عکس: شهر «خاکستری»
۱۹۹۷۱۵
۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۸
۹۰۰۷ 
فوران آتش‌فشان کالبوکو در شیلی موجب شد تا شهر «اِنسنادا» غرق در خاکستر شود. این شهر در مجاورت کوه آتش‌فشانی کالبوکو قرار دارد و ورود هزاران تن «خاکستر» باعث اختلال زندگی مردم شده است.
فرادید: فوران آتش‌فشان کالبوکو در شیلی موجب شد تا شهر «اِنسنادا» غرق در خاکستر شود. این شهر در مجاورت کوه آتش‌فشانی کالبوکو قرار دارد و ورود هزاران تن «خاکستر» باعث اختلال زندگی مردم شده است.
 
نقل از بی‌بی‌سی: سقف برخی خانه‌ها و ساختمان‌های تجاری تاب مقاومت این حجم خاکستر را نداشت و در نتیجه فرو ریخت. آتش‌فشان کالبوکو در جنوب شیلی واقع شده و هفته گذشته دو بار شاهد فوران آن بود. اتفاقی که باعث شد 6000 نفر از مناطق مجاور تخلیه شوند.

شهر «خاکستری» +تصاویر

مقامات شیلی روز سه‌شنبه اعلام کردند که تخمین زده می‌شود حدود 210 میلیون متر مکعب خاکستر از این کوه خارج شده است. «ویکتور هوگو تولِدو» از ساکنان محلی می‌گوید: «این منطقه مانند یک صحرای خاکستری شده است. حدود 50 سانتی‌متر خاکستر روی همه چیز نشسته است.

شهر «خاکستری» +تصاویر

«رونی آلواردو» صاحب یک رستوران بود که سقف آن به دلیل حجم خاکستر زیاد فرو ریخته بود. او می‌گوید: «یازده سال کار و زحمت، همه‌اش در یک ثانیه دود شد.»

شهر «خاکستری» +تصاویر

فوران دوم تا 20 کیلومتر خاکستر را به هوا پرتاب می‌کرد. کوه آتش‌فشانی کالبوکو تنها یکی از 90 کوه آتش‌فشانی فعال در شیلی است. گفتنی است که در چند ماه اخیر، شیلی چندین بار با بلایای طبیعی درست و پنجه نرم کرده است.

شهر «خاکستری» +تصاویر

شهر «خاکستری» +تصاویر

شهر «خاکستری» +تصاویر

شهر «خاکستری» +تصاویر
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج