حماس مصر را به تلافی تهديد کرد
۱۸۷۷۷۹
۲۴ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۸:۵۷
۱۷۰۲۵
واحد مرکزی خبر: یک مقام ارشد جنبش حماس اعلام کرد جنگجویان این گروه حملات احتمالی ارتش مصر علیه این جنبش در نوار غزه را تلافی خواهند کرد.
واحد مرکزی خبر: یک مقام ارشد جنبش حماس اعلام کرد جنگجویان این گروه حملات احتمالی ارتش مصر علیه این جنبش در نوار غزه را تلافی خواهند کرد.

به گزارش  خبرگزاری شین‌هوا از نوار غزه، محمود الزهار در یک نشست سیاسی هر گونه جنگ از سوی مصر علیه نوار غزه را رد کرد اما گفت:« در شرایط فعلی هر چیزی امکان پذیر است و حماس نیز به هر گونه حمله احتمالی مصر علیه غزه پاسخ خواهد داد.»

از زمان برکناری محمد مرسی از ریاست جمهوری مصر روابط حماس با این کشور تیره شده است. 

این روابط زمانی تیره تر شد که دادگاهی در مصر تصمیم گرفت گروه حماس و شاخه نظامی آن یعنی گردانهای القسام را غیرقانونی و در زمره سازمانهای تروریستی اعلام کند.

مصر رسما حماس را به اقدام علیه امنیت این کشور متهم نکرده است اما رسانه های مصری جنگجویان این جنبش را به تهدید امنیت ملی مصر و آموزش جنگجویان در منطقه سینا متهم می کنند.

الزهار خاطر نشان کرد حماس به ایجاد روابطی خوب با مصر علاقمند است.

به گفته وی، در صورتی که دادگاه مصر حکم خود مبنی بر تروریستی خواندن حماس و القسام را لغو کند در این صورت حماس در مسیر آغاز روابطی خوب و با ثبات با این کشور گام برخواهد داشت.

الزهار در عین حال محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی و گروه فتح را به ایجاد مانع بر سر راه دولت وحدت ملی در نوار غزه و کمک به ادامه محاصره این منطقه متهم کرد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج