نقطه سر خط؛ آغاز دنیای شاد تلویزیون!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۸۸۸۶
۲۹ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۲:۰۲
۸۹۵۵
جدیدترین سریال سعید آقاخانی از امشب روی آنتن شبکه سه می رود. این درحالی است که گروه سازنده آن، ید طولایی در تولید سریال های نوروزی دارند و به دلیل توجه سیما به تولیدات شاد، پخش آن را زودتر شروع کرده اند

مجله اینترنتی برترین ها

هفت صبح: جدیدترین سریال سعید آقاخانی از امشب روی آنتن شبکه سه می رود. این درحالی است که گروه سازنده آن، ید طولایی در تولید سریال های نوروزی دارند و به دلیل توجه سیما به تولیدات شاد، پخش آن را زودتر شروع کرده اند.
ایرج محمدی، یکی از تهیه کنندگان این سریال به «هفت صبح» توصیح می دهد:

«بعد از گله و شکایت فراوان مدیران سیما نسبت به پخش سریال هایی با مضامین تلخ و وعده و وعیدهای معاون سیما نسبت به اینکه بعد از ماه صفر و ایام دهه فجر، تمام مجموعه های تلویزیونی، به سمت تولیدات کمدی و شاد می روند و کمترین اثری از تلخی در آنها دیده نمی شود، بالاخره از امشب اولین وعده این مسئول، با پخش سریالی 30 قسمتی با عنوان «نقطه سر خط» روی آنتن شبکه سه می رود».این سریال به کارگردانی سعید آقاخانی و بازی بازیگران همیشگی سریال های کمدی مثل حمید لولایی، مرجانه گلچین، علی صادقی و... برخلاف سال های پیش، به جای پرکردن آنتن نوروزی این شبکه، برای یک ماه پیش از سال نو تولید شده؛ ایامی که تا به حال به خاطر سرگرم بودن مردم به خرید نوروزی و خانه تکانی، معمولا زمان مناسبی برای شروع پخش یک سریال به نظر نمی آمد.

ایرج محمدی و مهران مهام که ید طولایی در تولید سریال های مناسبتی نوروز دارند، بعد از «خوش نشین ها»، «زن بابا» و «راه دررو»، تصمیم گرفته اند همکاری جدیدشان با سعید آقاخانی را از رقابت های نوروزی خارج کنند و در اوضاع و احوال بی سریالی تلویزیون، آن را روی آنتن بفرستند. ایرج محمدی در گفت و گو با «هفت صبح»، درباره ابعاد مختلف این سریال و پخش قبل از نوروز آن توضیح می دهد.

زمان طلایی اوقات فراغت قبل از نوروز

پخش سریال کمدی جدید در ماه آخر سال، آن هم توسط گروهی که معمولا در ساخت سریال های نوروزی ید طولایی دارند، این شبهه را ایجاد می کند که شاید به خاطر خارج شدن کار از پخش نوروزی، عوامل تصمیم گرفته اند آن را در این باکس نمایش دهند اما 30 قسمتی بودن سریال، یک مقدار این شبهه را کمرنگ تر می کند اما به تعبیر محمدی، کار از ابتدا هم قرار بوده 30 قسمتی باشد: «از زمان شروع تولید، تصمیم ما این بود که کار را در 30 قسمت پیش ببریم و آن را منحصر به تعطیلات نوروز نکنیم. برای همین هم بهترین زمانی که می شد برایش در نظر گرفت، فاصله میان محرم و صفر تا عید نوروز بود.»به گفته این تهیه کننده، حکم معاون سیما مبنی بر ممنوعیت ساخت سریال های تلخ و گرایش صداوسیما به سریال های کمدی و شاد، دلیل دیگری بوده برای پخش این سریال در ماه پایانی سال: «ما معمولا  تمام کارهای کمدی مان را برای تعطیلات نوروز خرج می کنیم و مواقع دیگر سال، کار ویژه ای نداریم. برای همین هم فکر کردیم اوقات فراغت پیش از تعطیلات، قطعا زمان مناسبی برای پخش آن است.»

 او درباره اینکه آیا مطمئن هستید که سریال در اوضاع و شرایط خرید سال نو و خانه تکانی، بازهم دیده می شود، هم می گوید: «به هر حال هر سریالی خوب و قصه گو باشد و از نظر ساختاری، کار درستی از آب دربیاید، در هر اوضاع و شرایطی، بیننده خودش را خواهد داشت.»کمدین هایی که مدام تکرار می شوند

سالیان سال است که سریال های کمدی ما پر شده اند از بازیگرانی که دیگر چهره، نوع بازی، تکیه کلام ها و تک تک حرکاتشان برای مخاطبان نه تنها آشناست که خیلی وقت ها تکراری و آزاردهنده به نظر می رسد اما بازهم به محض اینکه تصمیمی برای تولید یک سریال کمدی گرفته می شود، نام این بازیگران در فهرست سریال می آید و هیچ تغییری هم در این ساختار ایجاد نمی شود.

سریال «نقطه سر خط» هم گویا از ین مساله جدا نیست. این انتخاب ها به نظر محمدی چند دلیل دارد و انگار بدون حضور این بازیگران، نمی شود کار کمدی را پیش برد: «دلیل اول انتخاب بازیگرانی مثل مرجانه گلچین، حمید لولایی و علی صادقی این است که مردم واقعا این بازیگران را دوست دارند. وقتی ما را می بینند، اولین سوالشان این است که این بازیگران در کار جدیدمان هستند یا نه!خب طبیعی است وقتی مردم تا این حد از حضور آنها استقبال می کنند و واکنش خوبی نشان می دهند. بنابراین ما بازهم از آنها استفاده کنیم. از طرف دیگر، به نظر من این کاراکترها نقش خودشان را خیلی خوب پیدا می کنند و کاملا می دانند باید کار را چطور موفق پیش ببرند.» با وجود موفقیت های بسیار این بازیگران اما اگر حضورشان با یک نقش خاص، بدون کمترین نوآوری مدام تکرار شود، قطعا دیگر جذابیتشان را از دست می دهند. این مساله را با این تهیه کننده در میان می گذاریم و می گوید: «ما به کلیت قضیه نگاه می کنیم. باید با این واقعیت کنار بیایم که در بخش کمدی، با محدودیت بسیاری مواجهیم، بنابراین حق انتخاب زیادی نداریم. با این وجود هربار در هر سریال، سعی می کنیم چند نقش جدید هم به کار اضافه کنیم تا در کنار بازیگران شناخته شده قبلی، تا حدی بتوانند خودشان را نشان دهند. در این سریال هم از سه، چهار بازیگر جدید تئاتری استفاده کرده ایم.»

کمدی اجتماعی مفرح در یک آپارتمان

سریال «نقطه سر خط» به تعریف تهیه کننده، یک جور کمدی است که بیشتر سعی دارد مسائل و مشکلات اجتماعی را به تصویر بکشد. او درباره محور اصلی این سریال می گوید: «داستان این سریال به قلم مصطفی کیایی و سعید جلالی، درباره زنگی کارمند ساده ای به نام صمد است که نقش او را حمید لولایی بازی می کند.

او با همسرش گندم (مریم سعادت) و پسر و دخترش زندگی ساده ای دارند اما به خاطر مشکلات مالی نیاز به وام پیدا می کنند. او همزمان بازنشسته می شود و مجبور ست این مشکل را هم حل کند. از طرف دیگر صاحبخانه شان به نام سیروس با بازی غلامرضا نیکخواه آزاد، با همسر و فرزندش که همیشه رابطه خوبی با خانواده صمد دارند، به دلایلی رابطه شان با آنها به هم می خورد و اتفاق های جدیدی پیش می آید.»با این تعریف می شد به این نتیجه رسید که شاید نیازی به ادامه پیداکردن سریال تا 30 قسمت هم نباشد و این قصه را بشود در همان 13 قسمت هم خلاصه کرد اما محمدی می گوید: «فراز و فرودهای مختلفی در طول قصه به وجود می آید که کاملا می طلبد کار 30 قسمتی باشد البته فعلا تصمیم داریم تا جایی که قصه کشش دارد، آن را ادامه دهیم و حتی این امکان وجود دارد که آن را در قسمت بیست و هفتم به پایان برسانیم.»

پیش رفتن تولید سریال، طبق برنامه ریزی

مساله ای که معمولا در مورد سریال های نوروزی وجود دارد، این است که عوامل چند هفته مانده به سال نو، تازه تصمیم می گیرند سریال را کلید بزنند و معمولا مراحل تولید را با چنان سرعتی پیش می برند که موقع روی آنتن رفتن قسمت اول، هنوز تصویربرداری 50 درصد کار تمام نشده. این قضیه قطعا در مورد سریالی که قرار است یک ماه پیش از نوروز پخش شود، مشهودتر است. این مسا له را با محمدی در میان می گذاریم و می گوید: «تقریبا 70 درصد کار را پیش برده ایم و اصلا عجله ای برای رساندن کار نداریم. از همان زمان نگارش طرح و فیلمنامه هم طبق برنامه ریزی پیش رفتیم.»عوامل سریال «نقطه سر خط»

بازیگران: حمید لولایی، علی صادقی، مرجانه گلچین، مریم سعادت، غلامرضا نیکخواه، افسانه ناصری، اشکان اشتیاق، مونا بیگی، بهشاد شریفیان، اکبر وارث، کریم قربانی، مهدیه تقی پور، فرزاد حاتمیان، اصغر حیدری و... تصویربردار: حسن زارع، صدابردار: مرتضی اصلان زاده، طراح صحنه و لباس: قاسم ترکاشوند، طراح گریم: مهراعظم شیرازی، برنامه ریزی: علی رضا نجف زاده، دستیاران کارگردان: امیر سلیم خانی، مصطفی تنابنده، مدیر تولید: شاپور دلدار، مدیر تدارکات: مهدی رجبی، منشی صحنه: فرحناز خسروآبادی، عکاس: سمیرا بختیاری، تدوینک حسین غضنفری، آهنگساز: مجید اخشابی.
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
11:06 - 1390/12/18
خیلی طنز باحالیه.اتفاقاانگیزه میده واسه خونه تکونی کردن.چون تند تند کارارو انجام میدیم تاوقتی فیلم شروع میشه کاری نداشته باشیم.
واقعاممنون کارگردان عزیز
Iran, Islamic Republic of
09:50 - 1390/12/20
بالاخره بعداز اجرای کلی سریال غمناک وبی محتوا یک سریال شاد وطنز هم تلوزیون به خودش دید ممنون
Iran, Islamic Republic of
10:12 - 1398/10/25
واقعا سریال با مزه وجذابی بود وبازی گران خیلی عالی مخصوصا خانم گلچین من عاشقشم چقدر راحت و روان ومسلط بازی میکنه دممنون از عوامل و تمام بازیگران خوبش
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
فنی آتل_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
شفا_فوترموبایل
کالابرد_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
استیل رگال_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
سفیر بار ساقدوش_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
کالابرد_فوتر