گران‌ترین ساختمان‌های حال حاضر دنیا +عکس
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_2
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۷۷۳۲۱
۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۷
۲۰۸۰۰
ساخت و ساز فعالیت پرهزینه و پر دردسری است و در این میان ساختمان‌های بلند و لوکس هزینه های بسیار بیشتری را بر روی دست سازندگان قرار می‌دهند.
بازار خبر: ساخت و ساز فعالیت پرهزینه و پر دردسری است و در این میان ساختمان‌های بلند و لوکس هزینه های بسیار بیشتری را بر روی دست سازندگان قرار می‌دهند.

اخیر گزارشی از هزینه ای ساخت مرکز تجارت جهانی جدید در شهر نیویورک آمریکا منتشر شده که نشان دهنده هزینه 4 میلیارد دلاری برای ساخت این بنای جدید به جای برج‌های دوقولوی سابق است.

وب سایت Emporis اخیراً لیستی از گران‌ترین ساختمان‌های جهان را منتشر کرده است و جای تعجبی ندارد که برخی از نام‌های آشنا در رتبه‌های اول این لیست هستند. در ادامه به معرفی برخی از این ساختمان ها خواهیم پرداخت.

**مرکز تفریحی اقامتی Sheraton Hozhou

با یک حساب و کتاب ساده متوجه می‌شوید که هر یک از طبقات این ساختمان که به شکل یک دونات حلقه ای طراحی شده هزینه ای معادل 55 میلیون دلار داشته است. این ساختمان 1.5 میلیارد دلاری که توسط گروه MAD طراحی شده تقریباً هزینه ای معادل ساختمان 163 طبقه‌ای برج خلیفه داشته است.

یکی از اصلی‌ترین دلایل بالا بودن هزینه ای ساخت این بنا همین طراحی خاص و پیچیده نقشه آن بوده است. البته این نکته را هم نباید فراموش کرد که این ساختمان بر روی یک دریاچه بنا شده است.

گران‌ترین ساختمان‌های حال حاضر دنیا + تصاویر


**برج خلیفه

همانطور که اشاره شد هزینه ساخت و تکمیل برج خلیفه در امارات به عنوان بلندترین ساختمان جهان در حال حاضر معادل ساخت هتل Sheraton Hozhou در چین بوده است در حالیکه 136 طبقه بیشتر از Sheraton Hozhou ارتفاع دارد.

با این تفاسیر هزینه 1.5 میلیارد دلاری برای برج خلیفه چندان هما بالا محسوب نمی‌شود. دو ساختمان بیمارستان در استرالیا وجود دارد که هزینه ساختشان از برج خلیفه بیشتر بوده است.

گران‌ترین ساختمان‌های حال حاضر دنیا + تصاویر


**تایپه 101

با وجود اینکه مدت زمان زیادی از ساخت برج تایپه 101 در سال 2004 می‌گذرد اما هنوز هم جز ساختمان‌های باند و پر هزینه دنیا محسوب می‌شود. در واقع تا زمان تکمیل برج خلیفه در سال 2010، تایپه 101 بلندترین برج جهان محسوب می‌شد. هزینه ساخت و تکمیل این برج در سال 2004 معادل 1.78 میلیارد دلار بوده است.

بخش اعظمی از هزینه بالای این ساختمان مربوط به مقاوم سازی آن در برابر طوفان و زلزله بوده است. در نزدیکی طبقه 90 این ساختمان یک ضربه گیر و موج گیر بزرگ تعبیه شده است تا بتواند فشارهای مختلف وارده بر ساختمان را خنثی کند. این ضربه گیر به عنوان بزرگ‌ترین ضربه گیر دنیا به تنهایی 4 میلیون دلار هزینه داشته است.

گران‌ترین ساختمان‌های حال حاضر دنیا + تصاویر


**برج Shard ساختمان 1.9 میلیارد دلاری

شارد در لندن یکی از پروژه‌های ساختمانی بزرگ شهر لندن بوده است که توسط معمار معروف، رنزو پیانو ساخته شده است. طراحی کریستالی و زیبای این ساختمان بلند در پایتخت انگلیس، دلیل بالا بودن هزینه های آن نبوده است. بلکه از آنجایی که ابعاد ساختمان بزرگ است، سازه‌های تقویتی برای حفظ ثبات برج در مقابل باد و عوامل مختلف در نظر گرفته شده که هزینه‌های آن را افزایش داده است.

گران‌ترین ساختمان‌های حال حاضر دنیا + تصاویر


**ساختمان Palazzo

ساختمان Venetians Palazzo که با هزینه 1.9 میلیارد دلاری ساخته شده است از نظر ارتفاع با ساختمان‌های بلند موجود در لیست فاصله زیادی دارد. اما در مقابل مساحت زیادی را به خود اختصاص داده است. این ساختمان چند منظوره با هزینه‌های بالای خود توانست بعد از ساخت و تکمیل جای پنتاگون را به عنوان بزرگ‌ترین ساختمان آمریکا (از نظر مساحت) بگیرد.

گران‌ترین ساختمان‌های حال حاضر دنیا + تصاویر


**کاخ پارلمان

دیکتاتور بزرگ رومانیایی نیکولای چائوشسکو وظیفه طراحی و ساخت پارلمان کشور خود را به دست معماران کره شمالی سپرد تا از طراحی ساختمان‌های این کشور الهام گرفته باشد.

کار ساخت و ساز ساختمان دولتی پارلمان کشور رومانی در حدود 13 سال به طول انجامید و در این مدت چیزی درحدود 3 میلیارد دلار برای آن هزینه شد. تمام این هزینه ها در حالی بود که اقتصاد روانی در سراشیبی سنگینی قرار گرفته بود و کشور از نظر سیاسی ثبات چندانی نداشت.

گران‌ترین ساختمان‌های حال حاضر دنیا + تصاویر


**ساختمان تجارت جهانی

مقام اول در بین گران‌ترین ساختمان‌های دنیا در حال حاضر به مرکز تجارت جهانی جدیدی که در نیویورک به جای برج‌های دوقلوی معروف ساخته شده است تعلق دارد. این برج جدید که One World Trade نامگذاری شده هزینه ای معادل 3.9 میلیارد برای تکمیل شدن داشته است.

مشکلات متعدد ساخت وساز در این منطقه از نیویورک و معماری خاص استفاده شده در ساخت این بنا از دلایل بالا بودن هزینه ای ساخت آن است.

گران‌ترین ساختمان‌های حال حاضر دنیا + تصاویر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک النا_فوتر