مسابقه برای مرگ «ملک عبدالله»!
۱۷۴۰۳۸
۰۹ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۲
۱۶۲۵۴
دانشگاه دفاع ملی آمریکا مسابقه مقاله نویسی برای بزرگداشت و تکریم پادشاه فقید عربستان تدارک دیده است!
مجله مهر: دانشگاه دفاع ملی آمریکا مسابقه مقاله نویسی برای بزرگداشت و تکریم پادشاه فقید عربستان تدارک دیده است!

هرچند که در ظاهر به بهانه عدم رعایت حقوق بشر در عربستان، امریکایی ها انتقاداتی را علیه دولت عربستان مطرح می کردند، اما مرگ پادشاه عربستان نشان داد که پاشاه سابق عربستان تا چه اندازه برای مقامات امریکایی عزیز بوده است.

‫دمپسی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا مسابقه مقاله نویسی برای بزرگداشت ملک عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه سابق عربستان سعودی برگزار می کند.

این مسابقه به میزبانی دانشگاه دفاع ملی امریکا برگزار می شود.

گفتنی است خریدهای گران قیمت ملک عبدلله از امریکا یا به تعبیر امریکایی ها «نوسازی تجهیزات نظامی عربستان» یکی از موضوعاتی است که مورد توجه برگزار کنندگان این مسابقه بوده است.

دمپسی برای اولین بار در سال 2001، زمانی که او به عنوان مشاور آمریکا به عربستان گارد ملی عربستان بود با ملک عبدلله دیدار کرد. دمپسی به واسطه همان دیدار پادشاه سابق این کشور را مردی شجاع و قابل توجه توصیف می کند.

عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود  ششمین پادشاه عربستان سعودی بود که بیش از ۹ سال پادشاهی عربستان را بر عهده داشت. وی همچنین در سال ۱۹۶۲به فرماندهی گارد ملی عربستان منصوب شد و تا زمانی که به پادشاهی رسید، هنوز عهده‌دار این پُست بود.

همچنین، در سال ۱۹۸۲، وقتی فهد به سلطنت رسید، وی به‌عنوان قائم مقام وزیر دفاع و ولیعهد عربستان منصوب شد. ملک عبدالله سرانجام در حالی که ۹۰ سال سن داشت و پس از ۳ هفته بستری شدن در بیمارستان بر اثر ذات الریه، درگذشت.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج