روز پُر کار ظریف در مادرید
۱۹۴۴۲۲
۲۳ فروردين ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۲
۱۸۵۶۷
سفارت ایران در اسپانیا اعلام کرد: 'محمد جواد ظریف' وزیر امور خارجه روز سه شنبه 25 فروردین برای دیدار رسمی یک روزه و ملاقات با مقام های دولت اسپانیا وارد مادرید می شود.
ایرنا: سفارت ایران در اسپانیا اعلام کرد: 'محمد جواد ظریف' وزیر امور خارجه روز سه شنبه 25 فروردین برای دیدار رسمی یک روزه و ملاقات با مقام های دولت اسپانیا وارد مادرید می شود.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید افزوده است که رئیس دستگاه دیپلماسی ایران در جریان این سفر با 'ماریانو راخوی' نخست وزیر ، 'خوسه مانوئل گارسیا مارگالو' وزیر امور خارجه ،'خسوس ماریا پوسادا ' رئیس کنگره نمایندگان و ' لوییس د گیندوس' وزیر اقتصاد دیدار و گفت وگو خواهد کرد.

این سفر که اولین دیدار اروپایی محمد جواد ظریف پس از مذاکرات نفس گیر در سوییس در مورد برنامه هسته ای ایران است، از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشد.

وزیر خارجه ایران در جریان این سفر نشستی در خانه آمریکا با نخبگان سیاسی، اقتصادی، رسانه ای و سفرای خارجی مقیم مادرید خواهد داشت.

یک دیپلمات ایرانی با اشاره به عمق تاریخی روابط دوستانه میان ایران و اسپانیا که قدمتی 600 ساله دارد و با یادآوری دیدگاه مثبت مردم ایران نسبت به تاریخ، فرهنگ و مردم اسپانیا بر این باور است که مناسبات دو کشور در دوران مابعد تحریم در همه حوزه های متحول خواهد شد زیرا اسپانیا در سیاست اروپایی ایران جایگاه ویژه ای دارد.

اسپانیا از ژانویه گذشته برای یک دوره دوساله به عضویت غیردائم شورای امنیت درآمده است و ریاست کمیته نظارت بر تحریم های ایران را بر عهده گرفته است.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:56 - 1394/01/24
خدایا ظریف را اگزند جن انس حفظ وموفق کن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج