاهده ویدئو در گجت های اندرویدی و دانلود ویدئو بر روی PC بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

فیلم: عجیب ترین پنالتی دنیا

در صورت بروز مشکل در دانلود ویدئو بر روی دکمه کلیک راست کرده و گزینه Save Link as و یا Save target as را انتخاب کنید.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج