نرخ نان‌های آزادپز شنبه اعلام می‌شود
۱۶۹۳۰۳
۲۳ دی ۱۳۹۳ - ۲۲:۳۷
۸۷۴۱
معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری تهران، گفت: کارگروه استانداری، تفاوت قیمت نان ‌های آزادپز را شنبه آینده مشخص خواهد کرد.
خبرگزاری مهر: نعمت الله ترکی با اشاره به الزام 20 درصد از نانوایان سنتی و صنعتی به پخت و عرضه نان به قیمت آزادپز، اظهارداشت: شنبه آینده کارگروه متشکل از اتحادیه نانوایان و دست اندرکاران تهیه و عرضه نان در استانداری برگزار خواهد شد و قیمت نهایی اینگونه نان ها مشخص و اعلام می شود.

وی با اشاره به اینکه در استان تهران حدود 8800 نانوایی فعال هستند که 50 درصد این تعداد در شهر تهران قرار دارد، افزود: هدف از اجرای طرح آزادپزی نان، ارتقای کیفیت نان است.

ترکی گفت: امسال کیفیت گندم و آرد بسیار مناسب است طوری که کیفیت 99 درصد گندم و آردها در حد ایده آل است و همین مسئله باعث افزایش کیفیت نان خواهد شد.

معاون استاندار تهران با اعلام اینکه در حال حاضر حدود 7 درصد از نانوایان تهران شروع به آزادپزی کرده اند، ادامه داد: در این طرح استانداری ناظر است و همان گونه که نرخ فعلی گندم و آرد و نان در مناطق مختلف تهران متفاوت است نرخ عرضه آزادپزها هم متفاوت خواهد بود.

ماه گذشته ترکی با استناد به مصوبه ابلاغی دولت، افزایش نرخ نان در شهر تهران و شمیرانات را میانگین 33 درصد و در شهرستانهای استان تهران 29 درصد اعلام کرد.

نان سنگک با وزن چانه 650 گرم به قیمت 800 تومان، نان بربری با وزن چانه 600 گرم به قیمت 700 تومان، تافتون با چانه 260 گرمی، 400 تومان و لواش با چانه 165 گرمی به قیمت 220 تومان عرضه می شود.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج