امكانات پیست‌ اسكی های محبوب در ایران
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۷۶۹۵۶
۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۱
۱۲۸۸۹
سُر بخــور! سرما نخــور!
در كشور ما 26 پیست اسكی وجود دارد كه 13 تا بیست آن دارای استاندارد‌های بین‌المللی هستند و در فهرست پیست‌های بین‌المللی دنیا قرار گرفته‌اند.
برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل - كاملیا مافی: در كشور ما 26 پیست اسكی وجود دارد كه 13 تا بیست  آن دارای استاندارد‌های بین‌المللی هستند و در فهرست پیست‌های بین‌المللی دنیا قرار گرفته‌اند. از وجود این تعداد پیست در ایران بی‌خبر بودید، نه؟ اما خیلی تعجب نكنید چون این تعداد به نسبت تعداد پیست‌های اتریش كه به عنوان كشوری اسكی‌خیز شناخته می‌شود و بیش از 500 پیست اسكی را در خود جای داده است، رقم قابل توجهی نیست. 

پیست‌های اسكی آبعلی، كلوپ‌نور، فیروزكوه و خور (تهران)، خوشاكوه (ارومیه)، پیام (آذربایجان شرقی)، آلوارس (اردبیل)، شكرك (فارس)، نسار (بیجار)، كوهرنگ (چهارمحال و بختیاری)، كاكان (كهگیلویه و بویراحمد)، تاریك دره (همدان)، شهمیرزاد (سمنان)، چلگرد (شهركرد)، فریدونشهر (اصفهان)، پاپایی (زنجان)، شازند (رارك)، كامان (قزوین) و شاندیز (خراسان رضوی) كه تنها پیست اسكی شرق ایران به شمار می‌رود) از جمله پیست‌های فعال در كشور هستند. آنچه در ادامه می‌خوانید نگاهی است به امكانات پیست‌های محبوب در سراسر ایران.

دربندسر؛ پیست جوان ایران

پیست اسكی دربندسر جدیدترین پیست اسكی تهران است كه سال ۱۳۶۱ توسط یك شركت خصوصی راه‌اندازی شد. برای استفاده از این پیست باید به ۶۰كیلومتری شمال شرقی تهران در روستای دربندسر سفر كنید تا بتوانید از اواسط آذر تا اواخر فروردین در آن اسكی كنید. پیست دربندسر یك تله سیژ و دو تله اسكی چكشی دارد.

نگاهی به پیست‌های محبوب ایران که غیر اسکی بازها هم می‌توانند در آن خوش بگذرانند

اگر قصد تجریه كردن این پیست را دارید حتما زودتر حركت كنید تا بیشتر بتوانید از این فضا استفاده كنید چرا كه این پیست به دلیل آنكه در دامنه‌های شمالی و پشت به آفتاب قرار گرفته زودتر از پیست‌های دیگر تاریك می‌شود و سرمای هوا باعث می‌شود نتوانید از اسكی‌تان لذت ببرید.

اقامتگاه: پیست دربندسر هنوز محلی برای اقامت ندارد ولی در این پیست یك رستوران چوبی منحصر به فرد به مساحت ۴۰۰ متر مربع در یك و نیم طبقه احداث شده كه تماما از چوب نراد فنلاندی است؛ حتی اگر اهل اسكی نیستید، وقت گذراندن در این رستوران را پیشنهاد می‌كنیم.


پیست پولادكف در قلب ایران

پیست اسكی پولادكف، یكی دیگر از بزرگ‌ترین پیست‌های اسكی ایران است كه به دلیل قرار‌گیری در كوه سپیدان استان فارس به پیست سپیدان نیز معروف است. این پیست در ۱۵ كیلومتری محور سپیدان به آبشار مارگون، قبل از روستای كمهر و در ۸۰ كیلومتری شمال شهر شیراز واقع شده است.

نگاهی به پیست‌های محبوب ایران که غیر اسکی بازها هم می‌توانند در آن خوش بگذرانند

 آب و هوای ویژه این پیست باعث شده كه این پیست در چهار فصل سال قابل استفاده بوده و در فصل‌های گرم برای اسكی روی چمن و در فصل‌های سرد روی برف تجربه بی‌نظیری را برای‌تان رقم خواهد زد. امكانات این پیست شامل تله كابین، تله اسكی، موتورهای برفی، ماشین‌های كوهستانی، چرخ‌های هوشمند، قایق‌های پدالی، آموزشگاه اسكی، پیست دوچرخه‌سواری و اسب‌سواری است.


روستایی با بزرگ‌ترین پیست اسكی

اینكه شهر سرعین در دامنه كوه‌های سبلان بین گردشگران همیشه جایگاهی ویژه به دلیل وجود طبیعت زیبا و چشمه‌های آب گرم دارد، بر هیچ‌كس پوشیده نیست اما اكنون صحبت در مورد پیست آلوارس در این منطقه گردشگری است. این پیست هر ساله در فصل زمستان و تا اواسط تابستان پذیرای تعداد زیادی از علاقه‌مندان به اسكی است.  در مسیر رسیدن به این پیست جاذبه‌های گردشگری همچون طبیعت زیبا و دیدن عشایرنشینان را از دست ندهید.

نگاهی به پیست‌های محبوب ایران که غیر اسکی بازها هم می‌توانند در آن خوش بگذرانند

اقامتگاه: برای اقامت در این روستا خانه‌های روستایی است كه با دیوار‌های ضخیم و بخاری‌های دیواری گرمای مطبوع و مناسبی را دارند. اقامت در این خانه‌ها برای یك شب حدود 70 هزار تومان هزینه دارد.


پیست سهند تبریز در عمق برف ها

پیست اسكی سهند كه در جنوب شرقی تبریز قرار دارد، شش ماه از سال پذیرای علاقه‌مندان به این ورزش است. در حال حاضر این پیست مجهز به دو بالابر تله اسكی به طول 1200متر و دو دستگاه بالابر برای افراد مبتدی به طول 100متر است و قرار است به زودی از 12دستگاه بالابر، هتل پنج ستاره و سه ستاره، مجموعه‌های آپارتمانی، ویلایی و اماكن ورزشی برخوردار شود.

نگاهی به پیست‌های محبوب ایران که غیر اسکی بازها هم می‌توانند در آن خوش بگذرانند

اگر قصد دارید در این پیست اسكی كنید حتما از عینك مناسب و كرم ضد سوختگی مخصوص اسكی استفاده كنید چرا كه این پیست گاهی تا عمق چهار متر برف‌های پودری دارد و در زمان اسكی باعث می‌شود پوست شما بیش از حد معمول دچار سوختگی سرما و برف شود. البته نگران نباشید این پیست بهمن‌گیر نیست و برف‌های پودری خطری را ایجاد نمی‌كنند.

اقامتگاه: برای اقامت هتل‌های داخل شهر تبریز یا خانه‌های سنتی در نزدیكی پیست را پیشنهاد می‌كنیم كه هزینه اقامت در آنها حدود 90 تا 150 هزار تومان است.


دیزین، اولین پیست بین‌المللی ایران

بهترین پیست یا به عبارت دیگر بین‌المللی‌ترین پیست اسكی ایران، دیزین است. این پیست با امكاناتی همچون چهار تله كابین، دو تله سیژ، ۹ تله اسكی بشقابی و یك تله اسكی چكشی به عنوان اولین پیست اسكی ایران مورد تایید فدراسیون جهانی اسكی قرار گرفته است. دیزین یكی از محبوب‌ترین پیست‌های اسكی در ایران است كه معمولا از میانه‌های آذر هر سال آماده بهره‌برداری است. 

نگاهی به پیست‌های محبوب ایران که غیر اسکی بازها هم می‌توانند در آن خوش بگذرانند

اگر قصد تجربه اسكی در دیزین را دارید، باید بگویم كه پیست دیزین طولانی‌ترین و با امكانات‌ترین پیست كشور است. این پیست به دلیل ارتفاع زیاد در قله‌اش، به اشخاصی كه به صورت تفریحی و گهگاهی اسكی می‌كنند و فعالیت بدنی زیادی ندارد، پیشنهاد نمی‌شود. به همین دلیل اگر تازه كار هستید یا بعد از مدت طولانی قصد اسكی كردن دارید و به دیزین رفته‌اید، از میانه‌های پایین‌تر قله استفاده كنید.

اقامتگاه: هتل دیزین: این هتل به دلیل نزدیك بودن به پیست زمستانی و پیست بین‌المللی چمن دیزین محیطی بسیار مناسب برای استراحت اسكی‌سواران و علاقه‌مندان است. هزینه اقامت در این هتل به‌طور متوسط در هر شب برای یك اتاق دو تخته 210 هزار تومان است.


پیست توچال؛ محبوب، نزدیك و كم‌خطر

توچال، برای آنهایی كه در تهران زندگی می‌كنند، یكی از بهترین گزینه‌هاست چرا كه قرار‌گیری این پیست داخل شهر و وجود پاركینگ بزرگ و مناسب باعث شده تا دسترسی به این پیست بسیار آسان باشد اما همین راحتی سبب شده در روزهای پایان هفته یا روزهایی كه تعطیل است، صف تله سیژ‌های آن طولانی شود و حتی برای بالا رفتن تا ظهر منتظر بمانید.

نگاهی به پیست‌های محبوب ایران که غیر اسکی بازها هم می‌توانند در آن خوش بگذرانند

پس اگر قصد تجربه كردن این پیست را دارید، حتما صبح زود و در روزهای عادی به این پیست مراجعه كنید.   پیست توچال سه خط تله كابین و سه خط تله سیژ و یك خط تله اسكی دارد كه روی هم رفته طول آنها به ۷۵۰۰ متر می‌رسد و با طولانی‌ترین تله كابین‌های دنیا رقابت می‌كند. این پیست كه مورد تایید فدراسیون جهانی قرار دارد، یكی از مجهزترین پیست‌های كشور به شمار می‌رود كه در آن باشگاه تنیس، تیر و كمان، بانجی جامپینگ، اسكیت، پینت بال و امكان كوهنوردی و پیاده روی وجود دارد. خلاصه اینكه جان می‌دهد برای یك روز خوشگذرانی دست جمعی با دوستان.

اقامتگاه: هتل توچال با 30 اتاق و سوئیت از شما پذیرایی می‌كند. هزینه اقامت در هتل در هر شب برای یك اتاق دو تخته 255 هزار تومان است.


شمشك، پیشنهادی برای حرفه ای ها

به لحاظ قدمت، پیست اسكی شمشك از پیست دیزین قدیمی‌تر بوده و در فدراسیون جهانی اسكی به عنوان دومین پیست بین المللی ایران شناخته می‌شود. این پیست در شهر شمشك شهرستان شمیرانات واقع شده و ۵۷ كیلومتر با تهران فاصله دارد. این پیست شامل دو تله سیژ، سه تله اسكی بشقابی و دو تله اسكی چكشی است.  اگر تازه كار هستید، این پیست را حتما به همراه مربی خود تجربه كنید چرا كه برخی از مسیر‌ها در این پیست سخت و پیچ در پیچ بوده و حتما باید به آن مسلط باشید.  

نگاهی به پیست‌های محبوب ایران که غیر اسکی بازها هم می‌توانند در آن خوش بگذرانند

جالب است بدانید در این پیست شما می‌توانید تا پاسی از شب به همت نورافكن‌های مخصوص پیست اسكی كنید. این وجه تمایز باعث شده تا پیست شمشك همیشه مورد توجه تعداد زیادی از علاقه‌مندان این رشته ورزشی قرار بگیرد. به همین دلیل جهت اقامت در هتل یا شله‌های شمشك باید از هفته‌ها قبل رزرو صورت گیرد.  دسترسی به این پیست از شرق تهران راحت‌تر و سریع‌تر است و در زمان رسیدن به آن از پیست دربندسر هم عبور خواهید كرد.

اقامتگاه: پیست شمشك دو هتل دارد. یكی از آنها هنوز به‌طور رسمی افتتاح نشده است اما اگر به پیست شمشك سر زدید حتما نمای این هتل و معماری جدید آن را تماشاگر باشید اما هتل دیگر شمشك كه اكنون فعال است بیش از 32 اتاق و چهار سوئیت دارد و هزینه اقامت در آن هر شب 160 هزار تومان است. همچنین هزینه هر سوئیت چهار نفره حدود 400 هزار تومان است.


پیست اسكی آبعلی، قدیمی‌ترین پیست اسكی ایران

پیست اسكی آبعلی در واقع قدیمی‌ترین پیست اسكی ایران است. این پیست با داشتن پیج پیست اسكی، تله كابین، تله اسكی همچنین زمین تنیس، سواركاری، پرش و كایت، هتل و سه رستوران مورد تایید فدراسیون جهانی اسكی قرار گرفته است. برای رسیدن به این پیست بایدد 57 كیلومتر از تهران دور شده و به داخل جاده هراز بروید.

نگاهی به پیست‌های محبوب ایران که غیر اسکی بازها هم می‌توانند در آن خوش بگذرانند

اقامتگاه: اگر قصد اقامت در این پیست را دارید، باید بگویم كه در حال حاضر این امكان وجود ندارد چرا كه هتل تاریخی آبعلی تخریب شده و هنوز اقامتگاه دیگری برای آن ساخته نشده است اما برای رفع خستگی می‌توانید از آلاچیق‌های موجود در پیست استفاده كنید.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
فرش تارنگ_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کالابرد_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
استیل رگال_فوتر