جام جهانی 2014 با تکنولوژی خط دروازه
۱۹۷۶۵
۱۴ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۲:۵۱
۲۴۹۸
"سپ بلاتر" -رئیس فیفا- امیدوار است که بتواند قانون گذاران فوتبال را قانع کند تا قانون «تکنولوژی خط دروازه» را در جام جهانی 2014 برزیل اعمال کنند.

مجله اینترنتی برترین ها

تماشا: "سپ بلاتر" -رئیس فیفا- امیدوار است که بتواند قانون گذاران فوتبال را قانع کند تا قانون «تکنولوژی خط دروازه» را در جام جهانی 2014 برزیل اعمال کنند. به گزارش «آسوشیتدپرس»، بعد از اینکه گل کذایی لمپارد در جام جهانی 2010 و در بازی مقابل آلمان از دید داوران پنهان ماند، صحبت ها درمورد اعمال این تکنولوژی آغاز و در نهایت قرار شد اعضای فدراسیون بین المللی فوتبال آخرین تست ها را برای استفاده از این تکنولوژی محک بزنند و در ماه ژوئیه نتیجه نهایی را اعلام کنند.

«ما نمی خواهیم اتفاقات جام جهانی گذشته و هفته آخر بازی های ایتالیا دوباره تکرار شود».

بلاتر صحبت هایش را درمورد استفاده از تکنولوژی خط دروازه با این جملات آغاز کرد و در ادامه گفت:«فکر می کنم بتوانم اعضای فیفا را قانع کنم که از این به بعد از این تکنولوژی استفاده کنیم. نمی توانیم بیشتر از این منتظر بمانیم و فقط ناظر اتفاقات باشیم».

"میشل پلاتینی" که به خاطر مرگ یکی از بستگانش جلسه روز گذشته را از دست داده بود، جزو کسانی است که از این روش استقبال نمی کند و به نظر او برای رفع این مشکل باید از داوران بیشتر در نزدیکی خط دروازه استفاده کرد. بلاتر می گوید:«پلاتینی مخالف این روش است اما من نمی خواهم یک بار دیگر اتفاقات جام جهانی گذشته را تجربه کنم».

تکنولوژی چشم شاهین، که مربوط به کمپانی «سونی» است، هم اکنون در برخی بازی های مهم تنیس و کریکت استفاده می شود و انتظار می رود که اگر بخواهند در فوتبال هم از این تکنولوژی استفاده شود، از تکنولوژی این کمپانی استفاده کنند.

موضوع دیگری که قرار است در جلسات فیفا مورد بررسی قرار بگیرد، داستان تعویض چهارم است. ممکن است قانونی وضع شود تا تیم ها بتوانند درصورتی که اجباری در کار باشد از تعویض چهارم استفاده کنند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج