انتقاد تند علی دایی از جشنواره فیلم فجر
۱۸۴۵۹
۱۹ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۶:۴۳
۶۰۲۸
علی دایی سرمربی راه‌آهن در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر داماش گیلان درباره تئاتری که یک گروه فرانسوی در جشنواره تئاتر فجر به روی صحنه برده بود و باعث ناراحتی دایی شده بود گفت: من پیش از این هم گفته‌ام که کسی جرات ندارد از آدم‌های سیاسی انتقاد کند
ایسنا : علی دایی سرمربی راه‌آهن در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر داماش گیلان درباره تئاتری که یک گروه فرانسوی در جشنواره تئاتر فجر به روی صحنه برده بود و باعث ناراحتی دایی شده بود گفت: من پیش از این هم گفته‌ام که کسی جرات ندارد از آدم‌های سیاسی انتقاد کند. متاسفم برای کسانی که در ایام دهه فجر این گونه برنامه‌ها را اجرا می‌کنند در حالی که خودشان اصلا نمی‌دانند دهه فجر و انقلاب چیست و مردم برای چه انقلاب کرده‌اند و ظاهرشان را طوری درست می‌کنند که عوامفریبی کنند. این مسئله بی‌کفایت بودن و بی‌مسئولیت بودن بعضی‌ها را نشان می‌دهد که می‌خواهند به هر قیمتی که شده، میز خود را حفظ کنند. در همه جای دنیا اگر کسی فقط یک روز به کشورش خدمت کرده باشد، او را روی سرش می‌گذارند و به او احترام می‌کنند ولی اینجا فقط دنبال خراب کردن انسان هستند. البته اعتباری که خدا به بنده‌اش داده است را کسی نمی‌تواند خراب کند. من روز به روز دلم بیشتر از این آدم‌ها می‌گیرد ولی مسئله‌ این است که این‌ها کف رودخانه هستند و می‌روند و سنگ‌های درشت باقی می‌مانند. این مسائل هیچ بر روی من تاثیر نمی‌گذارند چون خودم را مدیون مردم می‌دانم و عاشق آن‌ها هستم.

دایی ادامه داد: وقتی برخورد مردم را با خودم می‌بینم که در بدترین شرایط پشتیبان من بوده‌اند، می‌فهمم که آن‌ها خیلی بهتر از مسئولان قدر اسطوره‌ها و قهرمانان‌شان را می‌دانند. متاسفانه برخی مسئولان فقط به میزشان چسبیده‌اند و نمی‌خواهند به هیچ عنوان از پایش بلند شوند. وقتی این گونه آدم‌ها دور می‌گیرند، این می‌شود که یک گروه فرانسوی چنین تئاتری را اجرا می‌کنند و من برای مسئولانی متاسف هستم که اجازه اجرای آن را دادند. متاسفانه وقتی در تلویزیون و در برنامه‌ای که به اسم نمی‌دانم، "فلان بازار" به قهرمان‌ها توهین می‌کنند، دیگر چه کار می‌شود؟ خیلی حرف‌ها را نمی‌شود گفت و بهتر است در دل‌مان باقی بمانند تا تعبیر‌های غلطی از آن‌ها نشود.

سرمربی راه آهن در پایان گفت: من هرگز آدم سیاسی نبوده و نیستم و به هیچ حزب و گروهی هم وابسته نیستم. من فقط به خدا و مردم وابستگی دارم اما نمی‌دانم چرا آدم‌هایی که برای همه چیز و در هر موضوعی مصاحبه می‌کنند، چرا این طور موقع‌ها چیزی نمی‌گویند.

شایان ذکر است اعتراض علی دایی به برگزارکنندگان جشنواره فجر، در مورد استفاده از نام «علی دایی» برای یکی از اسب های تئاتر «اسب سوارها» به کارگردانی «ژانل کلود» از کشور فرانسه  است.
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
17:18 - 1390/11/19
اخه من نفهمیدم مشکل آقای دایی جشنواره ی فیلم فجر یا تئاتر؟؟؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
22:55 - 1390/11/19
اين واقعا وقاحت داره:
(استفاده از نام «علی دایی» برای یکی از اسب های تئاتر «اسب سوارها» به کارگردانی «ژانل کلود» از کشور فرانسه است.)
اينه حمايت از يك اسطوره؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:18 - 1390/11/23
مسئولین کشور آزادی بیان و با چیزای دیگه اشتباه گرفتن .واقعا متاسفم از این اتفاق
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:06 - 1390/11/24
متاسفیم برای کسانی که مسئول میدانند خودشان را ولی وظایفه شان را بخوبی انجام نمی دهند. دایی یک قهرمان ملی و اسطوره فوتبال ماست که همه ملت دوستش دارند.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:52 - 1390/11/28
من واقعا از این موضوع متاسف و ناراحت شدم ولی هر چقدر هم از این مسائل اتفاق بیفتد باز ارزش علی دایی برای ما بیشتر احساس میشود و نه تنها علی دایی کوچکتر نمیشه بلکه بزرگ و بزرگتر می شود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج