دکوراسیون خانه‌تان را رنگی کنید!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
سمپاشی امحا_1
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
کتاب لند_3
سمپاشی امحا_3
کتاب لند_4
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۷۰۰۷۵
۱۲ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۹
۴۷۳۸۷
به كارگیری رنگ در طراحی دکوراسیون فضاهای مختلف خانه گاهی شما را با چالش‌های مختلفی روبه‌رو می‌كند و از استفاده از رنگ‌های مختلف نگران می‌شوید و می‌ترسید كه شاید نتیجه نهایی خوب از آب درنیاید.
چیدانه: به كارگیری رنگ در طراحی دکوراسیون فضاهای مختلف خانه گاهی شما را با چالش‌های مختلفی روبه‌رو می‌كند و از استفاده از رنگ‌های مختلف نگران می‌شوید و می‌ترسید كه شاید نتیجه نهایی خوب از آب درنیاید. همه به خوبی می‌دانند كه رنگ‌ها فضای خانه را زیباتر می‌كنند و می‌توانند از نظر بصری تاثیر زیادی بر روی حس و حال كلی خانه بگذارند.

7 راه حل برای این‌كه بر ترس خود از رنگ‌ها غلبه كنید!

در این مطلب هفت راه را به شما نشان دهیم كه از طریق آن‌ها بتوانید به فضاهای مختلف خانه خود رنگ اضافه كنید و بر ترس خود غلبه كنید. فرقی نمی‌كند كه بخواهید از رنگ نارنجی در فضای ورودی خانه استفاده كنید یا از رنگ آبی در حمام، بهترین و كارآمدترین نكته‌ها در استفاده از رنگ را با شما در میان می‌گذاریم.

1.  از مقادیر اندك شروع كنید

اگر از استفاده از رنگ‌های پررنگ و برجسته هراس دارید، سعی كنید در ابتدای كار از كوچك‌ترین فضای خانه خود كار را شروع كنید. این حمام كوچك اما بشاش در خانه‌ای در نیوجرسی قرار دارد و در آن به زیبایی از رنگ استفاده شده است. طراح این خانه مونا راس برمن (Mona Ross Berman) می‌گوید: «سرویس بهداشتی و حمام فضاهایی از خانه هستند كه می‌توان با شهامت بیش‌تری در آن‌ها رنگ اضافه كرد. ما در این فضا از كاشی‌هایی با اشكال هندسی خاص به رنگ آبی دریایی روشن استفاده كردیم تا حس و حالی خاص و متفاوت به این فضا بدهیم.»
 
7 راه حل برای این‌كه بر ترس خود از رنگ‌ها غلبه كنید!

2.  رنگ‌های گرم را در كنار رنگ‌های سرد به كار ببرید

از آن‌جایی كه رنگ نارنجی ذاتا رنگ تند و توجه برانگیزی است، طراح در فضای ورودی خانه در كنار این رنگ از رنگ آبی استفاده كرده تا اثر رنگ نارنجی تعدیل شود. طراح این خانه می‌گوید: «رنگ نارنجی واقعا رنگ جذاب و نیروبخشی است. این رنگ نسخه جوان‌تر و سرزنده‌تر رنگ قرمز است و انتخاب خوبی برای فضای ورودی خانه به حساب می‌آید. اما برای این‌كه این رنگ بیش از حد بر فضا مسلط نشود و تعادل آن را از بین ببرد، در كنار آن از رنگ آبی استفاده كردم تا یك نوع تعادل بصری در این قسمت از خانه به وجود بیاید.»
 
7 راه حل برای این‌كه بر ترس خود از رنگ‌ها غلبه كنید!

3.   از سطوح براق و سطوح مات در كنار هم استفاده كنید

خانه‌ای كه در عكس بالا می‌بینید در بورلی هیلز واقع شده است و طراح آن، جین دی مری (Jean de Merry)، در اتاق نشیمن از صندلی‌هایی كه دارای روكش‌های ابریشمی هستند استفاده كرده است. او می‌گوید:‌ «پارچه ابریشم اگر در كنار رنگی دیگر قرار گیرد آن را غنی و جذاب می‌كند. به همین دلیل اگر از یك رنگ براق استفاده می‌كنید حتما در كنار آن یك رنگ مات را به كار ببرید تا تعادل بصری در فضا حفظ شود.» همان طور كه می‌بینید این اتفاق به زیبایی در اتاق نشیمن بالا افتاده است.

 
7 راه حل برای این‌كه بر ترس خود از رنگ‌ها غلبه كنید!

4.  حتما نباید از رنگ‌های مشابه استفاده كرد

این آشپزخانه در خانه‌ای در میسوری قرار دارد و طراح داخلی آن، رودا برلی پین (Rhoda Burley Payne) است. مشتری او برای آشپزخانه یك اجاق گاز به رنگ پسته‌ای انتخاب كرده است. مشتری نمی‌دانست كابینت‌ها را به چه رنگی دربیاورد به همین دلیل پین تصمیم گرفت از رنگی مشابه با رنگ اجاق گاز در كابینت‌ها استفاده كند. او می‌گوید: «ما برای كابینت‌ها از رنگ سبز استفاده كردیم كه با رنگ پسته‌ای به خوبی تركیب می‌شود اما با آن هماهنگ نیست.» تفاوت‌های ظریف در رنگ‌ها باعث ایجاد یك پالت رنگی خاص و متفاوت می‌شود. همان طور كه در عكس بالا مشاهده می‌كنید در این آشپزخانه از رنگ‌های یكدست استفاده نشده است اما نتیجه نهایی كار یك فضای زیبا و دیدنی است كه هر كدام از رنگ‌ها به چشم می‌آیند و در فضا می‌درخشند.
 
7 راه حل برای این‌كه بر ترس خود از رنگ‌ها غلبه كنید!

5.  از رنگ صورتی غافل نشوید

این خانه در Capitol Hill قرار دارد و طراح آن، باری دیسكون (Barry Dixon) برای طراحی آن از پالت رنگی صورتی و قهوه‌ای استفاده كرده است. او می‌گوید: «این پالت رنگی هم مردانه است و هم زنانه و این دو رنگ در كنار هم تركیب فوق‌العاده زیبایی را ایجاد می‌كنند.» طراح از رنگ قهوه‌ای تیره در این فضا استفاده كرده است تا اثر رنگ صورتی تعدیل شود و در نهایت فضا از نظر بصری یكدست و یكپارچه شود. این ایده در انتخاب وسایل نیز به خوبی رعایت شده است.

 
7 راه حل برای این‌كه بر ترس خود از رنگ‌ها غلبه كنید!

6.  یك رنگ مشخص را انتخاب كنید، اما از تنالیته‌های مختلف آن استفاده كنید

طراح این حمام، دی‌دی آلن (DD Allen) برای خلق حمامی خاص و متفاوت در خانه‌ای كه در Long Island واقع شده است، از پالت رنگی آبی استفاده كرده است اما نه فقط از یك سایه رنگی مشخص، او از تنالیته‌های مختلف رنگ آبی در طراحی این حمام استفاده كرده تا كلیت فضا هم یكدست باشد و هم بیش از حد یكنواخت و خسته‌كننده نشود. همان طور كه در عكس بالا مشاهده می‌كنید در قسمت‌های مختلف این حمام از تنالیته‌های مختلف رنگ آبی استفاده شده است و به این فضا حس و حالی آرام بخشیده است.

 
7 راه حل برای این‌كه بر ترس خود از رنگ‌ها غلبه كنید!

7.  به یك پالت رنگی خنثی كنتراست اضافه كنید

این خانه در آلاباما قرار دارد و طراح آن، بتسی براون (Betsy Brown) برای این‌كه اتاق خواب اصلی آن را پویاتر طراحی كند، از روتختی‌هایی به رنگ سفید روشن و آباژوری به رنگ سفید خالص استفاده كرده است. او می‌گوید: «این اتاق خواب دارای رنگ‌های بژ و كرم زیادی بود، به همین دلیل من از رنگ سفید استفاده كردم تا یكنواختی این اتاق خواب از بین برود.» همان طور كه در عكس بالا مشاهده می‌كنید پالت رنگی این اتاق خواب حس و حالی آرامش‌بخش كه بسیار مناسب چنین فضایی است به آن اضافه كرده است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان